Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 17
Sayı: 1807
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 20 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Pazar Resitalleri üçüncü haftasında - 21.04.2007Mehmet Okonşar 25. Sanat Yılı Konseri

"Grammophone" dergisinin ünlü İngiliz eleştirmeni ve piyanist Bryce Morrison'un "21. yüzyılın en önemli piyanistlerı arasına girecek” dediği Mehmet Okonşar, piyanodan elde ettiği renkler, özgün yorumları, eklektik repertuvarı ve sahne karizması ile dikkat çeken başarılı bir müzisyen.

Piyano eğitimini Türkiye, Belçika ve İsviçre’de sürdürürken  kompozisyon ve orkestrasyon dallarında da ihtisas yapan ve uluslararası kariyerini ödüllerle pekiştiren Okonşar, çağdaş müzik alanında üretken bir besteci.

TRT için  “Müzik Teknolojisi” adlı bir dizi belgesel ve eğitim programı hazırlayan, Yamaha fabrikasında “Müzik ve Teknoloji” başlıklı bir konferans veren ve  aile şirketleri olan  LMO Records CD firması için BACH 2000 başlığıyla bir dizi CD çıkaran Okonşar, 25. Sanat Yılı konserinde Schubert’in eserlerini yorumlayacak. 

Ankaralı piyanistin 24 Uluslararası Ankara Müzik Festivali'nde 25. Sanat yılını kutlayacağı resitali 22 Nisan Pazar günü saat. 16.00'da MEB Şura Salonu'nda…

Kemanın özlenen Virtüözü Uto Ughi

Türk seyircisinin yakından tanıdığı günümüzün dünyaca ünlü İtalyan kemancısı. Gerçek İtalyan geleneğine göre keman çalan Uto Ughi, Festival seyircisi ile ilk kez 1998’de Zubin Mehta önderliğinde Maggio Fiorentino Senfoni Orkestrası ile buluşmuştu. Eylül 1997 yılında  İtalya Cumhurbaşkanı tarafından Cavaliere di Gran Croce ünvanı ile onurlandırılan, 2002 yılında ise iletişim bilimlerinde fahri doktorluk verilen sanatçı, dünyanın önde gelen tüm müzisyen ve orkestraları ile çalışmış ve sayısız kayıt gerçekleştirmiştir.   

Ughi, 1744 Guarneri del Gesci ve 1701 Stradivarius kemanıyla çalmaktadır.

Piyanoda kendisine eşlik edecek olan Alessandro Specchi ise birçok ulusal ve uluslararası yarışmada birincilik ödülü sahibi, tanınmış orkestra ve sanatçılarla çalışan ve  festival izleyicisinin yakından tanıdığı bir piyanist.

İtalyan Kültür Merkezi-Ankara, Sheraton Hotel & Convention Center ve Yankı Seyahat Acentası
'nın katkılarıyla gerçekleşecek ünlü yorumcu Uto Ughi'nin  usta piyanist Alessandro Specchi eşliğinde vereceği keman resitali 22 Nisan Pazar akşamı saat  
19.00'da Devlet Resim ve Heykel Müzesi Konser Salonu'nda.


 
 
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021