Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1758
Güzel Sanatlar Fakülteleri ve benzeri okulların yetenek giriş sınavlarının YÖK tarafından kaldırılması konusunda ne düşünüyorsunuz?

Kaldırılması doğru bir karar, Katılıyorum.
Kaldırılması yanlış bir karar, Katılmıyorum.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 75 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Gümüşlük'te müzik susmaz! - 25.12.2010Ece Göksu Quartet ve Ayşe Gencer Trio, Gümüşlük’te konser verecek… Bodrum’un Gümüşlük beldesinde 7 yıldır gerçekleştirilen Uluslararası Klasik Müzik Festivali’nin kış etkinlikleri kapsamında Mayıs ayına kadar “Gümüşlük Klasik ve Caz Günleri” başlığı altında her ay bir klasik ve bir caz konseri düzenlenecek.

Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali’nin organizasyonunu bugüne kadar başarıyla sürdüren ve beldeyi uluslararası platformda temsil eden Eklisia ekibi ve Gümüşlük’ün seçkin mekanlarından Amavi’nin ortak organizasyonuyla gerçekleşecek konserlerde ekolünün önemli isimleri bir araya gelecek. 

Ege’nin özgün yapısını koruyan kasabalarından biri olan Gümüşlük’te 7 yıldır gerçekleşen klasik müzik festivali şimdi de adından caz konserleriyle bahsettirecek. 2011’in Mayıs ayına kadar sürecek olan kış etkinlikleri kapsamında her ay tarihi kilise “Eklisia”da bir klasik müzik konseri ve Gümüşük’te denize uzanan seçkin mekan Amavi’de her ay bir caz konseri müzikseverlerle buluşacak.

Gümüşlük’te bu ay iki caz konseri…
“Gümüşlük Klasik ve Caz Günleri”nin ilk misafirleri, 25 Aralık Cumartesi akşamı Amavi’de sahne alacak olan Ece Göksu Quartet olacak. Caz sanatçısı Ece Göksu’ya piyanoyla Can Çankaya, kontrbasla Matt Hall ve davulla Derin Bayhan eşlik edecek. Ayrıca caz şarkıcısı Ayşe Gencer, trompetçi İmer Demirer ve gitarist Bora Çeliker’den oluşan Ayşe Gencer Trio, bu yılın son gecesi 31 Aralık akşamı özel bir konserle Amavi’de olacak.

Önemli isimler Gümüşlük’te
“Gümüşlük Klasik ve Caz Günleri” kapsamında bu sezon Türk caz müziğinin önemli isimlerinden Sibel Köse, Elif Şahin, Ayşe Gencer gibi müzisyenler Amavi’de birer konser verecekler. Klasik müzik konserlerinde ise İtalyan piyanist Francesco Libetta, piyanist Eren Levendoğlu, Maxim Kulabukhov, kemancı Stefan Milankovich ve piyanist İbrahim Yazıcı Eklisia’da sahne alacaklar. Konserler, Gümüşlük ve Bodrum Belediyelerinin katkılarıyla ve Amavi’nin ana sponsorluğunda gerçekleşecek.

İlki Kasım ayında gerçekleşen konserlerde, Amavi’de sahne alan Türkiye’nin önemli gitaristlerinden ve farklı projeleriyle dikkat çeken Sarp Maden ve grubunun konseri ilgiyle karşılanmıştı. Diğer yandan “Günbatımında klasik müzik” başlıklı 3 konser veren Gümüşlük Klasik Müzik Festivali’nin sanat yönetmeni Piyanist Eren Levendoğlu ve çellocu Özgür Elgün müzikseverlere unutamayacakları birer gece yaşatmışlardı.

Aralık ayı program:

Ece Göksu Quartet
25 Aralık 2010 Cumartesi 
Konser saati: 20:00 

Ayşe Gencer Trio
31 Aralık 2010 Cuma
Konser saati: 20:00 

Yer:
AMAVİ RESTAURANT CAFE & BAR BEACH-GÜMÜŞLÜK
Karakaya Mahallesi 1120 Sokak, Gümüşlük Plajı, Gümüşlük Bodrum
Tel: 0 252 394 42 28 
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020