Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 16
Sayı: 1804
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 18 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Mavi Nota Müzik Ödülleri töreninde "Mustafa Kemal Atatürk" Vurgusu. - 26.11.2015Mavi Nota Müzik Ödülleri'nin 2014 yılı seçmesine ait 22. si, dün gece Trabzon'da Karadeniz Teknik Üniversitesi Prof. Dr. Osman Turan Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen nezih bir törenle, ödülü kazanmış olan Allegra Ensemble müzik topluluğuna takdim edildi.

Planlandı
ğı üzere saat: 19.30'da program sunucusu Sayın Erol Küçükaksoy'un sunuş konuşmasıyla başlayan törende ilk olarak Mavi Nota Müzik Ödülleri'nin kurucusu ve Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'nin imtiyaz sahibi ve ödül sekreteri Müfit Semih Baylan, Mavi Nota Müzik Ödülleri üzerine bir konuşma yaptı.

Baylan konu
şmasında, Mavi Nota Müzik Ödülleri'nin 1994 yılında kurulduğunu ve o günden bu yana aralıksız olarak düzenlendiğini, 2014 yılı seçmeleri dahilinde 22. kez verildiğini ve 22. Mavi Nota Müzik Ödülleri'nin "Yılın Eniyi Klasik Müzik Topluluğu" dalında tek ödül olarak verildiğini belirterek, ödülün Türkiye'nin yaşayan en uzun süreli tek ödülü olduğunu önemle vurguladı.

Seçici Kurul üyeliklerini Antalya Devlet Opera ve Balesi Solist Sanatçısı Mezzo Soprano Ebru Kaptan,
İzmir Devlet Opera ve Balesi Solist Sanatçısı Soprano Eylem Demirhan Duru, İzmir Devlet Senfoni Orkestrası Solist Sanatçısı Piyanist Yeşim Gökalp ve gazete adına imtiyaz sahibi ve editör Müfit Semih Baylan'ın gerçekleştirdiği ödül değerlendirmesinin internet oylamasında 563 oyla en fazla oyu alan Allegra Ensemble Müzik Topluluğu kazandığını ayrıca belirtti.

İkinci olarak söz alan Karadeniz Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarı Müdürü Osman Bektaş, konservatuar olarak, Mavi Nota Müzik Ödülleri'ni bugün olduğu gibi gelecekte de desteklemeye kararlı olduklarını önemle belirterek, ödülü kazanmış olan Allegra Ensemble Müzik Topluluğunu, bu başarılarından dolayı tebrik etti.

Davetli olmalarına ra
ğmen, Trabzon Valisi Abdil Celil Öz; yardımcıları Necmettin Yalınalp, Şükrü Kara, Mustafa Gürdal, Murat Dikbaş, Ayhan Yazgan; Trabzon  Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzon Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, İl Kültür Müdürü İsmail Kansız ödül törenine katılmazken, Trabzon Devlet Tiyatrosu Müdürü Uğur Keleş ve Trabzon Başsavcı Vekili Mustafa Akbulut törene katıldılar. STK olarak da Kuyumcular Odası yetkilileri yer aldılar.

Nezih bir davetli kitlesinin izledi
ği törende, topluluğun kazandığı Ödül plaketi  topluluğun takım kaptanı olan Ümmiye Özdem'e Karadeniz Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarı  Müdürü Osman Bektaş tarafından takdim edilirken, ödül belgeleri ise ödül sekreteri Müfit Semih Baylan tarafından verildi

Ödül kazanan Allegra Ensemble, törenin ikinci bölümünde bir konser verdi. "Müzik kimli
ği olan ülkelerin, kentlerin vazgeçilmez unsuru" diyen Allegra Ensemble,  Trabzon ve Karadeniz müziklerinin (Çekin Uşaklar Çekin, Divane Aşık Gibi) dünya müzikleri (Amerika, Bulgaristan, Bosna Hersek, İtalya) arasında klasik batı müziği enstrümanları eşliğinde  salondaki dinleyici ile birlikte müziğin  güzelleştiğine şahitlik etti.

Konserin onuna do
ğru, solist Soprano Mehlika Karadeniz Bilgin, "... şu an parlaklığımızı kaybetmiş gibiyiz ülke olarak ama muhtaç olduğumuz kudret damarlarımızdaki asil kanda mevcuttur, Mustafa Kemal Atatürk'ü saygıyla anıyor ve ona teşekkürlerimi sunuyorum!" diyerek Mustafa Kemal Atatürk'e vurgu yaptı. Solist Bilgin'in bu vurgulaması salonda uzun süreli bir alkışla cevap buldu.

Allegra Ensemble'ın konseri bir bisle sonuçlanarak Trabzon dinleyicisinin takdirini kazandı. Finalde sahneye gelen seçiciler kurulu üyesi, ödül sekreteri ve Mavi Nota e-Müzik Gazetesi editörü Müfit Semih Baylan, "gelecek yıl yine bu sahnede, Klasik Müzik Genç Besteciler Ödül Töreni'nde bulu
şmak dileğiyle" diyerek finali yaptı.

Koyu bir plak meraklısı olan Müfit Semih Baylan'a, Allegra Ensemble tarafından bir Long Play hediye edildi.

Foto
ğraflar: Mümin Aydın

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021