Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1766
Ülkemizde düzenlenen Müzik Festivalleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Halkın müzik zevkinin kalitesinin yükseltilmesinde bir katkısı yoktur.
Lokal müzik eylemleridir, sınırlı sayıda dinleyici kitlesine hitap etmektedir.
Sayıları çok azdır, bu nedenle artırılmalı, daha geniş halk kitlesine ulaşılmalıdır.
Müzik Festivallerine yapılacak akademik işbirliği ile eğitim-öğretim hüviyeti kazandırılmalıdır.
Ülkemizde yeterli sayıda müzik festivali yapılmakta ve yeterli sayıda dinleyiciye ulaşmaktadır.
Ülkemizin daha önemli sorunları var, şimdi festivalin sırası değil.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 28 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Klasik müziğin popüler ismi, koro dünyasının Grammy ödüllü yıldızı, koro şefi ve besteci Eric Whitacre, Türkiye’nin önde gelen korolarından Rezonans ile aynı sahneyi paylaşacak. - 02.11.2014Klasik müziğin dünyaca ünlü yıldızı Eric Whitacre, Odeabank sponsorluğunda bir konser verecek. Grammy ödüllü yıldız, konserde Türkiye’nin önde gelen çağdaş müzik korolarından Rezonans ile aynı sahneyi paylaşacak. Eric Whitacre ve Rezonans özellikle çağdaş koro müziğini sevenlere 8 Kasım’da Zorlu Center PSM’de büyülü bir gece yaşatacak.

 

Dünyada eserleri en çok satan koro ve orkestra müziği bestecilerinden biri olan, "Choral Superstar" Eric Whitacre, 2012'de "Light&Gold" isimli ilk albümüyle Grammy ödülü aldı. Dünyada birçok müzik festivaline ismi verilen Whitacre, 2009 yılında başlattığı "Sanal Koro" projesiyle dünyanın dört bir yanından koristleri internet üzerinden bir araya getirdi ve koro müziğinde yeni bir dönemi başlattı. Youtube'da izlenme rekorları kıran "Virtual Choir" projesi, klasik müzik dünyasında dijital bir inovasyona imza attı.

Eric Whitacre / Rezonans
8.Kasım.2014 Saat: 20.00
Zorlu Center PSM -
İstanbul

Eric Whitacre ile aynı sahneyi paylaşacak olan Türkiye’nin önde gelen çağdaş müzik korolarından Rezonans, dünyaca ünlü besteciler ve şeflerle gerçekleştirdiği projelerle ismini duyurdu. Disiplinler arası performanslarıyla koro müziğine yenilikçi yaklaşımlar getiren, 3 yıldır hazırlandığı bu proje için kadrosunu zenginleştiren ünlü koro, Eric Whitacre ile vereceği konserde 70 kişilik kadrosuyla sahnede olacak.

 

Koro Kültürü Derneği’nin ev sahipliğini yaptığı proje, Borusan Vakfı tarafından da destekleniyor.

 

7 Kasım günü ise marka konferansı Brand Week kapsamında konuşmacı olarak yer alacak olan Eric Whitacre, dijital inovasyon ile müziği nasıl birleştirdiğini anlatacak. Konferansın ardından Whitacre ve Rezonans bir de kısa dinleti sunacaklar.

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020