Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1766
Ülkemizde düzenlenen Müzik Festivalleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Halkın müzik zevkinin kalitesinin yükseltilmesinde bir katkısı yoktur.
Lokal müzik eylemleridir, sınırlı sayıda dinleyici kitlesine hitap etmektedir.
Sayıları çok azdır, bu nedenle artırılmalı, daha geniş halk kitlesine ulaşılmalıdır.
Müzik Festivallerine yapılacak akademik işbirliği ile eğitim-öğretim hüviyeti kazandırılmalıdır.
Ülkemizde yeterli sayıda müzik festivali yapılmakta ve yeterli sayıda dinleyiciye ulaşmaktadır.
Ülkemizin daha önemli sorunları var, şimdi festivalin sırası değil.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 36 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

"Beni yargılayanların çoğu ya kaçak ya hapiste." diyen Türk Pop Müziğinin güçlü sesi Deniz Seki yeniden yargılanmak istediğini açıkladı. - 22.11.2017'İtibarımı kurtaracağım “
Günah keçisi seçildi
ğini düşünen Deniz Seki,  "Yeniden yargılanıp kumpas mağdurlarından sayılarak itibarımı geri alacağım günü bekliyorum" diyor.
Be
ş aydır dışarıdaki hayata alışmaya çalışan Deniz Seki , HT Masa ekibiyle buluştu. Yeniden yargılanma isteğinden Faruk Salman’la ayrılık nedenine, sabıkalı kadınlarla ilgili projelerinden hayatındaki pişmanlıklara kadar birçok konuda ilk kez konuştu. 

'Yeniden yargılanma için ba
şvuru yaptık' 
Beni yargılayanların ço
ğu ya kaçak ya hapiste. Yeniden yargılanma için talepte bulundum. Bir gün kumpas mağdurlarından sayılacağım. İtibarımı kurtaracağım. Bunun için sonuna kadar savaşacağım. 

‘Benim kuru bir
şöhretim varmış' 
Günah keçisi seçildi
ğimi, çok yalnız bir kadın olduğumu düşünüyorum. Kuru bir şöhretim varmış. Herkesin faydalandığı adımın bana faydası yokmuş. Allah'a inancım sayesinde atlatmaya çalıştım. 

“Yılba
şına fıstık gibi gireceğim.” 
Yaptı
ğım işte görsellik çok önemli. Bünyem kilo almaya çok müsait. İstediğimi giyebilmek istiyorum. Korkuyorum ama mide bypass ameliyatı olacağım. Yılbaşına fıstık gibi gireceğim. 

'Faruk'la ili
şkimiz evlilikle taçlanmalıydı'
Faruk’la birbirimizin kıymetlisiyiz. Yarın ne olaca
ğı belli olmaz. O benim çocukluk aşkım. Şu an içimizi dinliyoruz. Bu ilişki evlilikle taçlanmalıydı. Oğlu ne kadar rest çekse de zor bir baba faktörü var ortada.

YEN
İDEN YARGILANMAK İSTİYORUM…

'Sabıkalı kadınların yolunu açmak istiyorum…”
Yılba
şında 3.5 yılını geçirdiği cezaevinde moral konseri vermek istediğini açıklayan Seki, "Sabıkalı insanlar çalışamıyorlar. Bir gün bu konuda bir sosyal sorumluluk projesi yapmak, kadınların, özellikle de sabıkalı kadınların yolunu açmak istiyorum. Onlara iş imkânı sağlamak istiyorum" diyor. 

Kahkahaların ve gözya
şlarının1 birbirine karışğı sohbette, Seki hapishane sonrası 5 ayını anlattı… Deniz Seki , cezaevinde geçen 3.5 yıl mahkûmiyetin ardından haziranda özgürlüğüne kavuşmuştu. Geçen 5 aylık sürede ertelediği hayatını düzene sokmaya çalışıyor. Evlilik hazırlığı yaptığı 'çocukluk aşkı' Faruk Salman'la ayrıldı. Kilolarından kurtulamadı, ameliyata hazırlanıyor. Henüz kendi başına çıkıp bir yere gidemedi. Bir yandan kendini toparlamaya, bir yandan yeni albüm ve projelere çalışıyor. Pişmanlığı, 'keşke' si yok, kin gütmüyor. Ancak öfkeli, nihai amacı yeniden yargılanıp aklanmak... 

Zayıflamak için mide ameliyatı olma kararı verdiniz mi? 
Hastaneye tetkik yaptırmaya gittim. Olaca
ğım ameliyat o kadar kolay değil. Adı gastrik-bypass. Mideden parça alınmıyor. Kontrol aşamasında safrakesemde çamur çıktı. Ameliyat olursam o da temizlenecek. Ameliyatı yaptıran arkadaşlarım arasında diyaframını kullanan yoktu. Cengiz Kurtoğlu'nu aradım, ameliyat olmamı tavsiye etti. "Bu ameliyatı olduktan sonra bülbül gibi şakıyacaksın" bile dedi. Ancak hâlâ karar veremedik. Verdiğim kiloyu stres, sıkıntı nedeniyle geri aldım ki almamak mümkün değil. Bir odanın içerisindesiniz, ister istemez şişiyorsunuz. 

'YILBA
ŞINA FISTIK GİBİ GİRECEĞİM' 

Diyet ve sporla zayıflamak daha sa
ğlıklı olmaz mı? 
Hızlı bir sonuç istiyorum, çok yorgunum, halim yok. Spor tabii ki yapaca
ğım. Ameliyattan sonra yüzmeye başlamamı önerdi doktorum. 

Ameliyat ne kadar sürede etki ediyor? 
Bir ay içerisinde çok fark ediyor. Yılba
şına fıstık gibi gireceğim. Yaptığım işte görsellik çok önemli. Bünyem kilo almaya çok müsait, çabuk kilo alıp verebiliyorum. Memleketimizde kilo mevzuu artık çok çirkin, can sıkıcı bir mevzu haline geldi. Belki bundan kaynaklanıyordur bu acelem bilemiyorum. 

Bu ameliyat meselesi sizinle ilgili a
şk ve ayrılık gündemini değiştirmiş oldu... 
Ne olay kadınım, her yaptığım olay. Keşke şarkılarım konuşulsa, onlar olay olsa. Ne güzel şarkılar yazmışım, içlerinde neler saklı. Şarkı sözlerimde her şeyi anlatıyorum ama anlatmak yetmiyor işte. 

Hapisten çıkınca hayatı, ve müzik dünyasını nasıl buldunuz? 
Çok karı
şık buldum. Her şey çok değişmiş, ben de değişmişim. Ben kalbimi bu geçen sürede bile karartmamışım, kötülük ve fesatlık bulundurmamışım ancak bazı insanlar bunu yapamamışlar. Daha da fesatlarmışlar. Kapılarının önünü süpürmeden başkalarına çamur atmakla uğraşır olmuşlar. Başarılar ve mutluluklar kıskanılıyor. Alkışlamak unutulmuş.

'HENÜZ TEK BA
ŞIMA DIŞARI ÇIKMADIM' 

Sanat dünyasına hızlı bir giri
ş yaptınız. Size sağlıklı gelen strateji bu muydu? 
Menajerim Özgür Aras sayesinde çabuk toparlayabilmek için hızlı bir giri
ş yaptım. Bunu çok sağlıklı buluyorum. Beni saklasaydı daha da içime kapanabilirdim. 

şarı çıkalı beri sokakta tek başınıza dolaşabildiniz mi? 
Henüz tek ba
şıma hiç dışarı çıkmadım. Şu sıralar yalnız kalma ihtiyacı hissediyorum. 5 ay içerisinde annemin hasta olduğu bir dönemle karşı karşıyaydım. Ben yanında değilken 2 büyük ameliyat geçirdi, yaşadıklarım zor şeyler. 

Peki
şu anda vaktinizi nasıl geçiriyorsunuz? 
Kitap okuyorum, bir
şeyler karalıyorum, geleceğimi planlıyorum, köpeğimle vakit geçiriyorum, sevdiğim birkaç arkadaşımla ve yeğenimle ilgileniyorum. Kardeşim evlendi, çok güzel bir yuva kurdu. 

Sizden artık bir albüm bekleniyor, single mı geliyor? 
Yılba
şı sonrası albüm de gelecek. Albümle birlikte daha genç, dinamik, hayata tutunmuş bir Deniz geliyor. Hayat dolu biri olarak geri dönmek istediğim için kendimi değiştirmek istedim zaten. Sıkıldım artık bu Deniz'den. İskender Paydaş'la çalışıyoruz. İçinde bir türkü, bir de Sezen Aksu şarkısı var. İçeride Adalet Bakanlığı'nın izniyle bana bir oda tahsis edildi. Haftanın 4 günü saat 13.30-17.00 arası çalışma iznim vardı. Bir sürü şarkı yazdım. Albümde bu parçalardan da dinleyeceksiniz. Şarkılarım beni ayakta tuttu, tutmaya devam ediyor. 

'Dostumuzla dü
şmanımı da çok iyi tanıdım'

İçeride yaşadıklarınız yaşam standardınızı etkiler mi? Sorguluyor musunuz bazı şeyleri? 
Şu an çok küçük şeylere çok üzülüp kendimi harap etmiyorum, eskiden bunu çok yapıyordum. Çok lüzumsuzmuş, ne büyük dertler varmış, içerisi çok başka, orada kocaman olaylara karşı dağ gibi durmak zorundasın. içerideyken spagetti çıktığında nasıl seviniyorduk mesela. Yemekleri dönüştürerek mahkûm mönüsü bile yapmış Orası, üçüncü sayfa sokağı' 

3 yıl içerideydiniz, sizde iz bırakan hikâyeler var mı? 
Bir kitap projemiz var. Bu projemizin asıl amacı sizlere de ya
şanan ve yaşanmaya devam eden olayları ulaştırmak. Çok travmatik olaylar var. Minik minik yazmaya başladım. Ne hikâyeler var.

Dostlarınızı, dü
şmanlarınızı tanımış oldunuz mu? 
Evet, dostumu da dü
şmanımı da çok iyi tanıdım. Çok iyimser yaklaşıyorum insanlara ve bu huyumu kaybetmek istemiyorum. Kalbimde kötülüğün yerinin olmasını istemiyorum. Orada yaşayan çoğu kadının gözlerinin altı simsiyah, yeşil oluyor insanın rengi, ister istemez kalpleri kararıyor bazılarının. İsyan ediyorlar, ben hiç isyan etmedim. 

Faruk Salman'la evlenece
ğiniz beklenirken karşılıklı 'ayrılık' açıklamaları geldi. Ne oldu? 
O benim kıymetlim, ben de onun kıymetlisiyim. 3 sene çok \ ba
şka bir hayat yaşadım. Hayata yeniden adapte olmaya çalışmak kolay değil. Bazı günler yalnız kalıp kafamı dinlemek istiyorum. 3 senenin üzerine 5 ay çok kısa bir süre. Benim yerime kendinizi koyun. Karanlık bir odada 1 gün bile duramazsınız. Bir de üzerinize kilitlenen bir kapı var. 

Faruk Bey'le ili
şkiniz tamamen bitti mi? 
Yarın ne olaca
ğı hiç belli değil. O vefalı bir adam, ben de nankör bir kadın değilim. Öyle yansıtılmaya çalışıldı. O benim çocukluk aşkım, birlikte yıllanmışğımız var. Şu an ikimiz de içimizi dinliyoruz. Bu ilişki evlilikle taçlandırılmalıydı, bunu hak ediyordu. Oğlu ne kadar rest çekmiş olsa da zor bir baba faktörü var ortada. Saygı duyuyorum. Bana özel bir durum değil. Dominant bir baba, oğlunun hayatında kimseyi istemiyor. Bazen hayaller gerçekleşemeyebilir, gecikebilir. Biz 30 yıl önce de hayaller kurduk Faruk'la, o benden ayrıldı, ben de inadına ona benzeyen bir adamla evlenmiştim. Çok eski ve çok köklü bir aşktı bizimkisi ama kısmet. 

Ya
şadıklarınızda dışarıdan etki ya da toplumsal bir baskı olduğunu düşünüyor musunuz? 
Günah keçisi seçildi
ğimi ve çok yalnız bir kadın olduğumu düşünüyorum. Kuru bir şöhretim varmış, kendi adımın bana bir faydası yokmuş ama herkesin faydalandığı bir isimmişim. Beni yargılayan hâkim ve çoğu da içeride. Avukatım bir gün "Deniz Hanım okuduğum kitaplar sizin davanız için yetersiz kalıyor" dedi. Daha ne diyebilirim ki? 

Peki pi
şmanlıklarınız var mı? 
Pi
şmanlıklar değil, kabullenmişlikler, farkındalıklar var. "Keşke" lafını hiç sevmiyorum. Yaşanılan yaşanması gerekiyormuş

'
İtibarımı kurtaracağım “

Neden günah keçisi seçildi
ğinizi düşünüyorsunuz? 
Bana sahip çıkacak, arkamda duracak kimsem olmadı
ğı için. Sanat dünyasındaki insanlara gözdağı vermek için böyle bir yola başvurduklarını düşünüyorum. Asıl bu işleri yapan insanların başına hiçbir şey gelmedi. Geçen yıllanma, şarkılarıma, verdiğim emeklere yazık edildi. Ben bu sınavdan alnımın akıyla çıktım ancak geçen 1192 günün hesabını kim verecek? 

Kumpas ma
ğduru olduğunuzu mu düşünüyorsunuz? 
"Uyu
şturucu temin ve tedarik eden Deniz Seki " diye anılıyor olmak beni çok kırıyor. Bana "Torbacı" bile dediler. Bu konuyla ilgili yeniden yargılanmak ve gerçekten beraat etmek istiyorum. Adalet Bakanlığı'na yeniden yargılanmak üzere bir talepte bulunduk. İnsanlar sadece yargılıyor, bilmiyorlar. Ben neyi, kime, nasıl temin edebilirim bana lütfen açıklasınlar. Bir gün kumpas mağdurlarından sayılacağımı düşünüyorum. Yıllar sonra itibarımı kurtaracağım ve bunun için sonuna kadar savaşacağım. Benim için bu mesele artık şeref, namus meselesi. Tekrar tekrar bunları konuşmak çok canımı acıtıyor. Bu konuyu tamamen kapatmak istiyorum.

HT

 

 

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020