Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1771
5 Ağustos 2020 tarihinde yapılacak olan CSO Stajyer sanatçı sınavı şartnamesi hükümleri, CSO gibi standardı yüksek bir orkestraya stajyer sanatçı seçmek için yeterli midir?

Yeterlidir.
Yeterli Değildir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 25 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

DEV/ Dans Et ve PLACEBO / Rob The Bank Kliplerinin Şaşırtıcı Benzerliği - 26.09.2013Dev grubunun müzik kanallarınca Gezi protestolarını hatırlattığı için yasaklanan klibiyle ünlü İngiliz alternatif rock grubu Placebo’nun yeni klibi arasındaki benzerlik görenleri şaşırtıyor.

 

Baran Bayraktar ve Kaan Metin'den oluşan DEV temmuz ayında Demir Demirkan  prodüktörlüğünde "Dans Et" isimli ilk Maxi Single'larını ve bu şarkının orijinal versiyonuna çektikleri kliplerini yayınlamıştı.

 

Grup, klibinde ülkede yaşanan olaylara modern dans koreografisi eşliğinde gönderme yapmış ve çekilen klip müzik kanallarından veto yemişti. Internet üzerinden dolaşıma giren ve çokça paylaşılan "Dans Et" klibinin yönetmenliğini Tunç Topçuoğlu, görüntü yönetmenliğini "Devrim Arabaları" ve "Fetih 1453" filmlerinden tanıdığımız Hasan Gergin yaptı. Kibin montajı  ise Amsterdam The Ambassadors stüdyolarında James Bond, Sherlock Holmes gibi birçok tanınmış yapıta imzasını atan Brian Krijgsman tarafından yapıldı.

Bu klipten yaklaşık iki ay sonra yayınlanan Placebo'nun Rob The Bank klibinde yine Gezi temasının benzer şekilde işlenmesi sürpriz oldu.      

 

DEV/ Dans Et Klibi:

 
https://www.youtube.com/watch?v=Cf3Sk8iv-Sg

 

PLACEBO / Rob The Bank Klibi:

 

http://youtu.be/0KjxVdvqRzg

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020