Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1750
Güzel Sanatlar Fakülteleri ve benzeri okulların yetenek giriş sınavlarının YÖK tarafından kaldırılması konusunda ne düşünüyorsunuz?

Kaldırılması doğru bir karar, Katılıyorum.
Kaldırılması yanlış bir karar, Katılmıyorum.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 47 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Kızılordu Korosu üyesi Vadim Ananyev’ yeniden doğdu! - 28.12.2016Kızıl Ordu Korosu’nun baş solisti Vadim Ananyev’in, önceki gün düşen Rusya’ya ait uçağa, eşinin kısa süre önce doğum yapması nedeniyle ülkede kalma kararı alması sayesinde binmediği ortaya çıktı.

 

Rusya Savunma Bakanlığı’na ait, 92 kişiyi taşıyan Tupolev-154 tipi uçağın önceki gün Karadeniz üzerinde düşmesinin ardından kazayla ilgili ayrıntılar su yüzüne çıkıyor. Rusya’nın Soçi kentinden Suriye’nin Lazkiye kentinde bulunan Rus Hava Kuvvetleri’ne konser vermek için Himeymim hava üssüne giden ve kalkıştan dakikalar sonra içindeki 64’ü Kızıl Ordu Korosu üyesi 92 kişiye mezar olan uçaktan bir kurtuluş hikâyesi daha ortaya çıktı.

 

Kızıl Ordu Korosu olarak bilinen Aleksandrov Korosu’ndan Vadim Ananyev’in, yaptığı kazalardan dolayı ‘uçan mezar’ olarak bilinen Tupolev- 154 tipi uçağa eşinin kısa bir süre önce doğum yapması nedeniyle binmediği açıklandı. Koronun baş solisti olan müzisyen, önce kendisinin de koroyla birlikte Suriye’ye gitme kararı aldığını ancak eşinin 3’üncü çocuklarını dünyaya getirmesi nedeniyle karar değiştirerek Moskova’da kaldığını söyledi. Kazada çok sayıda arkadaşını kaybeden Ananyev, “Hâlâ inanamıyorum, kazayı öğrenen yakınlarım bana ‘Ağzında gümüş kaşıkla doğmuşsun’ diyor” dedi.

 

Dün de koro solistlerinden Roman Valutov’un pasaport süresi dolduğu için uçağa binemediği ve ölümden kıl payı kurtulduğu ortaya çıkmıştı.

 

DHA

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2019