Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 16
Sayı: 1802
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 22 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Müzik Akademisi giriş sınavları Haziran 2018 ayı sonunda yapılıyor! - 30.05.2018Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan ve 23 Nisan 2018 tarihinde, Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu ve Trabzon Üniversitesi Devlet Konservatuarı Müdürü Doç. Dr. Abdullah Akat’ın katılımıyla düzenlenen törenle açılan Trabzon Büyükşehir Belediyesi Müzik Akademisi  giriş sınavları, 26, 27, 28 Haziran 2018 tarihinde Trabzon’da yapılacak.

Erken müzik e
ğitimi giriş sınavı, 7-10 yaş gurubu giriş sınavı ve 11-15 yaş gurubu giriş sınavı olarak üç kategoride gerçekleşecek olan Trabzon Büyükşehir Belediyesi Müzik Akademisi giriş sınavı Trabzon Üniversitesi Devlet Konservatuarı öğretim üyeleri tarafından gerçekleştirilecektir!

Birinci kategori olan sadece 2012 do
ğumlu çocukların katılacağı Erken Müzik Eğitimi giriş sınavında  adaylara tek ses duyumu sınavı yapılırken, aday istediği bir çocuk şarkısını, öğrendiği bir enstrüman varsa enstrümanı ile istediği bir parçayı seslendirebilecektir.  20 kişilik kontenjandan oluşan erken müzik eğitimi sınıfında öğrenciler solfej (orff) eğitimi ile dersler yapılacaktır.

İkinci kategori olan 7-10 yaş gurubu sınavına 2008-2011(dahil) doğumlu çocuklar girebilecek iken, bu yaş gurubu sınavında; tek ses, iki ses duyumu, ritim tekrarı sorulacaktır. Ayrıca aday sınavda istediği bir şarkıyı seslendirebilecek, öğrendiği bir enstrüman var ise enstrümanı ile istediği bir eseri seslendirebilecektir. 30 kişilik kontenjandan oluşan bu sınıfda öğrenciler; Temel Solfej, Piyano, Keman, Viyola, Klarnet, Gitar, Davul (bateri), Ney, Kanun, Tambur, Kemençe eğitimi alacaklardır.

Üçüncü kategori olan 11-15 ya
ş gurubu sınavına 2003-2007(dahil) doğumlu çocuklar girebilecek iken, bu yaş gurubu sınavında; tek ses, iki ses, üç ses duyumu, ritim tekrarı ve melodi tekrarı sorulacaktır.Ayrıca aday sınavda herhangi bir müzik türünden istediği bir şarkıyı seslendirebilecek, öğrendiği bir enstrüman var ise enstrümanı ile herhangi bir müzik türünden istediği bir eseri seslendirebilecektir. 30 kişilik kontenjandan oluşan bu sınıfda öğrenciler Temel Solfej Eğitimi, Türk Müziği Solfej Eğitimi, Piyano, Keman, Viyola, Klarnet, Gitar, Davul (bateri), Ney, Kanun, Tambur, Kemençe eğitimi alacaklardır.

Sınav için aday kaydı Trabzon Büyük
şehir Belediyesi Müzik Akademisi’nde 1 – 22 Haziran 2018 tarihleri arasında yapılacaktır!

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021