Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 17
Sayı: 1807
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 21 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Gülşen Tatu’nun öğrencileri göz doldurdu. - 18.08.20107. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali kapsamında 17 Ağustos Salı gecesi Flüt Sanatçısı Gülşen Tatu’nun masterclass yaz okuluna katılan öğrenciler bir konser verdi.

Festival bünyesinde her yıl düzenlenen Eklisia Yaz Müzik Okulu’na bu yıl eğitimci yanı ile katılan yurdumuzun flütteki bir numaralı isimlerinden Gülşen Tatu’nun masterclass’ına Japonya, Kore ve Türkiye’den 7 genç müzisyen katıldı.

7. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali’ne bu yıl üçüncü kez katılan Gülşen Tatu, yaz okulunun uluslararası hale gelmesinden mutluluk duyduğunu dile getirerek, “seviye bu yıl çok yüksek, yabancı öğrenciler çok başarılı, bizim kendi öğrencilerimizin de başarısı bu ölçüde yükseliyor” dedi. Tatu sözlerini şöyle sürdürdü; “Gümüşlük muhteşem, konserler muhteşem, sadece bir eşlikçi sorunumuz oldu, ona da piyanist İbrahim Yazıcı hızır gibi yetişti. Böylece sorunsuz atlattık”.

Programda ağırlıklı olarak flüt için yazılmış eserlere yer verildi. Gecede çalınan ilk eser, Joseph Bodin de Boismortier’in beş flüt için yazılmış “Concerto in A minör (allegro, Largo, Allegro) adlı parçasıydı. Eser, birinci flüt Wang, Myung Ho; ikinci flüt Damla Akan; üçüncü flüt Choi, Soo Eun ve Gözde Çakır; dördüncü flüt Emi Takada; beşinci flüt Cansu Altunay ve Özgür Özmel tarafından seslendirildi.

Programın ikinci eseri Carl Reineeke’nin flüt ve orkestra için bestelenmiş “Concerto in D majör Op. 283-2nd movemnet” adlı eseriydi. Genç flütçü Choi, Soo Eun’a piyanoyla Eren Levendoğlu eşlik etti. Ardından Paul Taffaenel’in “Andante Pastoral & Scherzeftino” adlı eserini flütçü Damla Akan seslendirirken, yine piyanoyla Eren Levendoğlu, genç sanatçıya eşlik etti. Üç flüt için yazılmış “Trio 1 in G majör” adlı Francois Devienne’e ait eseri birinci flüt Choi, Soo Eun; ikinci flüt Emi Takada ve üçüncü flüt Damla Akan seslendirdi. Gecenin bir diğer eseri Friedrich Kuhlau’ya ait flüt ve piyano için yazılmış  “Introduction & Variations on theme from Carl Maria von Weber’s ‘Euryante’ adlı eserdi. Flütçü Emi Takada’ya piyanoyla İbrahim Yazıcı eşlik etti. Son eser, Francois Borne’nin “Fantasie Brillante sur Carmen” adlı eseriydi. Piyanoyla İbrahim Yazıcı bu defa genç flütçü Wang, Myung Ho’ya eşlik etti.

7. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali 18 Ağustos 2010 Çarşamba günü İbrahim Yazıcı - piyano, Ümit İşgörür – Viyolonsel konseriyle devam edecek. Gecede sanatçılar, Tchaikovsky, S. Rachmaninov, G. Cassado, F. Mendelssohn, R. Schumann ve F. Chopin gibi bestecilerin eserlerine yer verecekler.

Gümüşlük Kültür ve Sanat Derneği tarafından organize edilen festivale Gümüşlük Belediyesi Ana Sponsor olarak destek veriyor. Festivalin diğer destekçi kurumları ise Bodrum Ticaret Odası, Bodrum Belediyesi, Myndos Kazısı, Tepe Grubu, Denizbank, Kuryap, Rasyonel Mimarlık, Engel & Völkers, Erenler Sofrası, Yarbasan Taşevleri, Miko Sail, Club Hotel Zemda, Akustik Turizm, Tekfen OZ, İbak Homes, THY, Kefaluka Resort, Hürtop, Doğuş Holding, Borusan, EMT, Bilkent Üniversitesi, The Marmara Bodrum, Patika, Wall, Miko Sail ve Rekmay.

7. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali konser programı:  
18 Ağustos 2010 Çarşamba: İbrahim Yazıcı - piyano, Ümit İşgörür - Viyolonsel, Eklisia Gümüşlük
21 Ağustos 2010 Cumartesi : Wolfgang Boettcher - viyolonsel, Eklisia Gümüşlük
24 Ağustos 2010 Salı : Gülsin Onay – Piyano, Benyamin Sönmez - Viyolonsel, Erkin Onay -Keman, Eklisia Gümüşlük
5 Eylül 2010 Pazar : Gülsin Onay ve Bilkent Senfoni Orkestrası - Eklisia bahçesi Gümüşlük
8 Eylül 2010 Çarşamba : Gülsin Onay - Piyano ve Burhan Öçal - Perküsyon. Eren Levendoğlu - Piyano ve Zeynep Tanbay - Dans, katılımıyla 

Konser saatleri 21:30’dur.

Bilet satış noktaları: Hızma Hediyelik - Barlar Sokağı; İmge Kitabevi -Oasis Alışveriş ve Kültür Merkezi; Gümüşlük Eklisia;

Bilet fiyatlar: Eklisia içi kapalı alan - 25 TL,  Eklisia bahçe - 10TL,  30 Temmuz, 5 ve 8 Eylül konserleri - 20 TL

İletişim 0 252 394 42 60
gumuslukfestival@gmail.com
www.gumuslukfestival.org
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021