Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 16
Sayı: 1807
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 32 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

12. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali, Avusturyalı Trio Klavis'i konuk etti. - 23.07.201512. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali, Avusturyalı Trio Klavis’i konuk etti. Kemanda Jenny Lippl; saksofonda Miha Ferk ve piyanoda Sabina Hasanova’dan oluşan Trio Klavis’in Gümüşlük Antik Taş Ocağında verdiği konser, “Müziğin Coğrafyası” adını taşıyordu.

Trio Klavis’in “Müzi
ğin Coğrafyası” başğı altında meydana getirdiği repertuar, adından da anlaşıldığı gibi dünyanın birçok farklı kültürünün ezgilerinden bir seçkiyi içeriyordu. Trio Klavis, gecenin ilk yarısına Joseph Haydn’ın bir eserini seslendirerek başladı. Üçlü, bestecinin bu eserinden “Trio op.8, Allegro” başlıklı bölümü yorumladı. Ardında üçlü, Marc Eychenne’in, “Cantilene et Danse” ve Heitor VillaLobos’un, “Bachiana Brasileira Nr. 5” adlı eselerini grup üyesi Miha Ferk düzenlemesiyle seslendirdi. Gecenin ilk yarısını Aleksey Igudesman’ın “Take It To Eleven” adlı eseriyle sonlandıran Avusturyalı üçlü, ikinci yarıya George Gershwin’le başladı. Bestecinin, “Catfish Row” adlı eserini seslendiren Trio Klavis, bir sonraki eserle Bodrumlu sanatsevere bir sürpriz yaptı. İlginç üçlü bu defa bir Bodrum halk türküsüyle izleyicinin karşısına çıktı. Aynı zamanda bir dünya prömiyeri de yapan üçlü meşhur “Çökertme” türküsünü, Miha Ferk’in düzenlemesiyle yorumladı. Büyük ilgi gören “Çökertme”nin ardından Arturo Marquez’in bestesi “Danzon Nr. 2” yine Miha Ferk düzenlemesi ile seslendirildi. Daha sonra Ryuichi Sakamoto’nun, “Forbidden Colors” adlı eseri ve son olarak da Astor Piazzolla’nın “Tango Suite”sini seslendiren Trio Klavis bu eserden 2. ve 3. bölümleri Miha Ferk düzenlemesiyle yorumladı. Gece, Trio Klavis’in gerçekleştirdiği bis ile sonlandı.

“Sınır Tanımayan Virtüözler”
Alı
şılmışın dışında bir enstrüman kombinasyonuna sahip Trio Klavis, Azerbaycan, Slovenya, Avusturya, Rusya, Meksika, Hırvatistan ve Türkiye gibi bambaşka ülkelerde değişik kültürlerle büyümüş tutku dolu üç müzisyenden oluşuyor. Viyana’da bir araya gelen üçlü, müzik dünyasına yepyeni bir bakış getirmeyi kendilerine hedef edinmiş. Kemanda Jenny Lippl, saksofonda Miha Ferk ve piyanoda Sabina Hasanova’dan oluşan Trio Klavis’e ithafen, Richard Dubugnon, Aleksey Igudesman, Hyungki Joo gibi dünyaca ünlü besteciler, eserler yazmış. Üçlünün Viyana Musikverein, ORF Radiokulturhaus, Grafenegg Festivali gibi prestijli sahnelerde verdikleri konserler izleyicilerden büyük övgüler almış.

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021