Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1775
 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 36 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

SO Duo’dan üçüncü albüm: Kırksabır... - 10.05.2020SO Duo'nun içinden geçtiğimiz tuhaf zamanlardan esinlenen üçüncü albümü "KIRKSABIR", BİLGİ Music Label etiketiyle dijital platformlarda yayınlandı. Albümdeki dört şarkıyı, Sumru Ağıryürüyen vokaliyle, Orçun Baştürk panduri, victor, synth ve bilgisayarıyla seslendiriyor.

İkili, müzik ve düzenlemeleri tümüyle kendilerine ait olan ve evde kaydettikleri “KIRKSABIR”da kendi sözlerinin yanı sıra Paul Valéry ve Fuzuli’nin şiirlerine yer veriyor. SO Duo’nun ilk iki albümünde sergilediği sadeliği gözeten ses dünyası, KIRKSABIR’da elektronik seslerin daha yoğun kullanımıyla farklı bir boyuta taşınıyor.

Albümün mastering’i aynı zamanda Nekropsi elemanı olan dostları Cem Ömero
ğlu imzalı.

SO Duo, 2013’ten itibaren farklı türlerdeki yo
ğun müzikal birikimlerini farklı projelerde buluşturmayı seçen Sumru Ağıryürüyen ve Orçun Baştürk tarafından 2016’da kuruldu. CD formatında Ay Ana (Kalan 2018) ve dünyaca ünlü bansuri ustası Steve Gorn’un konukluğuyla 3 parçalık EP “The Light” (BİLGİ Music Label 2019) albümlerini yayınladı. Yurtdışında ve Türkiye’de çeşitli festival ve konserlerde yer alan ikili, müzisyen dostlarıyla “SO Duo ve Dostlar” olarak ve kimi zaman konuklarıyla konserler vermektedir.

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020