Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1765
Ülkemizde düzenlenen Müzik Festivalleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Halkın müzik zevkinin kalitesinin yükseltilmesinde bir katkısı yoktur.
Lokal müzik eylemleridir, sınırlı sayıda dinleyici kitlesine hitap etmektedir.
Sayıları çok azdır, bu nedenle artırılmalı, daha geniş halk kitlesine ulaşılmalıdır.
Müzik Festivallerine yapılacak akademik işbirliği ile eğitim-öğretim hüviyeti kazandırılmalıdır.
Ülkemizde yeterli sayıda müzik festivali yapılmakta ve yeterli sayıda dinleyiciye ulaşmaktadır.
Ülkemizin daha önemli sorunları var, şimdi festivalin sırası değil.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 42 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Devlerin büyük buluşması - 26.02.2009Sanat hayatlarına Ankara Radyosu'nda başlayan üç sanatçı, o günlerin anısına bu büyük projenin ilk adımını da Ankara'da atmak istediler. Ve 21 Kasim gecesi, sanatseverler ilk kez, Emel Sayın, Muazzez Abacı ve Seçil Heper’i aynı sahnede izleme firsatı buldular. Üç kıymetli sanatçının Türk Müziğinin en güzel eserlerini seslendirdikleri, zaman zaman birbirlerine vokal yaptıkları, tatlı esprileri ve eski gazino günlerine dair anılarıyla süsledikleri muhteşem geceye sanatseverler büyük ilgi gösterdiler.

Aynı konser 28 Kasım'da İstanbul'da tekrar edildi. Her iki gecede de, dakikalarca ayakta alkışlanan sanatçılar,eski gazino günlerindeki sevgi ve saygı dolu seyircilerin gözlerindeki ışığın bugünün sanatseverlerinin gözlerinden de aynı parlaklıkla sahneye yansıdığını görmekle büyük mutluluk yaşadılar.

Sanatçıların ve sanatseverlerin karşılıklı yaşadığı bu heyecan ve mutluluk, konserlerin İstanbul ve Ankara'da bir kez daha tekrarlanmasıyla devam edecek. Ancak bu kez konserlerde Türkiye'de bir ilk gerçekleştirilecek ve üç dev sanatçı, yıllarca Türk Müziğine emek vermiş ve bu sanata damgasını vurmuş ustalarla düet yapacaklar.

Duygulu sesi ve zarif tavrıyla şarkıları daha da güzelleştiren Emel Sayın'ın, eserleri sadece güçlü sesiyle değil tüm benliğiyle yorumlayan Muazzez Abacı'nın ve uzun bir aradan sonra, sanat ufkundan bir güneş gibi doğarak, sıcak sesi, içten yorumu ve naif duruşuyla gönüllerimizi ısıtan Seçil Heper'in; ustaların geçmişten yükselen seslerine katılarak yapacakları düetler, şüphesiz ki seyircilerin bir duygu seline kapılmalarına sebep olacak.

Geçmiş dönemlerde sanat dünyasının koşulları gereği ustalarla aynı sahneyi, aynı mikrofonu paylaşma fırsatı bulamamış ç dev sanatçımız bu konseri gerçekleştirmeyi, hem ustalara hem de sanatseverlere bir vefa borcu olarak görüyorlar ve büyük bir heyecan ve titizlikle hazırlanıyorlar. Konserlerde, düetlerin ve sanatçılarımızın ustalarıyla olan anılarını seyircileriyle paylaşmalarının yanı sıra, sanatseverleri duygulandıracak sürprizler de yer alacak.

Ve öncekiler gibi bu konserler de, Türk Müziği severlerin gönüllerinde yıllarca silinmeyecek güzel izler bırakacak.

Tarih: 28.02.2009 21:00:00
Mekan: Türker İnanoğlu Maslak Show Center
 
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020