Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 16
Sayı: 1783
Halen içinde yaşadığımız Pandemi Sürecinde; konser, tiyatro, opera ve bale gibi sanat etkinlikleri devam etmeli midir?

Devam etmelidir.
Devam etmemelidir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 31 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Dünyada piyano alanında önemli çalışmaları yapan sanatçıları destekleyen Bösendorfer sanatçısı Piyanist Emre Yavuz’un ilk albümü ‘Rachmaninoff’ dinleyiciyle buluştu. - 22.11.2020Piyanist Emre Yavuz’un ilk albümü ‘Rachmaninoff’ çıktı. Avrupa’da kariyer yapan piyanist Emre Yavuz ilk albümü ‘Rachmaninoff’u TYXart etiketi ile yayınlandı. Emre Yavuz’un uzun zamandır üzerinde çalışğı bu albüm 20. yüzyıla damgasını vuran Rahmaninov’a bir saygı niteliği taşıyor. Ünlü Rus piyanist ve besteci Rahmaninov, Yavuz’un kariyerinde önemli bir yere sahip.

Emre Yavuz, gerçekle
ştirdiği ‘Beethoven Turnesi’ ile ‘Uluslararası Rahmaninov Turnesi’ ve aldığı ödüllerle geçtiğimiz yıllarda adından övgü ile söz ettirmişti. Bösendorfer Sanatçısı piyanist Yavuz; 15. Viyana Uluslararası Piyano Yarışması birinciliği ve Schubert Özel Ödülü’nün, 13. Uluslararası Schubert Piyano Yarışması üçüncülüğü ve Kissingen Piyano Olimpiyatları birinciliğinin de sahibi.

Yurt dı
şında da sanat ve medya kuruluşları tarafından desteklenen Yavuz, ülkemizde de verdiği konserlerle ve ‘Sanatta Üstün Yetenekli Çocuklar Yasası’ndan yararlanan son ‘Harika Çocuk’ olarak da tanınıyor.

Emre Yavuz, Rus besteci Sergey Rahmaninov’un eserlerini seslendirdi
ği; yurt içi ve dışında düzenlenen resital, oda müziği ve orkestralı konserleri kapsayan Uluslararası Rahmaninov Turnesi’ne bestecinin doğum yıldönümü olan 1 Nisan 2018’de bir resitalle başlamıştı. Türkiye ve Avrupa’da çok sayıda şehirde verdiği konserlerde çaldığı eserlerin yorumlandığı albümde Rahmaninov’un 2. Piyano Sonatı (Op. 36) ve 10 Prelüd (Op.23) eserleri yer alıyor.

Albüm, 2019 Aralık ayında Bösendorfer’in Viyana’daki piyano fabrikasında kaydedildi. Kayıtta Bösendorfer’in yeni ‘Vienna Concert’ modeli kullanıldı. Albümün kitapçı
ğında hazırlık sürecini ve eserler hakkında bilgileri de görmek mümkün. Türkiye ve Avrupa’da sanatçının konserlerinde satışa sunulan ‘Rahmaninoff’ ayrıca online müzik platformlarından da dinlenebilecek. CD şu anda buradan satın alınabiliyor.

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020