Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1765
Ülkemizde düzenlenen Müzik Festivalleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Halkın müzik zevkinin kalitesinin yükseltilmesinde bir katkısı yoktur.
Lokal müzik eylemleridir, sınırlı sayıda dinleyici kitlesine hitap etmektedir.
Sayıları çok azdır, bu nedenle artırılmalı, daha geniş halk kitlesine ulaşılmalıdır.
Müzik Festivallerine yapılacak akademik işbirliği ile eğitim-öğretim hüviyeti kazandırılmalıdır.
Ülkemizde yeterli sayıda müzik festivali yapılmakta ve yeterli sayıda dinleyiciye ulaşmaktadır.
Ülkemizin daha önemli sorunları var, şimdi festivalin sırası değil.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 43 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Sevda-Cenap And Müzik Vakfı'nın her yıl takdim ettiği "Vakıf Onur Ödülü Altın Madalyası" 23' ncüsü sahibini buluyor. - 01.12.2010Madalyanın bu yılki sahibi, Türkiye Cumhuriyeti’nin ve çoksesli müziğinin önde gelen bir besteci ve eğitimcisi, yaratı ve birikimlerini gelecek nesillere aktaran yazar ve yayımcısı, Türk çoksesli müziğini uluslararası arenada da tanıtan pek çok besteci ve yorumcunun öğretmeni Muammer Sun.

Yapılan açıklamada, "Vakıf Yönetim Kurulu, Danışma Kurulu'nun önerisini de değerlendirerek; 2010 yılı Vakıf Onur Ödülü Altın Madalyası'nı 'Ulusal müzik geleneklerimizi temel alan değişik türlerde verdiği eserler,  eğitim müziğimizin gelişmesine önemli müzik eseri ve kitapları yoluyla yaptığı katkılar,  yetiştirdiği öğrenciler ve kurulmasına katkıda bulunduğu müzik kurumları' nedeniyle Muammer Sun’a verilmesini oybirliği ile kararlaştırmıştır" denildi.

İlk kez 1989 yılında Cevat Memduh Altar'a verilen bu ödüle ilerleyen yıllarda Ahmet Adnan Saygun, Ulvi Cemal Erkin, Necil Kazım Akses, İlhan Usmanbaş, Leyla Gencer, Cemal Reşit Rey, İdil Biret ve Suna Kan, Nevid Kodallı, Hasan Ferid Alnar, Ferhunde Erkin, Ferid Tüzün, Prof.Dr. Kamuran Gündemir, Hikmet Şimşek, Faik Canselen, Ayhan Baran, Prof.Dr. İhsan Doğramacı, Ayla Erduran, Güsin Onay, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası ve İlhan Baran layık görüldü.

Tören 6 Aralık'ta

Muammer Sun’un madalyası 6 Aralık 2010 Pazartesi akşamı saat 20.30'da MEB Şura Salonu'nda yapılacak törenle tevdii edilecek. Bestecinin eserlerinin seslendirileceği bir konserle devam edecek olan tören, her sene olduğu gibi sanatseverlerin besteci ile tanışma olanağı bulabileceği kokteyle ile sona erecek.

"Onur Ödülü Altın Madalyası Sahipleri" dizisi'ne yeni kitap

Aynı akşam önceki yılın Altın Madalya sahibi İlhan Baran için Şefik Kahramankaptan  tarafından hazırlanan İlhan Baran’a Armağan  “İlhan Baran Müzikte Derin Zirve” kitabı da sanatseverlerin beğenisine sunulacak.
 
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020