Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1780
Halen içinde yaşadığımız Pandemi Sürecinde; konser, tiyatro, opera ve bale gibi sanat etkinlikleri devam etmeli midir?

Devam etmelidir.
Devam etmemelidir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 34 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Bilkent Senfoni Orkestrası 2020-2021 Konser Sezonunu 11 Ekim Pazar günü açacak. - 08.10.2020Sezonun ilk konserleri Pazar günleri saat 15.00'te yarı açık Bilkent Odeon'da gerçekleştirecek. BSO, müzisyenlerin ve dinleyicilerin sağğını korumak için konser salonlarındaki oturma planlarını yeniden tanımladı.

BSO Müzik Direktörü Nusret
İspir konser sezonuyla ilgili şunları söyledi: "Bu sezon birçok yönden olağanüstü olacağa benziyor. Sezonumuzu kısa dönemlere bölerek sizlerle paylaşacağız. Bu sezonun, aylardır sahneye çıkamamış müzisyenlerin, herhangi bir sanat etkinliğine katılamamış siz dinleyicilerimizin paylaşacakları bir umut, moral ve iradenin ifadesi olmasını diliyoruz."

Sezon Açılı
ş Konserinin solisti, Bilkent Senfoni Orkestrası konzertmeisteri  Yevgeniy  Kostrytskyy. Sanatçı J.S. Bach'ın BWV 1041, La minör Keman Konçertosu; Haydn'ın Do majör Keman Konçertosu ile Piazzolla'nın Buenos Aires'te Dört Mevsim başlıklı eserini seslendirecek.

11 Ekim Pazar günü Bilkent Odeon'da saat 15.00'te ba
şlayacak Sezon Açılış Konserinin biletlerine https://bilet.bilkent.edu.tr adresinden ulaşılabilir. Konserden bir saat önce Tunus Caddesi ve Bahçelievler'den (DSİ misafirhanesi önü) hareket eden ücretsiz servis izleyicileri Bilkent Konser Salonuna ulaştıracaktır.


Kiev'de do
ğan Yevgeniy Kostrytskyy, sekiz yaşında keman çalmaya başladı. Kiev Özel Müzik Okulu ve Ukrayna Ulusal Müzik Akademisinde Prof. Yaroslava Rivnyak ile çalışmalarını sürdürdü. 2003'te Guildhall Müzik ve Drama Okulunda yüksek lisans öğrenimine burslu olarak başladı, Prof. Krzysztof Smietana ve Prof. David Takeno ile çalıştı. Yüksek lisansını orkestra yönetimi ve oda müziği alanlarında tamamladı, 2007'de konser sanatçısı unvanını aldı.

Krzysztof Smietana, Oleg Krysa, Marie Tampere-Bezrodnaya, Mark Lakirovich, Lewis Kaplan, Zvi Zeitlin, Charles Castelman, Boris Garlitsky, Mikhail Kopelman, Ani Schnarch, Yair Kless ve Sergiu Schwartz'ın ustalık sınıflarına katıldı.

Pek çok Avrupa ülkesinde ve Japonya, Güney Kore ile Amerika Birle
şik Devletleri'nde konserler verdi, festivallere katıldı, yirmiyi aşkın orkestrayla solist olarak sahneye çıktı.

Sanatçı, Pierre Lantierre Uluslararası Keman ve Oda Müzi
ği Yarışmaları ile Petar Conjovich Uluslararası Oda Müziği Yarışmasında çeşitli ödüller kazandı. Jascha Heifetz Uluslararası Yarışmasında özel ödüle değer görüldü. 2005 yılında "Slaughter and May" tarafından Yılın En İyi Müzisyeni seçildi.

2006-07 sezonunda Londra Senfoni Orkestrasının yaylı projesi seçmelerinde ba
şarılı olan Kostrytskyy, iki yıl boyunca LSO'nun bir üyesi olarak Valery Gergiev ve Sir Colin Davies ile birlikte çaldı. 2007'de Forte Yaylı Dörtlüsüyle Birleşik Krallık'ta konser verdi.

Yevgeniy Kostrytskyy, 2008'de Ukrayna'da Odessa Filarmoni Orkestrasının (OPO)
şefliğini üstlendi ve on yıldır bu orkestrayı yönetmeyi sürdürüyor. Sanatçı aynı zamanda "The Seasons" Dnepropetrovsk Oda Orkestrasında solist ve başşef Dmitriy Logvin'le birlikte konuk olarak sahneye çıkıyor. 2014'ten beri Young Musicians European Orchestra ile solist olarak konserler veriyor ve Paolo Olmi ile birlikte orkestrayı yönetiyor.

2014'te Kostrytskyy, OPO'daki meslekta
şlarıyla Odessa Oda Orkestrasını kurdu. 2018'de Urban Music Hall'un resmi açılışında yer alan orkestra, Odessa'daki bu yeni konser salonunun daimi orkestrası oldu. Kostrytskyy, Ocak 2020'den bu yana Bilkent Senfoni Orkestrasında konzertmeister olarak görev alıyor.

Sanatçı, 1850-60 yıllarında Luigi Legnani tarafından yapılan bir
İtalyan kemanı çalıyor.

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020