Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 17
Sayı: 1807
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 22 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Gümüşlük Festivali bu yıl 2 - 17 Ağustos tarihleri arasında... - 04.08.20074. Gümüşlük Uluslararası Klasik Müzik Festivali 2 Ağustos akşamı Eklisia'da Rus piyanist Ilya Itin'in konseri ve ardından verilecek kokteyl ile başlıyor.

Bu sene 2 ila 17 Ağustos tarihlerinde düzenlenen Gümüşlük Klasik Müzik Festivali dünya sahnelerinin yıldız isimlerini Türk müzikseverler ile buluşturuyor. Festivalin açılışında son yılların flaş ismi Rus piyanist Ilya Itin sahne alacak.

1996 yılında ünlü Leeds Uluslararası Piyano Yarışmasında görülmemiş biçimde tüm büyük ödülleri toplayarak dikkatleri üzerine çeken
Ilya Itin "Nefis ve ender bir yetenek" (Washington Post) olarak değerlendirilmektedir.

"Telefon fihristini çalsa gider dinlerim" BBC Televizyonu.

Mükemmel piyanistliği ile dört kıtada dinleyicileri büyüleyen Ilya Itin, Gümüşlük Klasik Müzik Festivali kapsamında ilk kez Türk müzikseverlerle buluşacak. Sanatçı resitalde Schubert Sonat ve
Chopin Scherzo'ların yanı sıra bu seneki festivale damgasını vuran Ahmed Adnan Saygun'dan da iki Prelüd seslendirecek.

Katılımın ücretsiz olduğu konser 2 Ağustos Perşembe akşamı Bodrum, Gümüşlük'teki tarihi kilise Eklisia'da saat 21.15'te gerçekleşecek. Festivalin açılış etkinliği olması nedeniyle gazeteci Cüneyt Özdemir'in de bir konuşma yapacağı akşamda konser sonrasında ise davetliler için bir kokteyl verilecek.

Ilya Itin hakkında...

Ilya Itin'in, Leeds Yarışmasının final konserindeki performansı Sir Simon Rattle'ın Avrupa veda turnesinde kendisini solist olarak davet etmesine neden olmuştur. Sanatçı bu turnede Birmingham Senfoni Orkestrası eşliğinde Rachmaninov'un 3. Piyano Konçertosunu seslendirmiştir. Der Standart Wien Sanatçının yorumu için "Mükemmel piyanist Ilya Itin Rachmaninov'un romantik coşkusunu güçlü bir ritmik etki ve bütünlük içinde vermeyi başardı" diye yazmıştır.

Itin geçtiğimiz konser sezonlarında Bach'tan Messiaen'e uzanan geniş repertuarıyla Londra Filarmoni, Cleveland Filarmoni, Prag Senfoni, St. Petersburg Filarmoni, Berlin Radyo Senfoni, Washington Ulusal Senfoni ve Tokyo Filarmoni gibi önemli orkestralar eşliğinde Avrupa, Amerika ve
Asya'da konserler vermiştir. Birlikte sahne aldığı şefler arasında Dohnanyi, Jarvi, Kreizberg, Noll, Pletnev, Sinaisky, Polyansky ve Tovey sayılabilir. Ilya Itin Aldeburgh'dan Tel Aviv ve Toulouse'a kadar pek çok uluslararası festivale katılmakta, konserleri sık sık radyo ve televizyonlarda yayınlanmakta ve ustalık sınıfları düzenlemektedir.

Geçtiğimiz sezonda Amerika Birleşik Devletleri'nde Jerusalem Camerata eşliğinde bir turne gerçekleştiren Ilya Itin, Washington Kennedy Center'da ve New York Lincoln Center'da konserler vermiş; ayrıca Miami Uluslararası Piyano Festivali ve Mainly Mozart Festivalinin de aralarında bulunduğu pek çok önemli festivalde sahne almıştır.

Costa Rica'da Uppsala Oda Müziği Orkestrası'nı yönettiği, şef olarak ilk konserini Şostakoviç'in 1. Piyano konçertosu ile vermiştir. Ilya Itin daha sonra Naples Operası'nın Menotti'nin Amahl ve Gece Misafirleri prodüksiyonunu yönetmiştir.

Ilya Itin Nisan 2007'de Çin Ulusal Senfoni Orkestrası eşliğinde Guangzhou'da konser vermiştir.

Itin'in albümleri arasında Avner Biron'un yönetimindeki Jerusalem Camerata eşliğinde kaydettiği Beethoven'in 2. Piyano Konçertosu (JDR) ve Mussorgsky'nin Bir Sergiden Tablolar'ı ile Prokofiev'in 6 Numaralı Sonatını seslendirdiği resitalin CD ve DVD kayıtları (VAI) yer almaktadır. International Piano Magazine Itin hakkında "Asgari fiziksel çaba ile elde ettiği güç ve doğruluk inanılmaz. Tüm okurlarımızın mutlaka tanıklık etmesi gereken olağanüstü bir piyanistlik." yorumunu yapmıştır.

Ilya Itin'in bu sene ayrıca efsanevi kemancı Ida Haendel ile birlikte seslendirdiği yorumları ve Miami Uluslararası Piyano Festivalinde verdiği oda müziği konserinin kaydı yayınlanmıştır.

Sanatçı Rachmaninov, Kappell, Bachauer, Casadesus ve Rubinstein Yarışmalarında ödüller kazanmıştır. Itin, "Patrons of Exceptional Artists" kurumunun desteğini almaktadır.

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021