Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1754
Güzel Sanatlar Fakülteleri ve benzeri okulların yetenek giriş sınavlarının YÖK tarafından kaldırılması konusunda ne düşünüyorsunuz?

Kaldırılması doğru bir karar, Katılıyorum.
Kaldırılması yanlış bir karar, Katılmıyorum.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 61 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Dünya Devi Ithzak Perlman AASSM'de çalacak... - 30.05.2015Ithzak Perlman adı, bütün dünyada keman ile özdeşleşir. Perlman'ın bu çalgı üzerindeki olağanüstü hâkimiyeti, çalgısının tüm olanaklarını sonuna kadar kullanarak yarattığı müzik, ona binlerce hayran kazandırmanın yanı sıra bir icracı ve orkestra şefi olarak tarihe geçmesini sağlamıştır. Perlman,  taçlı başarılarla süslü parlak icracılık ve şeflik kariyerinin yanı sıra eğitimci olarak da istisnai bir üne sahiptir.

Ithzak Perlman, dünyanın ünlü konser salonlarında, büyük orkestralar ve  en iyi
şeflerle çalmış, klasik müzik dünyasını fethetmiş olabilir. Ancak bir o kadar başarılı olduğu televizyon dünyası onun tanınırlığının artmasını sağlamıştır. Televizyon dünyasında sahne sanatlarına ilişkin yer aldığı programlar Perlman'a dört Emmy Ödülü kazandırmıştır.  Perlman, David Letterman ile yaptığı The Late Show, Sesame Street (Susam Sokağı), The Frugal Gourmet, The Tonight Show programlarıyla her yaştan milyonlarca televizyon izleyicisini eğlendirirken bilgilendirmiştir.

Sanatçının en gurur verici ba
şarılarından bir tanesi de Steven Spielberg'in Akademi Ödülü kazanan filmi Schindler'in Listesi'nde besteci John Williams ile yaptığı işbirliğidir. Filme keman sololarıyla dâhil olan usta sanatçı ayrıca müziği Tan Dun tarafından bestelenen Zhang Yimou'nun Hero  filminde ve müziği John Williams tarafından bestelenen Rob Marschall'ın Memoirs of a Geisha filminde keman solisti olarak görev almıştır. 2008 yılında yaptığı albümlerin mükemmelliği nedeniyle Yaşam boyu Grammy Ödülü ile onurlandırılan Sanatçı albümleriyle düzenli olarak en çok satanlar listesine girmiş ve bu durum on altı kez Grammy Ödülü kazanmasını sağlamıştır.

Gerek sahnede gerekse kameralar kar
şısında ve kişisel konularda engelliler adına güçlü ve etkili bir konuşma şeklini benimseyen Perlman, müzik sevgisinin ve azmin tüm engelleri aşabildiğinin en başarılı kanıtıdır. 

30 Mayıs 2015 Cumartesi  Saat 21.30
Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi /
İzmir
Biletler: Biletix

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020