Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 17
Sayı: 1807
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 19 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Gümüşlük’te festival 10 yaşına bastı. - 12.07.2013Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali 10. yılına hoş sürprizler ve değişimlerle giriyor. Dokuz yıl boyunca 4 asırlık bir Ortodoks şapeli olan “Eklisia”da süregelen sanat serüveni, bu yıldan itibaren 2500 yıllık bir mekâna taşınıyor. Kral Mausolos’un sarayı ve anıt mezarında kullanılan taşların çıkarıldığı Antik Taş Ocağı, festivalin yeni mekânı olacak.   

Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali, binlerce yıllık bir tarihin üzerinde kurulu Gümüşlük’ün şüphesiz ki en büyük değerlerinden biri olarak öne çıkıyor. Bu yıl onuncu yılını kutlayan festival büyük atılımlar içerisinde müzikseverleri yeni mekânında ağırlıyor.  

15 Temmuz’da ilk konser
Tarihin ve kültürün beşiği olmuş, mitolojiye, tanrılara, söylencelere tanıklık etmiş bir coğrafyada on yıldır süre gelen bu heyecan, 15 Temmuz’da BODTO sponsorluğunda gerçekleşecek Gülsin Onay & Erkin Onay konseriyle kapılarını açıyor. Festivalin açılış konseri geçen yıl kaybettiğimiz İşsanat direktörü Meriç Soylu’nun anısına düzenlenecek. Geçtiğimiz 9 yıl boyunca dünyanın önde gelen klasik müzik sanatçılarını konuk eden, caz konseriyle perspektifini genişleten Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali, sanat yönetmeni Eren Levendoğlu ve festivalin sanat danışmanı Gülsin Onay önderliğinde, Bodrum Klasik Müzik Derneği’nin bir etkinliği olarak, Let’s Bodrum ana sponsorluğunda gerçekleşecek.  

2500 yıllık konser alanı
Zaman içinde artan izleyici sayısı ve bu izleyicilerin taleplerine daha geniş bir ortamda daha kaliteli bir etkinlik sunabilme amacıyla festival, bu yıl Dünyanın Yedi Harikasından biri olan Mausoleion’un yapımında kullanılan taşların çıkarıldığı yine Gümüşlük beldesi sınırları içersindeki Koyunbaba mevkiindeki “Antik Taş Ocağı”nda gerçekleştirilecek. Akustiğiyle dikkat çeken ve aynı anda 3 bin kişiye ev sahipliği yapabilecek olan konser alanı, tarihi dokusuyla hoş bir atmosfer sunuyor.  

Festivalde ünlüler var
Festivalde, dünyanın en saygın sanatçılarından; Aldo Ragone, Endellion Quartet, Erkin Onay, Gülsin Onay, Mauricio Vallina, Pierre Réach, Yury Martynov, Boğaziçi Caz Korosu, Carlo Domeniconi ve Derek Gripper eserleri ve icralarıyla klasik müzik tutkunlarına bir ay boyunca harikûlade bir atmosfer sunacak. Festivale dünyaca ünlü piyanistimiz Fazıl Say da katılarak, genç müzisyenlere masterclass verecek. 

GMA’da gitar ve kompozisyon kayıtları devam ediyor
Gümüşlük Müzik Akademisi (GMA), bu sene de genç müzisyenlerin hem tatillerini değerlendirip hem de eğitim almalarını sağlamak amacıyla kapılarını açacak. 9 genç yeteneğimize yurt dışında tam zamanlı eğitim almanın kapılarını açan GMA’da bu yıl yine festivalin konuk sanatçıları eğitim vermeye devam edecek. Aldo Ragone, Mauricio Vallina, Misha Dacic, Pierre Réach, Edna Golandsky, Yury Martynov ve Gülsin Onay’ın eğitmenliğinde 22 Temmuz – 9 Ağustos tarihlerinde gerçekleşecek piyano masterclassının ardından, 6 – 10 Ağustos tarihleri arasında Fazıl Say, Kompozisyon Masterclass’ını verecek. Türkiye’yi ve Türk müzisyenini çok iyi tanıyan gitarist Carlo Domeniconi ve Derek Gripper’ın gerçekleştireceği gitar ustalık sınıfları ise 10 – 16 Ağustos’ta yapılacak. Gitar ve kompozisyon masterclasslarının kayıtları halen devam etmekte. Hem eğitim hem yaz kampı havasında geçen masterclasslara katılan genç yetenekler geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu sene de sertifikalarını birer virtüöz olan eğitmenlerinin elinden törenle alacaklar. 

Büyük usta için yarışma
18 – 21 Temmuz tarihlerinde bu yıl ikinci kez gerçekleşecek olan Ahmed Adnan Saygun Uluslararası Piyano Yarışması 20 – 21 Temmuz tarihlerindeki finallerle yine genç yeteneklerimize tatlı bir rekabet yaşatacak. Cumhuriyet tarihimizin en özgün ve değerli bestecisi Saygun’u genç nesillere tanıtmak ve onu müziğiyle anmak adına başlatılan yarışma geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da genç müzisyenlerimizin ilgi odağı...  

Kapanışta bir sürpriz daha var
Bu yıl Carlo Domeniconi & Derek Gripper konseriyle son bulacak olan 10. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali’nin kapanışında Carlo Domeniconi, Gümüşlük’te yaşadığı döneme denk gelen ve 1985 yılında bestelediği, dünyanın dört bir yanında seslendirdiği ve övgüler aldığı “Koyunbaba” adlı eserini seslendirecek.  

Sponsorlar
Festival Ana Sponsoru, Let's Bodrum (Let's Bodrum'un Ana sponsoru: İş Bankası; Let’s Bodrum sponsorları: Türkcell, HaberTürk, EtsTur, Mudo, Mobilera); Festival Co-sponsorları, Kempinski Barbaros Bay, Bosch; Festival Kurumsal Sponsorları, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Bodrum Belediyesi, Gümüşlük Belediyesi, BODTO, TURSAB; Festival Basın Sponsorları, Sabah Gazetesi, Bodrum Ajans; Diğer Sponsorlar, Gümüşkaya Sitesi, Tepe İnşaat, THY, Victoria's, Otel Gümüşlük, Dobrum Bilgisayar, Limon Restoran, Günbatımı Restoran, Ekin Ofset, Studio Nord, Erenler Sofrası. 

Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali Programı

15 Temmuz  -
Gülsin Onay & Erkin Onay (Piyano/Keman) BODTO sponsorluğunda

20 Temmuz -
2. Uluslararası Ahmed Adnan Saygun Piyano Yarı
şması – Final Konseri B sınıfı

21 Temmuz -
2. Uluslararası Ahmed Adnan Saygun Piyano Yarı
şması – Final Konseri A sınıfı

22 Temmuz -
Yury Martynov (Piyano, Rusya)

25 Temmuz -
Mauricio Vallina (Piyano, Küba)

28 Temmuz -
Endellion Dörtlüsü (Yaylı dörtlü,
İngiltere) & Gülsin Onay (piyano) Bosch sponsorluğunda

01 A
ğustos - Aldo Ragone (Piyano, İtalya)

04 A
ğustos - Pierre Réach (Piyano, Fransa) BODTO sponsorluğunda

10 A
ğustos - Boğaziçi Caz Korosu

16 A
ğustos - Carlo Domeniconi & Derek Gripper (Gitar, İtalya) Kempinski Barbaros Bay sponsorluğunda

Açılı
ş Konseri başlama saati 21.30’dur.
Di
ğer konserlerin başlama saati 21.00’dir.  

İletişim
0 507 349 59 68
0 537 656 71 27
0 535 519 58 50
www.gumuslukfestival.org
gumuslukfestival@gmail.com
www.facebook.com/gumuslukfestival     
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021