Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1765
Ülkemizde düzenlenen Müzik Festivalleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Halkın müzik zevkinin kalitesinin yükseltilmesinde bir katkısı yoktur.
Lokal müzik eylemleridir, sınırlı sayıda dinleyici kitlesine hitap etmektedir.
Sayıları çok azdır, bu nedenle artırılmalı, daha geniş halk kitlesine ulaşılmalıdır.
Müzik Festivallerine yapılacak akademik işbirliği ile eğitim-öğretim hüviyeti kazandırılmalıdır.
Ülkemizde yeterli sayıda müzik festivali yapılmakta ve yeterli sayıda dinleyiciye ulaşmaktadır.
Ülkemizin daha önemli sorunları var, şimdi festivalin sırası değil.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 22 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Kadın Eserleri Kütüphanesi ve Bilgi Merkezi Vakfı 27. kuruluş yıldönümünü 5 KALP Konseri ile taçlandırıyor. - 30.03.2017Kadın Eserleri Kütüphanesi ve Bilgi Merkezi Vakfı'nın 27. kuruluş yıldönümü nedeniyle İstanbul Caddebostan Kültür Merkezi çok önemli bir konsere kapılarını açıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası'nın gerçekleştireceği konser, ülkemizin değerli 5 kadın besteci ve müzisyeninin eserlerinin seslendirileceği 5 KALP konseri olarak dinleyicinin karşısına çıkıyor.

Figen Çakmak, Semra Öztan, Mine Mucur, Serpil Günseli ve Aslıgül Ayas'tan oluşan 5 KALP topluluğunun albümlerinde okuyan, Barış Kömürcüoğlu, Bülent Ay, Erdal Çelik, Nebi Birgi ve Recep Aktuğ konserin konuk solistleri olarak, Berna Çiçeksever ve Bülent Tekakpınar İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası solistleri olarak sahne alıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrasının şefliğini ise Özhan Unakıtan yapıyor.

Konser gelirinin Kadın Eserleri Kütüphanesi ve Bilgi Merkezi Vakfı'na bağışlanacağı konserde, Timur Selçik, Melih Kibar ve Barış Manço eserleri de seslendirilecek. Vakıf yararına gerçekleşecek olan bu konser için Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi salonunun ücretsiz tahsis ederek bu projeye katkıda bulundu.

Konser, İstanbul Caddebostan Kültür Merkezi Büyük salonda 19 Nisan 2017 Çarqamba günü saat: 20.00'de gerçekleşecek.

Konsere adını veren 5 KALP topluluğunun üyelerinden Semra Öztan gazetemize, 5 KALP topluluğu ve konser hakkında şu açıklamayı yaptı:

"
Bizler beş kadın piyanist ve yıllarca Eurivision gibi Kuşadası Müzik Festivali - pop show gibi Türkiye içinde ve dışındaki çeşitli müzik yarışmalarında bestelerimizle yarışmış birçok ödüller almış bestecileriz.

Yıllarca bu yarışmalarda bayan besteciler olarak birbirimize rakip olduk
. Birgün benim aklıma bir fikir geldi, hadi kıźlar gelin 5'imiz birleşip bir besteci gurubu kuralım dedim.Hepsinin çok hoşuna gitti ve ilk CD'mizi çıkardık. Bestelerimizi Barış Kömürcüoğlu seslendirdi.

Bu arada arkadaşlarım çok değerli sanatçılar
:

F
İGEN ÇAKMAK: FIDOF üyesi.Uluslararası yarışmalarda jüri başkanliğı yaptı ve Melih Kibar'la yıllarca çalıştı.

M
İNE MUCUR: Barış Manço'nun piyanistiydi birçok yurtiçi ve yurtdışı pop müzik yarışmalarında ödül aldı.Kendisi konservatuvarda solfej - Armoni hocasıydı.

ASLIGÜL AYAS
: Timur Selçuk ve rahmetli Esin Afşar'la yıllarca çalıştı onların piyanistiydi, birçok yurtiçi ve yurtdışı pop müzik yarışmalarında ödülü var.

SERPIL GÜNSELI
: Haldun Dormen ile çalışıyor. Müzikal yazıyor şu anda yazdığı müzikalde Süheyl - Behzat Uygur kardeşlerle Türkiye ve yurtdışinda turneler yapıyorlar. Onun da birçok beste ve ödülleri var.

Bana gelince
(Semra Öztan), ben sırf besteci olarak kalmayıp başka dallarda da birincilik almış bir sanatçıyım.İlkönce bende onlar gibi piyanistim. Ayrıca devlet operasında korist sanatçıyım. Türkiyede ilk kadın besteci olarak Mutluluk Dansı adlı bestemle Eurovision Türkiye finallerinde ben yarıştım. Daha sonra birçok beste yarışmalarında yer aldım ayrıca birinciliklerim arasında dünya çocuklar arası resim birinciliğı ünvanım var.İtalyada düzenlenenTürkiye Sinema güzeli yarışması birincisi seçildim.Birkaç reklam filmi ve dIzide yer aldım. Müjdat Gezen oyunculuk okulunu bitirdim, şimdide Kandemir Konduk senaryo okuluna gidiyorum.Film senaryosu yazıyorum. Ayrıca yaptığım takılar Yunanistan'da sanat galerisinde sergilendi.

Size 5 KALP 'in kimlerden oluştuğu
nu anlattım. 5 kadın olarak çok ilgi çektik ve sırada başka konserler olacak inşallah. Bestelerimiz değerli sanatçılar tarafından büyük orkestra ile seslendirilecek. Benim bestelerimi Recep Aktuğ okuyacak. Serpil Günseli müzikallerden parcalar sunacak.Konuk olarak ta sahneye HaldunDormen, Behzat - Süheyl Uygur kardeşler çıkıcak. Aslıgül Ayas'ın bestesini ERDAL (Geçmişteki EMEL - ERDAL ikilisini hatırlayalım)söyleyecek. Aynı şekilde diğer besteci arkadaşlarımında bestelerini değerli solist sanatçılar seslendiricek."

 

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020