Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 16
Sayı: 1802
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 30 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Marmara Üniversitesi Açıkladı: Müzik Bölümleri Birleşti - 06.06.2018Marmara Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Recep Bozlağan‘dan müzik bölümünün kapatıldığı hakkında çıkan haberlere açıklama geldi.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Recep Bozdo
ğan, Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü’nün önümüzdeki yıl itibariyle öğrenci almayacağını, bununla birlikte, Atatürk Eğitm Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Müzik Bölümü’nün kontenjanının artırılacağını söyledi.

Sözcü’ye konu
şan Bozdoğan, Güzel Sanatlar Fakültesi’nde sadece beş öğretim görevlisi olduğunu buna karşın Atatürk Eğitim Fakültesi Müzik Bölümü’nde dünyaca ünlü çok sayıda öğretim görevlisi bulunduğunu kaydederek, şöyle devam etti: “Atatürk Eğitim Fakültesi’nde Mehveç Emeç gibi dünyca ünlü sanatçılarımız, hocalarımız var.

Çok köklü bir bölüm. Bir üniversitede iki aynı bölümün bulunması do
ğru değil. Güzel Sanatlar Fakültesi’ndeki hocalarımızı da Atatürk Eğitim Fakültesi’ne kaydırarak, kontenjanı da artırarak tek bir bölümde eğitime devam edeğiz. Yani iki bölüm birleştirilmiş oluyor. Böylece kaynakları da ikiye ayırmak yerine tek bir bölümde toplayıp, daha verimli kullanıp, daha fazla yatırım yapma şansımız olacak” dedi. Bozdoğan, halihazırda Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü öğrencilerinin eğitimine olduğu gibi devam edeceğini, yeni öğrencilerin Atatürk Eğitim Fakültesi’nde eğitime başlayacaklarını da sözlerine ekledi.

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021