Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 17
Sayı: 1807
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 26 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Gülsin Onay Avrupa ve Amerika’yı kapsayan yaz festivalleri turnesini tamamladı. Almanya’nın Bayreuth Piyano Festivali’nde ilk kez sahne alan sanatçıya övgüler yağdı. - 14.07.2010Piyanist Gülsin Onay, İstanbul Klasik Müzik Festivali’nde ilgiyle karşılanan oda müziği konserinin ardından çeşitli festivallerin konuğu olarak bir aydır Avusturya, Almanya ve Amerika’daydı.

“transandantal virtuozluk”
Gülsin Onay önce Deutschlandsberg Piyano Festivali’nde bir konser verdi (27 Haziran). Efsanevi piyanist Richter’in de salonu, akustiği ve dinleyicileri ile çok beğendiği ve yedi kez konuğu olduğu festivalde ikinci kez konser veren Onay, programında ağırlıklı olarak Chopin’in eserlerini seslendirdi. Sanatçı, kendisi için “kusursuz bir virtuoz”, “transandantal virtuozluk” tanımlarını kullanan Avusturyalı dinleyicileri yine büyüledi.

“ağlatacak kadar güzel”
Gülsin Onay Avusturya’nın ardından Almanya’ya geçerek Bayreuth Piyano Festivali’nde ilk kez konser verdi. Dinleyiciler ünlü piyanisti alkışlarıyla uzun süre sahnede tutarken, müzik eleştirmenlerinden de övgüler yağdı.

Gülsin Onay’ın Beethoven’a yeniden hayat verdiğini yazan Alman kritik Frank Piontek, Chopin’in ise daha mükemmel, daha derin, daha yoğun hislerle çalınamayacağını iddia etti.

Nordbayerischer Kurier Gazetesi’nde yayınlanan yazıda Piontek, “Gülsin Onay öyle titiz bir müzisyen ki neredeyse imkansızı başararak ana çizgiden hiç sapmadan devam ederken aynı zamanda her detayı tek tek aydınlatabiliyor. Dinleyicileri de ilk ölçüden son ölçüye kadar aynı coşkuyla onun büyüsü altında sürükleniyorlar.” yorumunu yaptı.

New York’ta Festival Açılışı
Gülsin Onay 11 Temmuz Pazar akşamı ise New York’ta Golandsky Institute Uluslararası Piyano Festivali’nin açılışını gerçekleştirdi.

Sanatçı, Amerika’da olduğu kadar dünyanın diğer müzik çevrelerinde de ilgiyle takip edilen, 35 Steinway piyanosuna ev sahipliği yapmasıyla ayrıca ünlü Golandsky Institute’un festivaline ikinci kez konuk oldu.

Gülsin Onay önümüzdeki günlerde ise Sanat Danışmanı olduğu Gümüşlük Uluslararası Klasik Müzik Festivali’nde konserler vermek üzere Bodrum’a gidecek.

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021