Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1771
5 Ağustos 2020 tarihinde yapılacak olan CSO Stajyer sanatçı sınavı şartnamesi hükümleri, CSO gibi standardı yüksek bir orkestraya stajyer sanatçı seçmek için yeterli midir?

Yeterlidir.
Yeterli Değildir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 28 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Uluslararası İzmir Festivali başlıyor... - 21.05.2015İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfınca (İKSEV) düzenlenecek 29. Uluslararası İzmir Festivali'nde, dünyaca ünlü sanatçılar müzikseverlerle buluşacak.

İKSEV Yönetim Kurulu Başkanı Filiz Eczacıbaşı Sarper'in basın toplantısıyla tanıttığı festival, bu yıl 26 Mayıs-2 Temmuz'da gerçekleştirilecek.

Festivalin açılı
şını, birçok ülkenin en büyük ulusal nişanıyla onurlandırılan şef Riccardo Muti, kurduğu Luigi Cherubini Gençlik Orkestrası ile yapacak.

"Superstar" unvanına sahip keman sanatçısı Ithzak Perlman, 30 Mayıs'ta
İzmirli sanatseverlerle buluşacak. Pearlman'a, piyanist Rohan De Silva eşlik edecek.

Küba müzi
ğinin elçileri olarak 1997'den bugüne  dünya çapında sayısız konsere imza atan Buena Vista Social Club, çıktıkları veda turnesi kapsamında, Omara Portuondo, Eliades Ochoa, Guajiro Mirabal, Barbarito Torres ve Jesus "Aguaje" Ramos'un bulunduğu kadrosuyla 29 Haziran'da Çeşme'de sahne alacak.

Roman Polanski'nin yönetmenli
ğini yaptığı "Piyanist"te başrol oyuncusu Adrien Brody'nin film boyunca çaldığı parçaları unutulmaz kılan piyanist Janusz Olejniczak, 16 Haziran'da Chopin ve Debussy eserlerinden oluşan özel program sunacak.

Sıra dı
şı imajıyla "Orgun çılgın virtüözü" olarak adlandırılan Cameron Carpenter, 18 Haziran'da "International Touring Organ-ITO" adı verilen özel çalgısıyla, Avrupa'da ilk kez İzmir'de çalacak. Sanatçı, ışıklar saçan orguyla, Şostakoviç, Bach, Dupre, Chopin, Bernstein, Scriabin ve kendi eserlerinden oluşan repertuvarıyla, izleyicisinin karşısına çıkacak.

-Di
ğer etkinlikler

Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı Türk Halk Dansları Toplulu
ğunun "Üç Mehmet'in Dansı" gösterisini sunacağı festivalde, Franz Liszt Oda Orkestrası ile Arkas Trio birlikte sahne alacak.

"Ça
ğdaş Seslenişler A Kapella Vokal Müzik Projesi" kapsamında, Fransız koro şefi Michel Laplenie ve yönetimindeki Sagittarius Vokal Topluluğunun solistleri ile soprano, müzikolog Çimen Seymen ve genç Türk solistler, Ahmed Adnan Saygun ve Ulvi Cemal Erkin ile çağdaşları Fransız besteciler Maurice Ravel ve Francis Poulenc'ın az bilinen vokal eserlerini armoni oluşturarak yorumlayacak.

Soprano Peola Santucci, tenor Vincenzo Mario Sarinelli ve piyanist Mairizio Abeni,
İtalya Oda Müziği Topluluğu eşliğinde sahne alacak.

Ayrıca New Orleans Jazz Band gelene
ğiyle büyüyen ve pop müziğe de ilgi duyan müzisyenlerden oluşan The Soul Rebels Brass Band, konser verecek.

Festivalin kapanı
şını ise Ken Ossola'nın "Lux" ve Andonis Faniadakis'in "Glory" adlı eserlerini sahneleyecek Cenevre Büyük Tiyatrosu Balesi yapacak.

Biletleri bugün itibarıyla satı
şa çıkan festivale, Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi, Ege Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi, Celsus Kütüphanesi, Efes Odeon, Çeşme Açıkhava Tiyatrosu, Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu ve İzmir Ekonomi Üniversitesi Açıkhava Gösteri Merkezi ev sahipliği yapacak.

AA

İKSEV: http://www.iksev.org/tr/izmir-festivali
Festival Programını indirmek için: https://yadi.sk/i/Hflp6Hz7ghrgD


Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020