Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1766
Ülkemizde düzenlenen Müzik Festivalleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Halkın müzik zevkinin kalitesinin yükseltilmesinde bir katkısı yoktur.
Lokal müzik eylemleridir, sınırlı sayıda dinleyici kitlesine hitap etmektedir.
Sayıları çok azdır, bu nedenle artırılmalı, daha geniş halk kitlesine ulaşılmalıdır.
Müzik Festivallerine yapılacak akademik işbirliği ile eğitim-öğretim hüviyeti kazandırılmalıdır.
Ülkemizde yeterli sayıda müzik festivali yapılmakta ve yeterli sayıda dinleyiciye ulaşmaktadır.
Ülkemizin daha önemli sorunları var, şimdi festivalin sırası değil.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 27 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Balıkesir 2.Türk Müziği Sempozyumu sona erdi. - 29.10.2017Balıkesir Türk Müziği Korosu tarafından bu yıl 2.si düzenlenen Türk Müziği Sempozyumu bugün yapılan 3. ve 4. oturumların ardından yapılan değerlendirme oturumuyla sonaerdi.

 

Ülkemizin dört bir yanından sempozyuma katılan akademisyen ve sanatçıların çok çeşitli konularda bildirilen sunduğu sempozyumun son gün oturumunda, ünlü kanan sanatçısı Göksel Baktagir, kanun ile tatbiki olarak sunduğu bildirisinde, kanun sazının müzikteki önemini ve yerini anlattı.

 

İTÜ TMDK öğretim üyelerinden Yrd. Doç. Dr. Göktan Ay sunduğu bildirisinde, Müzik Eğitimindeki aksaklıklar konusunda Milli Eğitim Bakanlığına Müzik Eğitimcileri Derneği (MÜZED) tarafından sunulan raporla ilgili açıklamalarda bulunarak raporun aksayan ve eksik yönlerini örneklerle anlattı.

 

Erzurum Atatürk Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Nesrin Feyzioğlu müzikte ve sanatta uygulamadan doğan aksaklıkları ve olması gerekenleri eleştirel bir dille somut örneklerle sundu.

 

Oturumlar sonrasında söz alan Balıkesir Türk Müziği Korosu şefi ve sempozyum düzenleme kurului başkanı Sitki Sahil, Balıkesir'de gerçekleştirdikleri çalışmaları örneklerle anlattı. Düzenledikleri sempozyumun da bu çalışmaların önemli bir parçası olduğunu ve şartlar elverdiği takdirde 3. sempozyumu da Balıkesir'de düzenlemeyi düşündüklerini söyledi.

 

Dilek ve temennilerin ardından sempozyuma katılanlar, ülkemizin tarihi okullarından Balıkesir NecatiBey Eğitim Fakültesi'nin tarihi merdivenlerinde toplu fotoğraf verdiler. Balıkesir 2. Türk Müziği Sempozyumu sona erdi.

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020