Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 17
Sayı: 1807
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 25 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Flamenkonun küçük dev adamı FARRUCO yepyeni gösterisi “FLAMENCONCIERTO” ile CRR'de! - 24.04.2012“Çok yetenekli bir dansçı olan Farruco ile flamenko tutkuyla izleniyor” Paco De Lucia

 

Sevilla'da Flamenko'nun kucağına doğan ve 2 yaşından beri dans eden Farruco ailesinden aldığı flamenko geleneğine zarafet, estetik ve eşsiz doğaçlama yeteneğini ekleyen, günümüzün en iyi flamenko dansçılarından biri olarak gösteriliyor.

 

Daha önce Flamenko'nun efsane gitaristi Paco De Lucia ile aynı sahneyi paylaşıp seyircileri büyüleyen Farruco, kardeşinin yönettiği tüm gösterilerde sahne aldıktan sonra 2006 yılında prömiyerini New York'ta gerçekleştirdiği ve kendi adını verdiği gösterisi "Farruco" ile kalpleri fethetmeye devam etmiş, yükselişini 2008/2009 turnelerinde Londra’nın meşhur Sadler’s Well Tiyatrosu’ndan New York’taki New York City Center sahnesi  dahil olmak üzere dünyaca ünlü sahnelerde sürdürmüştü.

 

Sanatçı neredeyse tamamı müzisyen ve dansçılardan oluşan ailesi ile  birlikte dünyayı gezerken bir yandan yepyeni gösterisi “Flamenconcierto” ile yeteneğinin doruğuna ulaşğını gösteriyor. Sanatçının yepyeni gösterisi 5 Mayıs’ta Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda!

 

 

5 MAYIS 2012 - Cemal Reşit Rey Konser Salonu/ Saat: 20.00 

 

 

FARRUCO Hakkında

 

“Sahnede çok yetenekli bir dansçı olarak Farruco ile tutkulu bir flamenko izleniyor.” Paco De Lucia

 

 

Antonio Fernández Montoya Farruco, uluslarası şöhrete sahip ünlü flamenko dansçısı Farruquito’nun küçük kardeşi. 1988 yılında Sevilla’da dünyaya gelen Farruco, sanatçı ismi olarak kullandığı Farruco adını büyükbabasının şerefine kullanıyor. Sevilla’da flamenkonun kucağına doğan sanatçı tüm hayatı boyunca en saf halinde flamenko ile içiçe olmuş.

İki yaşında iken Berlin’de ilk kez sahneye çıkan Farruco, 6 yaşında dedesinin yönettiği film“Bodas de Gloria” sinemadaki ilk rolünü almış. 2001 Ocak ayında  Francis Brunn ile birlikte “Incógnito” adlı gösteride yer alan sanatçı aynı yıl kardeşinin New York’ta sahnelenen “Farruquito y Familia” adlı gösterisinin  ABD turnesine katılmış.

Aynı sene Ekim ayında flamenko dansçısı Antonio Canales ile birlikte Meksika turnesine ba
şdansçı olarak katılmıştır. Genç yaşına rağmen Farruco, kardeşinin yönettiği Raíces Flamencas, La Len Varó, Por Derecho ve Alma Vieja gibi tüm gösterilerde sahne aldı.

 

Tüm bu gösterilerde güçlü sahnesiyle dikkat çeken ve diğer dansçılardan ayrılan Farruco’nun yeteneğine, zarafet, estetik ve kimseyle karşılaştırılamaz bir doğaçlama becerisi ekleniyor. Farruco “zapateado” adı verilen flamenko dansçılarının topuklarıyla gerçekleştirdikleri ritmik vuruşları büyüleyici bir yetenekle sergiliyor. İnanılmaz yeteneği ile tüm dünyada en ünlü sahnelerde yer alan sanatçı özellikle büyük başarı elde ettiği İspanya turnesi ile çok konuşuluyor.

2005 yılında Mireia Ros'un filmi El Triunfo adlı filmde Angela Molina ve Juan Diego gibi ünlü oyuncularla ba
şrol paylaşmakla kalmayıp, filmin soundtrack albümü için şarkılar da söyleyen Farruco bir sanatçı olarak birçok yeteneğini aynı anda gözler önüne seriyor.

Berlin Film Festivali ve Malaga Film Festivalleri’nde aday gösterildi
ği “En İyi Film Müziği” kategorilerinden ödüllerle ayrılan film sanatçının kariyerinde büyük önem taşıyor.

Annesi La Farruca ile birlikte ba
ş dansçı olarak sahne aldığı aile prodüksiyonları “Los Farruco” ile büyük beğeni toplayan dansçı, 2006 yılında, New York’ta, NY City Center’da ve Amerika’nın daha bir çok prestijli sahnesinde ve şehrinde sahnelediği kendi gösterisi “Farruco” ile dünyayı dolaşş. İlk olarak Paco De Lucia ile birlikte geldiği Türkiye’de efsanevi gitaristle aynı sahneyi paylaşıp seyircileri büyüleyen yıldız dansçı tüm dünyada büyük ilgi gören kendi gösterisi ile de Türkiye’deki izleyicileri ile buluşmaya hazır.  

 

2008/2009 yılları boyunca turnelerle, dansın ötesinde, flamenko geleneğine bağlılığı ile diğer flamenko dansçıları arasında farkından söz ettiren ünlü yıldız, New York’ta NY City Center’da ve Londra’nın dünyaca ünlü sahnelerinden Sadler’s Well Tiyatrosu’nda da sahne aldı. En prestijli flamenko sahnelerinin aranılan yıldızlarından biri olan Farruco, sadece dans etmiyor, şarkı söylüyor ve birçok ünlü gösterinin müziklerine de imza atıyor. Sanatçının yepyeni gösterisi 5 Mayıs’ta, Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda! 

 

Biletler Biletix'de! 
www.biletix.com
Biletix Ça
ğrı Merkezi (0 216 556 98 00) 

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021