Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 17
Sayı: 1807
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 27 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say’a Twitter paylaşımlarının ardından soruşturma açılmasına Sanatçılar Girişimi yaptığı açıklamayla tepki gösterdi. - 16.04.2012Geçtiğimiz günlerde Twitter'dan yaptığı paylaşımların ardından, AKP Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar ve Nihat Doğan'ın küfürlü hakaretlerine uğrayan Fazıl Say'a savcılık tarafından soruşturma açılmasına, Sanatçılar Girişimi’nden tepki geldi. Konuya ilişkin bir açıklama yayınlayan Sanatçılar Girişimi, soruşturmanın muhafazakâr sanat açılımıyla ilgili olduğunu ifade etti.

Saldırıların kayna
ğı muhafazakâr sanat anlayışı
Sanatçılar Giri
şimi'nden yapılan açıklamada, Fazıl Say’a Ömer Hayyam’ın dizelerini paylaşmasının ardından yapılan küfürlü saldırıları sonrası, sicili toplumca bilinen milletvekiline ilgili parti yönetimden hiçbir kınama gelmediği hatırlatılırken, iktidar partisinin de saldırıları kınamayarak suça ortak olduğu vurgulandı.

Ömer Hayyam’ın bir
şiiri bahane edilerek dünyaca ünlü sanatçı Fazıl Say'a koro halinde bir saldırı başlatıldığına ve bir de hukuksal süreçten söz edildiğine dikkat çekilen açıklama, şu ifadelere yer verildi:

“‘Muhafazakâr Sanat’ çı
ğırtkanlarının, evrensel sanat ve insanlık değerlerine düşmanlıkları bilinmektedir. Fazıl Say ve Ömer Hayyam’ın onların hedef tahtasında birlikte yer almaları anlaşılır bir şeydir. Çünkü onların muhafazakâr sanat dedikleri, eninde sonunda bir sığlık, yüzeysellik ve öykünmecilik demektir. Gerçek sanat, araştırıcı, ilerici, devrimcidir. Muhafazakâr sanat denilen şey iktidar yaltakçılığı yapmadayken, o gözü pekçe enginlere açılır. Sanatın ve insanın yaratıcı düşlerini geleceklere taşır."

Saldırılar sürerse asıl hukuksal süreci Sanatçılar Giri
şimi başlatacak
Sanatçılar Giri
şimi’nin nereden ve kimden gelirse gelsin, sanata ve sanatçıya karşı her türlü düşmanca tehdit, hakaret ve karalamaların karşısında olacağının vurgulandığı açıklamada, “Fazıl Say’a düşmanca saldırılar devam edecek olursa, asıl hukuksal sürecin Sanatçılar Girişimi, yani bu ülkenin sağduyu, vicdan ve gerçek yetenek sahibi bütün sanatçılarınca başlatılacağı bilinmelidir”

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021