Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1765
Ülkemizde düzenlenen Müzik Festivalleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Halkın müzik zevkinin kalitesinin yükseltilmesinde bir katkısı yoktur.
Lokal müzik eylemleridir, sınırlı sayıda dinleyici kitlesine hitap etmektedir.
Sayıları çok azdır, bu nedenle artırılmalı, daha geniş halk kitlesine ulaşılmalıdır.
Müzik Festivallerine yapılacak akademik işbirliği ile eğitim-öğretim hüviyeti kazandırılmalıdır.
Ülkemizde yeterli sayıda müzik festivali yapılmakta ve yeterli sayıda dinleyiciye ulaşmaktadır.
Ülkemizin daha önemli sorunları var, şimdi festivalin sırası değil.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 37 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Yusuf İslam (Cat Stevens) Çok Sesli Müziğe Dönüyor! - 05.12.2007Cat Stevens olarak 36 yıl öncesinden fırtına gibi esen besteci, gitarist, piyanist ve şarkıcı Yusuf İslam,  27 yıl önce çok sesli müzikten koptuğundan beri bu sonbaharda ilk albümünü yayınlayacağını açıkladı.

İsveçli ve Rum anne-babadan doğan, asıl adı Dimitri Yorgo olan, 1977’de Müslümanlığı seçen popüler müziğin gelmiş geçmiş en değişik ve şarkıcı olarak en geniş yelpazede özgür ses donatısına sahip Yusuf İslam, İngiltere'nin başkenti Londra'da bugün açıklamada bulundu.

Londra'da Müslüman ilkokulu işleten Yusuf İslam, amacının ''İslam ile Batı kültürü karşıtlığının yapıcı manada eritilmesine katkıda  bulunmak olduğunu'' söyledi. İslam'ın Polydor markasıyla Universal Music'den bu sonbahar yayınlanacak albümünün adı belli değil.

On yıl önce Bosna-Hersek'e gittiğinde, savaşın en büyük acısını çekmiş bu ülkenin çok sesli müziğinden çok etkilenen ve çok sesli müziğe dönmenin işaretini veren Yusuf İslam'ın Cat Stevens adıyla  müzik dünyasına armağan ettiği dört büyük albümü bulunuyor: Tea for  the Tillerman, Teaser and the Firecat, Catch Bull at Four, Buddha and  the Chocolate Box.

Türkiye'ye ve Ankara'ya ilk kez Nisan 1986'da gelmiş olan Yusuf İslam, bugün Londra'da verdiği demeçte, şunları söyledi:

''İslam ile Batı arasında köprü kurmaya hizmet etmek istiyorum.  1979'da (çok sesli) müziği temelli terk etmek için yüz sebep vardı.  Bugünse bu kırılgan dünyamızda yeniden müzik yapma ve hayat yolunda şarkı söylemem için yüz bir neden var. Çok çok şey değişti bu dünyada. Ama yani Müslümanların Batıyı görüşü ve Batılıların Müslümanları görüşündeki terslik bakımından yegane konumdayım.''
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020