Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 17
Sayı: 1807
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 22 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Ünlü müzisyen Neil Young, mitinglerinde şarkılarını izinsiz kullandığı için daha önce de mektupla uyardığı ABD Başkanı Donald Trump’a bu kez dava açtı. - 06.08.2020Dünyaca ünlü Kanadalı müzisyen Neil Young, mitinglerinde şarkılarını izinsiz kullandığı için daha önce mektupla uyardığı ABD Başkanı Donald Trump’a dava açtı. Young, Trump'ın seçim çalıŞmasını 'görmezden gelme ve nefret kampanyası' olarak nitelendirdi.

     

Kanadalı rock şarkıcısı, besteci ve söz yazarı Neil Young, daha önce pek çok kez şarkılarını izinsiz şekilde kullanan ve yaklaşan başkanlık seçimi nedeniyle düzenlenen mitinglerde buna daha sık başvuran Donald Trump´a karşı yasal mücadele başlattı.

74 yaşındaki müzisyen, dün kendi web sitesinde New York´ta mahkemeye başvurduğunu gösteren belgeyi paylaştı. Young, Tulsa´da düzenlenen son mitingde Rockin´ in the Free World ve Devil´s Sidewalk adlı şarkılarının izinsiz bir şekilde kullanıldığını belirtti.

Young, şikayet dilekçesinde, "Bu şikayet, kendi seçtikleri adayı desteklemekte özgür olan Amerikan vatandaşlarının haklarına ve görüşlerine saygısızlık etmek amacıyla yapılmamıştır.
     

Ancak Young vicdanı rahat bir şekilde, müziğinin bölücü, Amerikan dışı bir cehalet ve nefret kampanyası için bir ´tema şarkısı´ olarak kullanılmasına izin veremez" ifadesi yer aldı.

Ancak Young vicdanı rahat bir şekilde, müziğinin bölücü, Amerikan dışı bir cehalet ve nefret kampanyası için bir ´tema şarkısı´ olarak kullanılmasına izin veremez" ifadesi yer aldı.

Young, telif hakları ihlalini düzenleyen yasalara göre öngörülen en yüksek tazminatı talep etti.
     

Donald Trump kampanya mitinglerinde beş yıldır Neil Young şarkılarını kullanıyordu. Son aylarda bunun artması üzerine Trump´a mektup yazan Young, buna son vermesini istemişti.

Ancak Young, “Donald Trump’a dava açma seçeneklerini değerlendiriyorum” dese de daha sonra bundan vazgeçtiğini duyurmuştu.

Young´ın kararında değişiklik yaparak Trump´a dava açmasında, Trump´ın ABD’deki protestoculara yaptığı muamelenin etkili olduğu düşünülüyor.
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021