Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 16
Sayı: 1807
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 26 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Trabzon Üniversitesi Devlet Konservatuarı Müdürlüğü’ne Doç. Dr. Ayşegül Ergene Atandı - 22.03.2021Doç. Dr. F. Merve Eken Küçükaksoy’un Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Devlet Konservartuarı Öğretim Üyeliğine atanması üzerine boşalan Trabzon Üniversitesi Devlet Konservatuarı Müdürlüğü’ne, konservatuarın Müzik Bölüm  Başkanı Doç. Dr. Ayşegül Ergene atandı.

Bugün (22.Mart.2021) görevine ba
şlayan Doç. Dr. Ayşegül  Ergene sosyal medya hesabından yayınladığı mesajda, “Trabzon Üniversitesi Devlet Konservatuarı müdürlüğü görevine atanmam nedeniyle arayan, tebrik mesajları gönderen tüm dostlarıma sevgilerimle. Umarım, üniversitemiz, şehrimiz ve ülkemize faydalı olabildiğimiz bir görev süreci yaşarız. Bayrağı devraldığımız sevgili dostlarım Prof. Dr. Abdullah Akat ve Doç. Dr. Merve Eken Küçükaksoy’un izinden devam etmek en büyük temennimiz. Hepinize tekrar çok teşekkür ederim” dedi.

Konservatuarın kurucuları arasında yer alan Prof. Dr. Abdullah Akat’ın,
İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı’na atanmasıyla boşalan müdürlük koltuğuna bir yıl kadar önce Doç. Dr. F. Merve Eken Küçükaksoy atanmıştı.

Trabzon Üniversitesi Devlet Konservatuarı Müdürlü
ğü’ne atanan Doç. Dr. Ayşegül Ergene’yi Mavi Nota e-Müzik Gazetesi olarak tebrik ediyor, görevinde başarılar diliyoruz.

Doç. Dr. Ay
şegül Ergene; 1980 yılında Eskişehir'de doğdu. 1995 yılında Ayşe Gülriz Germenin öğrencisi olarak klarnet eğitimine başladı. 1997 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik Hazırlık Lisesinde Alain Boeglin'in öğrencisi olarak tam bursla kabul edildi. 2000 yılında Vlademir Zverev ile çalışmalarına devam etti. Eğitimi süresince birçok önemli resital, oda müziği ve orkestra konserleri gerçekleştirdi. 2004 yılında Alain Damiens, 2005 yılında ise Nicholas Baldeyrou, Alain Damiens, ve Sarah Elbaz gibi önemli klarnet sanatçılarının düzenlediği çalışma atölyelerine aktif olarak katıldı. Aynı sene İsrail'in Tel Aviv ve Kudüs şehirlerinde düzenlenen "Clarinet Days" organizasyonu çerçevesinde Cari Heinz Stefan, Alex Fiterstein ve Guy Deplus gibi dünyaca ünlü klarnet sanatçıları ile çalıştı. Lisans ve Yüksek Lisans programlarını Yüksek Şeref derecesi ile tamamlayan Ayşegül Ergene, 2008 - 2009 yıllarında gerçekleştirilen dünyaca ünlü şef Vlademir Askhenazy yönetiminde Türk - Yunan Gençlik Senfoni Orkestrası ile Türkiye ve Yunanistan'da düzenlenen konserlerde klarnet grup şefi olarak katıldı. 2009 senesinde Yunanistan Atina Büyükelçiliği'nde ve Benaki müzesinde klarnetli beşli ile konserler verdi. Yüksek Lisans ve Sanatta Yeterlik eğitimi süresince Bilkent Senfoni Orkestrasında misafir sanatçı olarak yer aldı. Ayşegül Ergene 2010 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Enstitüsü'ndeki sanatta yeterlik eğitimini Yüksek Şeref derecesi ile tamamladı. 2012 yılının Haziran ayında Karadeniz Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarında Yrd. Doç. olarak göreve başladı. Temmuz 2013'de T.C. Londra Büyükelçiliği davetiyle Leighton House Museum'da bir oda müziği konseri verdi. 2017 yılında doçentlik unvanını alan Ayşegül Ergene 22 Mart 2021 tarihi itibarıyla Trabzon Üniversitesi Devlet Konservatuarı Müdürlüğüne atanmıştır.

Trabzon Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nın yeni müdürü Doç. Dr. Ayşegül Ergene; öğretim üyeliğinin yanı sıra müzik üzerine çeşitli kategorilerinde eserler yazmış bir klarnet sanatçısıdır. Yeni Kuşak Türk Bestecilerin Solo ve Piyano Eşlikli Klarnet Eserleri kitabının da yazarıdır. Doç. Dr. Ayşegül Ergene’nin kitapları; Cinius Yayınları aracılığıyla müzik ve kitapseverlerle buluşmuştur.

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021