Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 16
Sayı: 1804
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 24 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Müzik Eğitimcileri Derneği 2014 Müzik Eğitimine Hizmet Ödülleri Süreyya Çağlar, Şinasi Çilden ve Prof. Dr. Yücel Elmas'a verildi! - 01.01.20152014’ü Geride bırakırken yılın eğitim ve sanat alanında son ödül töreni dün (30 Aralık 2014 Salı akşamı) Başkent Ankara’da Hacettepe’de Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Konser Salonunda yapıldı.

 

Geleneksel MÜZED 2014 Müzik Eğitimine Hizmet Ödülleri, SÜREYYA ÇAĞLAR, ŞİNASİ ÇİLDEN ve PROF. DR. YÜCEL ELMAS’a verildi.

 

SÜREYYA ÇAĞLAR, ŞİNASİ ÇİLDEN ve PROF. DR. YÜCEL ELMAS, Atatürk’ün müzik devrimi ilkesine büyük bir sorumlulukla sahip çıkarak Cumhuriyet kuşaklarının müzik eğitimiyle, sanatla aydınlanmasına çok değerli katkılarda bulundular, izler bıraktılar.

 

SÜREYYA ÇAĞLAR, uzun yıllar boyunca TRT Ankara Çoksesli Çocuk Korosunu ve Ankara Valiliği Çoksesli Öğretmen Korosunu çalıştırdı. Ankara Cumhuriyet Lisesi Müzik Öğretmenliği görevinden emekli oldu. Müzik eğitimi ve sanatı alanında kendini kanıtlamış çok sayıda öğrenci yetiştiren Çağlar’ın TRT’deki görevi hâlen devam ediyor.

 

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Viyolonsel Sanatçısı ŞİNASİ ÇİLDEN Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi GSE Bölümü Müzik Eğitimi Anabilim Dalında1970’lerden bu yana Viyolonsel Eğitimcisi olarak görev yapıyor. Pek çok başarılı eğitimci ve sanatçı yetiştiren Çilden’in viyolonsel, orkestra ve koro için düzenlemeleri bulunmaktadır.

 

Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi GSE Bölümü Müzik Eğitimi Anabilim Dalı emekli öğretim üyesi PROF. DR. YÜCEL ELMAS uzun yıllar boyunca TRT İstanbul Radyosu Çoksesli Çocuk Korosunu çalıştırdı. Yücel’in eğitim müziği çocuk ve gençlik şarkıları bulunmaktadır.

 

Ödül töreni içinde HÜ Ankara Devlet Konservatuvarı Öğretim Görevlisi Çiğdem AYTEPE yönetiminde ERTUĞRUL OĞUZ FIRAT KOROSU Yücel Elmas’ın “Sen Varsın Öğretmenim”, Yalçın Tura’nın “İster İsen Bulasın Cânanı”, Muammer Sun’un “Sevgi Her Şeydir” şarkılarını ve Şinasi Çilden’in düzenlemesini yaptığı “Ah Bir Ataş Ver” türküsünü seslendirdi. Piyanist Bora Ateşyakan ve Rafet Onur Kırdar, koro müziklerine piyano ile eşlik etti.

 

Birçok müzik eğitimcisinin, sanatçının, demokratik kitle örgütü temsilcisinin ve sanatseverin katıldığı törende duygulu anlar yaşandı, meslek sevgisini ve duyarlılığını dile getiren konuşmalar yapıldı, anı fotoğrafları çektirildi.

 

Müzik Eğitimine Hizmet Ödülleri Müzik Eğitimcileri Derneği (MÜZED) tarafından 2002 yılından bu yana her yıl Aralık ayı içinde “Atatürk ilke ve devrimleri; laik, demokratik cumhuriyet hedefleri doğrultusunda eğitimciliğiyle, besteciliğiyle, kitapları, metotları, araştırmaları ve örnek uygulamalarıyla, yöneticiliğiyle, bağışları, karşılıksız yardımları, gönüllü özverisiyle Türkiye’de müzik eğitiminin gelişmesine çok önemli katkılarda bulunmuş kişilere, derneğin müzik eğitimcileri topluluğu adına takdir ve teşekkür duygularının dile getirilmesi amacıyla” verilmektedir.

 

MÜZED 2014 MÜZİK EĞİTİMİNE HİZMET ÖDÜLLERİ SEÇİCİ KURUL ÜYELERİ

 

(Alfabetik soyadı sırası ile)

 

 Hüseyin AKBULUT Müzik Eğitimcisi, Keman Sanatçısı, Kültür Bakanlığı E. Müsteşar Yardımcısı, Yazar

 

Prof. Dr. Uğur ALPAGUT Abant İzzet Baysal Üni. EF GSE Bl. Müzik Ana BD Öğrt.Üyesi, MÜZED Uluslararası İlişkiler Sekreteri

 

Yrd.Doç.Dr.Sermin BİLEN Dokuz Eylül Üni. Buca EF GSE Bl. Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalı Öğrt. Üyesi

 

Prof. Dr. İsmail BOZKAYA Uludağ Üniversitesi EF GSE Bl. Öğretim Üyesi

 

Müjde SARISÖZEN DOĞAN Bolu Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Öğretmeni

 

Prof. Dr. Mehmet Emin GÖKTEPE BATMAN Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi

 

Prof. Çiğdem İYİCİL Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müdürü

 

Doç. Bige Bediz KINIKLI Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Öğretim Üyesi, MÜZED Genel Sanat Kurumlarıyla İlişkiler Sekreteri

 

Prof. Dr. H. Seval KÖSE Mehmet Âkif Ersoy Üni. EF GSE Bl.Bölüm Başkanı

 

Sarper ÖZSAN Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Emekli Öğretim Üyesi, Besteci

 

Refik SAYDAM Emekli Müzik Öğretmeni, MÜZED Genel Başkanı

 

Prof. Yılmaz ŞENDURUR Gazi Üni.GEF GSE Bl. Müzik Ana BD Öğrt.Üyesi

 

Prof. Dr. Nalan YİĞİT Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi Ahmet Keleşoğlu EF GSE Bl.Müzik Eğt.AnaBD

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021