Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 16
Sayı: 1802
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 19 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Balıkesir Türk Müziği Korosu Şefi ve Bestekâr Sıtkı Sahil gündem üzerine açıklamalarda bulundu! - 14.10.2020Türkiye’nin en eski korolarının başında gelen Balıkesir Türk Müziği Korosu’nun Şefi, Sanat Yönetmeni ve Bestekâr Sıtkı Sahil Balıkesir Haberci Gazetesi’nden Cengiz Güner’e açıklamalarda bulundu.

Balıkesir kentinin sanat ya
şamına harcadığı 40 yılın değerlendirmesini yapan Bestekâr ve koro şefi Sıtkı Sahil insanların bazen uç hayaller kurduğunu, çok azının hayallerini gerçekleştirdiğini belirterek sözlerine şöyle devam etti:  

“benim hayallerim mal mülk üzerine hiç olmadı. Kültürümüzün çok önemli mirası olan Türk müzi
ğimize gönlümüzü çocuk yaşta kaptırmıştım. Kendimle ilgili hayallerimden ziyade, ülkem, yaşadığım yerler, çocuklar, gençler, yetişkinler üzerine onların ilgi alanı olan kültürel faaliyetler üzerine yoğunlaşştım. Üç ayrı kurum kurdum. Bu kurumlar hayatiyetini sürdürüyor. Artık sayılarını bile hatırlayamadığım Türkiye’nin her yöresinde çeşitli ve önemli kademelerde öğrencilerim görev yapıyor. Şu an bile bu zincir devam ediyor. Kimi güzel sanatlar, kimi konservatuarlar, kimi yüksek lisanslar, kimi doktoralar kazanıyor. Radyo kazanmışlar, devlet korosu kazanmışlar, koro şefi olmuşlar ama en önemlisi hemen hemen hepsi de iyi insan olmuşlar, adam gibi adam olmuşlar. Hiç inancından siyasi görüşünden, etnik kökeninden ötürü aşağılanmamışlar, ayrım görmemişler. Çünkü birleştirici özelliği olan sanat şemsiyesi etrafında toplanmışlar. Şükürler olsun azmimiz devam ediyor.”

Koro
şefi ve bestekâr Sıtkı Sahil sözü Balıkesir özeline getirerek sözlerine şöyle devam etti:

“Bazen
şehrimiz Balıkesir’de hizmeti çok küçük olmuş insanlara bir hayli değer verildiğini görüyorum. Adam başarılı olmuş, eyvallah. Ödüller almış. Tek bir insan yetiştirmiş mi? Kurumlar kurmuş mu? Düşünmeden edemiyorum. Nerede hata yapmışız, neyi yanlış yapmışız. “İnsana yatırım yapmışız”. Ülkemizin bazı illerinde o ilin siyaset üstü değerleri vardır. O değerler o ilin her şeyine kendilerini vakfeden insanlara babalık yaparlar, dostluk yaparlar. Çünkü onlar yaşadıkları memleketlerini severler. Bizde olmuyor nedense. Herkes şikâyet ediyor ama kimse elini taşın altına sokmuyor” dedi.

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021