Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1780
Halen içinde yaşadığımız Pandemi Sürecinde; konser, tiyatro, opera ve bale gibi sanat etkinlikleri devam etmeli midir?

Devam etmelidir.
Devam etmemelidir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 32 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Cumhurbaşkanlı Senfoni Orkestrası’nın Ankara’nın Sıhhiye semtinde yapılan yeni binasının Cumhuriyet Bayramında yapılması planlanan açılışı Aralık ayına ertelendi. - 18.10.2020Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın (CSO) Ankara’nın Sıhhiye semtinde yapılan ve 23 senenin ardından inşaatı tamamlanan yeni hizmet binasının Cumhuriyet Bayramında yapılması planlanan açılışı, orkestra yönetimi ile Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından alınan ortak bir kararla Aralık 2020 ayına ertelendi.

Daha önce 29-30 Ekim 2020 tarihinde Süher-Güher Pekinel karde
şlerin de yer alacağı gala konseri ile açılışı duyurulan salonun, inşaatının yetişmemesi ve akustik testlerinin tamamlanamaması, salonun elektronik teçhizatının denemesinin yapılamaması mazeret gösterilerek Aralık 2020 ayına ertelendi.

Yeni CSO salonunun Aralık ayının hangi günü açılaca
ğı netlik kazanamazken, gala konsere katılacak Angela Ghorghiu’nun durumunun de henüz netlik kazanamaması ve gala konserin MEZZO klasik müzik kanalında yayınlamasının da henüz yazışma aşamasında olduğu gerekçesi ile tarih 3, 4 Aralık 2020 dense de bu tarihler de henüz netlik kazanmadı.

Sözcü gazetesinden Deniz Zeyrek, daha önce CSO salonu ile ilgili olarak yazdı
ğı yazısında 10 Ekim tarihinde çekildiğini belirttiği bir fotoğraf yayınlayarak, salonun 29 Ekime’e yetişmesinin zor olduğunu belirtmişti.

şüncelerine başvurduğumuz kimi klasik müzik çevreleri, erteleme için ileri sürülen mazeretlerin geçerli olabileceğini ancak ertelemede asıl etmenin pandemi süreci olduğunu vurguladılar.

     

10 Ekim 2020 tarihli olduğu belirtilen ve Sözcü Gazetesi´nden Deniz Zeyrek´in köşesinde yayınladığı, inşaatın durumu ile ilgili fotoğraf. (Kaynak Sözcü Gazetesi)
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020