Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 16
Sayı: 1807
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 29 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Etnomüzikoloji Derneği tarafından online olarak düzenlenen Etnomüzikoloji Sempozyumunun çağrısı yapıldı. - 15.04.2020Etnomüzikoloji Derneği tarafından düzenlenen “Dünyada Etnomüzikolojinin dünü, bugünü, yarını” konulu Online Etnomüzikoloji Sempozyumu’na davet çağrısı yapıldı. Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuarı öğretim Üyesi Prof. Dr. Özlem Doğuş Varlı tarafından yapılan çağrı metnine göre 29-31 Mayıs 2020 tarihleri arasında gerçekleşecek olan online etnomüzikoloji sempozyumuna bildirileri kabul edilen katılımcılar sunumların online olarak gerçekleştireceklir.

ETNOMÜZ
İKOLOJİ DERNEĞİ ONLINE SEMPOZYUM
DÜNYADA ve TÜRK
İYE’DE ETNOMÜZİKOLOJİNİN
DÜNÜ,BUGÜNÜ, YARINI
Online Etnomüzikoloji Sempozyumu

29-31 Mayıs 2020

İçinde bulunduğumuz şu zamanlarda, dünyanın geneli alışılagelmişin dışında bir deneyim içinde. Bu sebepten dolayı, iptal edilen sanat ve kültür faaliyetlerinin, özellikle uluslararası olarak düzenlenen sempozyum gibi buluşma ortamlarının uzun bir süre daha sağlanmasının zor olması, Etnomüzikoloji Derneği olarak bizleri farklı bir sempozyum düzenlemesine yöneltmiştir. Böylelikle Covid-19 nedeniyle içinde bulunduğumuz dezavantajlı durumdan dolayı, bilinen sempozyum formatlarında fiziki olarak düzenlenen ülke veya şehirde tarih çakışmaları nedeniyle bir araya gelememe gibi diğer dezavantajı, uluslararası katılımı daha fazla olabilecek avantajlı bir biçime dönüştürmeye karar vermiş bulunmaktayız. Davetli on-line/video konuşmacıları ile birlikte, çağrımıza cevap veren, özet gönderen katılımcıların özetleri bilim kurulu tarafından incelenecek ve kabul edilenler sunumlarını on-line olarak yapabileceklerdir. Ayrıca tercihe göre göndermiş oldukları sunum videolarının belirlenen saatte yayınlanmasının ardından gelen sorulara cevap vererek, bilgi akışı ve paylaşımı sağlanacaktır. Sunum videolarından oluşan sempozyum bildiri (proceeding) videoları, Etnomüzikoloji Derneği arşivi (web page/youtube/instagram)’nde erişime açık olacaktır. Sempozyumdan sonraki bir ay içerisinde gönderilecek tam metinler ise e-book halinde yayınlanacaktır.

Online Etnomüzikoloji Sempozyumunda, ana tema ise “Dünyada ve Türkiye’de Etnomüzikoloji’nin Dünü, Bugünü, Yarını”
şeklindedir. Bu başğın seçilmesi, etnomüzikoloji disiplini hakkında farklı bakış açıları ile teorik yaklaşımların bir araya getirilmesininin, etnomüzikoloji çalışmalarının günümüz dünyasının değişen dinamiklerine cevap verebilmesi ve uyum sağlaması bakımından önem taşımasından kaynaklanmaktadır.

Zira etnomüzikoloji disiplininin geçmi
şten bugüne gelişim ve değişim süreçlerinin dünya genelindeki farklı yansımaları, algılanma biçimleri olmuştur. Bu durum beraberinde yeni model önerilerini, yeni saha çalışması algılarını, veri analiz yöntemlerini ve göz ardı edilen kültürel yapıları incelenmesinin yanı sıra, hep bilinenin de sorgulanmasını beraberinde getirmiştir. Dünden bugüne sahanın tanımı, içeriği, yapılan saha çalışmalarının sunumu, paylaşımı da sempozyum açısından ayrı önem taşımaktadır.

Sempozyum Alt Ba
şlıkları

- Saha Çalı
şması: Deneyim ve İşlev
- Uygulamalı Etnomüzikoloji
- Dijital Etnomüzikoloji
- Tarihsel Etomüzikoloji
- Audio-Visual Etnomüzikoloji
- Müzik e
ğitimi ve öğretiminde Etnomüzikoloji
- Etnomüzikolojide Yeni E
ğilimler
- Dünden Bugüne Etnomüzikolojide Teori ve Prati
ği Yeniden Düşünmek
- Etnomüzikolojide Transkripsiyon ve Analiz
- Etnomüzikolojide Ar
şivcilik
- Etnomüzikoloji Tarihindeki Paradigmalar
- Etnomüzikoloji E
ğitimi
- Etnomüzikologun Kimli
ği

Önemli Tarihler

- Özet Gönderimi: 15 Mayıs 2020
- Kabul Edilen Özetlerin Bildirimi: 20 Mayıs 2020
- Programın
İlanı: 25 Mayıs 2020
- Sempozyum Tarihleri: 29-31 Mayıs 2020

Sempozyum Katılım Bedeli: 50 TL - ( 10 Euro) – Teknik Alt Yapı/Grafik/Sosyal Medya
Reklam Giderleri /Kargo bedeli

     


Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021