Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 14
Sayı: 1747
Ülkemizde düzenlenen Müzik Festivalleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Halkın müzik zevkinin kalitesinin yükseltilmesinde bir katkısı yoktur.
Lokal müzik eylemleridir, sınırlı sayıda dinleyici kitlesine hitap etmektedir.
Sayıları çok azdır, bu nedenle artırılmalı, daha geniş halk kitlesine ulaşılmalıdır.
Müzik Festivallerine yapılacak akademik işbirliği ile eğitim-öğretim hüviyeti kazandırılmalıdır.
Ülkemizde yeterli sayıda müzik festivali yapılmakta ve yeterli sayıda dinleyiciye ulaşmaktadır.
Ülkemizin daha önemli sorunları var, şimdi festivalin sırası değil.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 53 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Dünya Devi Ithzak Perlman AASSM'de çalacak... - 30.05.2015Ithzak Perlman adı, bütün dünyada keman ile özdeşleşir. Perlman'ın bu çalgı üzerindeki olağanüstü hâkimiyeti, çalgısının tüm olanaklarını sonuna kadar kullanarak yarattığı müzik, ona binlerce hayran kazandırmanın yanı sıra bir icracı ve orkestra şefi olarak tarihe geçmesini sağlamıştır. Perlman,  taçlı başarılarla süslü parlak icracılık ve şeflik kariyerinin yanı sıra eğitimci olarak da istisnai bir üne sahiptir.

Ithzak Perlman, dünyanın ünlü konser salonlarında, büyük orkestralar ve  en iyi
şeflerle çalmış, klasik müzik dünyasını fethetmiş olabilir. Ancak bir o kadar başarılı olduğu televizyon dünyası onun tanınırlığının artmasını sağlamıştır. Televizyon dünyasında sahne sanatlarına ilişkin yer aldığı programlar Perlman'a dört Emmy Ödülü kazandırmıştır.  Perlman, David Letterman ile yaptığı The Late Show, Sesame Street (Susam Sokağı), The Frugal Gourmet, The Tonight Show programlarıyla her yaştan milyonlarca televizyon izleyicisini eğlendirirken bilgilendirmiştir.

Sanatçının en gurur verici ba
şarılarından bir tanesi de Steven Spielberg'in Akademi Ödülü kazanan filmi Schindler'in Listesi'nde besteci John Williams ile yaptığı işbirliğidir. Filme keman sololarıyla dâhil olan usta sanatçı ayrıca müziği Tan Dun tarafından bestelenen Zhang Yimou'nun Hero  filminde ve müziği John Williams tarafından bestelenen Rob Marschall'ın Memoirs of a Geisha filminde keman solisti olarak görev almıştır. 2008 yılında yaptığı albümlerin mükemmelliği nedeniyle Yaşam boyu Grammy Ödülü ile onurlandırılan Sanatçı albümleriyle düzenli olarak en çok satanlar listesine girmiş ve bu durum on altı kez Grammy Ödülü kazanmasını sağlamıştır.

Gerek sahnede gerekse kameralar kar
şısında ve kişisel konularda engelliler adına güçlü ve etkili bir konuşma şeklini benimseyen Perlman, müzik sevgisinin ve azmin tüm engelleri aşabildiğinin en başarılı kanıtıdır. 

30 Mayıs 2015 Cumartesi  Saat 21.30
Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi /
İzmir
Biletler: Biletix

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2019