Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1765
Ülkemizde düzenlenen Müzik Festivalleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Halkın müzik zevkinin kalitesinin yükseltilmesinde bir katkısı yoktur.
Lokal müzik eylemleridir, sınırlı sayıda dinleyici kitlesine hitap etmektedir.
Sayıları çok azdır, bu nedenle artırılmalı, daha geniş halk kitlesine ulaşılmalıdır.
Müzik Festivallerine yapılacak akademik işbirliği ile eğitim-öğretim hüviyeti kazandırılmalıdır.
Ülkemizde yeterli sayıda müzik festivali yapılmakta ve yeterli sayıda dinleyiciye ulaşmaktadır.
Ülkemizin daha önemli sorunları var, şimdi festivalin sırası değil.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 67 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Besteci ve piyanist Fazıl Say, “AB 2008 Kültürlerarası Diyalog Yılı” çerçevesinde “Avrupa Kültür Büyükelçisi” oldu. - 07.12.2007AB’nin “Kültür Büyükelçisi” sıfatı verdiği diğer ünlüler arasında Brezilyalı yazar Paulo Coelho, Slovak Orkestra Şefi Jack Martin Handler, Eurovizyon şarkı yarışmasını kazanan Sırp Marija Serifovic gibi isimler bulunuyor.

Kültürlerarası Diyalog Yılının, bugün Brüksel’de resmen başlatıldığı etkinliklere ilişkin toplantı ve törenlere, “büyükelçi” seçilen 7 ünlü isimle birlikte katılan Fazıl Say, AB çevrelerinden ve basınından büyük ilgi gördü. AB Komisyonunun kültürden sorumlu üyesi Jan Figel, “Farklılıklar içinde el ele” sloganıyla başlatılan Kültürlerarası Diyalog Yılı çerçevesinde yaptığı konuşmada, kültürel farklılıklardan kaynaklanan iletişim sorunlarına değinerek, Fazıl Say gibi “Avrupa sanat ve kültüründe iz bırakan” isimlerin, AB projesine önemli katkıları olacağını söyledi.

Fazıl Say, kendisine verilen sıfatın öneminin ve getirdiği sorumlulukların bilincinde olduğunu belirtirken, “Türkiye’nin ulusal kültür ve değerlerinin küresel alanda daha iyi tanıtılması ve anlatılması” amacında olacağını söyledi. Say, AB’ye katılım yolundaki Türkiye’nin, kültürü ve tüm özellikleriyle tanıtımında iletişim ve diyalogun önemine işaret etti. Kültürel farklılıkların AB’ye getirdiği zenginliklere de değinen Say, Türkiye’nin kendisini daha iyi tanıtmak ve anlatmak ihtiyacında olduğunu, bu yöndeki çalışmalara, AB Kültür Büyükelçisi sıfatını da değerlendirerek, yoğun katkılarda bulunmayı hedeflediğini ifade etti.

Fazıl Say, Kültürlerarası Diyalog Yılı çerçevesinde, 2008 yılı boyunca AB tarafından düzenlenecek çeşitli proje ve etkinliklere katılım ve katkıda bulunacak.
  

 

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020