Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 16
Sayı: 1791
Halen içinde yaşadığımız Pandemi Sürecinde; konser, tiyatro, opera ve bale gibi sanat etkinlikleri devam etmeli midir?

Devam etmelidir.
Devam etmemelidir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 33 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Türk Pop Müziğinin 70'li ve 80'li yıllarda ünlü yorumcusu Serpil Barlas dün gece vefat etti! - 20.02.2021Türk pop müziğinin 1970’li ve 1980’li yıllardaki yıldızlarından Serpil Barlas dün gece vefat etti. Özellikle 1980’li yıllarda seslendirdiği şarkılarla büyük bir hayran kitlesi oluşturmayı başaran sanatçı, üstlendiği sosyal sorumluluk projeleriyle de gündem yaratmıştı.

Serpil Barlas’ın dün gece yarısı saat 23.00 sularında,
İstanbul Beşiktaş’taki evinde akşam yemeğini yedikten sonra meydana gelen ritim bozukluğuna bağlı kalp yetmezliğinden dolayı hayatını kaybettiği bilgisi ailesi tarafından açıklandı.

Serpil Barlas’ın cenazesi, 22.
Şubat. 2020 Pazartesi günü İstanbul Feriköy Mezarlığı’nda anneannesi Macide Balkış’ın bulunduğu aile kabristanına defnedilecek.

Uzun yıllardır Amerika’da ikamet eden Serpil Barlas, müzik çalı
şmalarına Amerika’da devam etmişti. Ünlü kompozitör Uğur Dikmen ile evli olan Barlas, aynı zamanda Türk Sanat Müziği’nin assolistlerinden Aysel İpar’ın da kızıydı. Son olarak bir ‘single’ hazırlıkları içinde olan sanatçı, Nisan 2020’de stüdyoya girmeyi planlıyordu.

Annesi Türk müzi
ği solisti Aysel İpar ile Kazım Polat’ın kızı olan Serpil Barlas 1957 yılında İstanbul’da doğdu. 1960'lı yıllarda şehir tiyatrolarında sanat hayatına başladı. Zamanın ünlü orkestralarında solistlik yaptı ve 1970 yılında Altın Ses Yarışması'nda Nilüfer'in ardından ikinci olmuştur. 1976-1978 yılları arasında birkaç 45'lik plak doldurmuş ve bunların arasında en çok Oldu Olanlar (orj. Dibi Dibi Daba da) adlı parça ile adından söz ettirmiştir. 1978'de Eurovision Şarkı Yarışması Türkiye finalinde "Yaşamaya Bak" isimli şarkı ile katılmıştır. 1978 yılında ABD'ne yerleşerek bu ülkede 15 sene ikamet etmiştir.

1993 yılında Türkiye'ye dönü
şünden sonra AIDS ile mücadelede öncülük yaparak sanat camiasında bir ilke imza attı ve gerek AIDS gerekse sahipsiz sokak çocukları ve Bosna'daki sistematik soykırım gibi toplumsal konularda yaptığı çalışmalarla kamuoyunun dikkatini çekmeye çalışş ve ünlü müzisyen Uğur Dikmen'in desteğiyle yaptığı albümlerinde bu konulara temas eden "Benim Adım İnsan", "Sahipsiz Çocuklar" , "Bosna" adlı şarkıları ile üstlendiği misyonu savunmaya çalışştır. Serpil Barlas Müzisyen Uğur Dikmen ile evliydi.

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021