Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 17
Sayı: 1807
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 22 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Müzik Eğitimcileri Derneği 6. dönem olağan genel kurulu yapıldı. - 21.06.2010MÜZED 6. Olağan Genel Kurulu 2.Toplantısı 12.06.2010 Cumartesi günü Ankara Çankaya Mimar Kemal İlköğretim Okulu toplantı salonunda yapıldı. Divan başkanlığına oybirliğiyle Prof. Selmin TUFAN, yazmanlıklara Ayşen PEHLİVAN ve Derya SÖZEN getirildi.

Divan başkanı Selmin TUFAN söz alarak “Ben şu anda toplandığımız Mimar Kemal İlkokulunu bitirmiştim. Bu okuldaki piyanoyu tamir ettirmek istiyorum. Ancak başka okullar için söz veremiyorum. Bu konuda herkesin sorumluluk duyması gerekir. Bu Yönetim Kurulunu çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum. Çok güzel çabaları oldu.” dedi.

Derneğin niceliksel ve niteliksel yönden büyüme üye sayısının ve yapılacak işlerin çoğalması dikkate alınarak genel kurulda alınan bir kararla yönetim kurulu üye sayısı artırıldı. 9’u Ankara’dan Merkez Yürütme Kurulu, 6’sı da Ankara dışından olmak üzere toplam 15 kişilik Genel Merkez Yönetim Kurulu oluşturulması kararlaştırıldı. Ankara dışından altı üyenin belirlenmesinde Türkiye’deki coğrafi bölge dağılımının dikkate alınmasına özen gösterilmesi kabul edildi.

Müzik eğitimi alanında uluslararası üst kuruluşlara üyelik konusu da genel kurulda görüşüldü. Üyelerden Nesrin KALYONCU’nun önerisiyle EAS’a; Uğur ALPAGUT’un önerisiyle de ISME’ye üye olunması kabul edildi. Prof. Dr. Ali Uçan, “üst kuruluşlara üyelik konusunun gündeme gelmesinden mutluluk duyduğunu” belirtti. Genel Başkan Refik SAYDAM “Bugün MÜZED’in ulusal düzeyde kendi ayakları üzerinde durabilen etkili bir kuruluş olduğunu vurgulayarak karşılıklı yarar ve eşitlik ilkeleri temelinde önerilen kuruluşlara üye olunmasında bir sakınca görmediklerini bu kuruluşlar içinde bağımsız ve etkin bir üye olarak yer almanın gerekliliğine inandıklarını” belirtti.

Yapılan seçimler sonucunda Genel Merkez Yönetim Kurulunun Ankara’dan oluşan Merkez Yürütme Kurulu üyeliklerine Refik SAYDAM, Erdinç ÖZCAN, Hilal ARSLAN, Doç. Dr. Belir TECİMER, Abidin BELGE, Atilla Çağdaş DEĞER, Betül GENÇGÖNÜL, Sait AKSU, Mehmet KAYGISIZ;

Genel Merkez Yönetim Kurulunun Ankara dışından oluşan üyeliklerine Dr. Alp ÖZEREN (İSTANBUL), Yrd. Doç. Dr. Yakup Alper VARIŞ (SAMSUN), Prof. Kâmil Bülent BİROL (MALATYA), Öğr. Gör. Gürkan GÜLEÇ (İZMİR), Dr. Hakan BAĞCI (KOCAELİ), Erinç ÖZMEN (DENİZLİ) getirildi.

Merkez Onur Kurulu üyeliklerine Prof. Nezihe ŞENTÜRK, Prof. Selmin TUFAN, Prof. Feridun BÜYÜKAKSOY;

Merkez Denetleme Kurulu üyeliklerine de Yrd. Doç. Dr. Salih AYDOĞAN, Naciye Kevinç ve Doç. Dr. Nesrin Kalyoncu getirildi.

Merkez Yürütme Kurulu üyelerinin 18 Haziran 2010 günü kendi aralarında yaptıkları görev dağılımı sonucunda MÜZED 6. Dönem Merkez Yürütme Kurulu üyeleri aşağıdaki görevleri aldılar:

Refik SAYDAM (Genel Başkan)
Doç. Dr. Belir TECİMER (Genel Sekreter)
Erdinç ÖZCAN (Genel Sayman)
Hilâl ARSLAN (Genel Örgütlenme Sekreteri)
Sait AKSU (Genel Sosyal Etkinlikler ve Organizasyonlar Sekreteri)
Abidin BELGE (Genel Eğitim Öğretim ve Yayın Sekreteri)
Mehmet KAYGISIZ (Genel Eğitim Öğretim ve Yayın Sekreteri)
Betül GENÇGÖNÜL
(Genel Müziksel Etkinlikler ve Kurumlarla İlişkiler Sekreteri)
Atilla Çağdaş DEĞER (Genel Müziksel Etkinlikler ve Kurumlarla İlişkiler Sekreteri.

MÜZED 6. dönem yönetim kuruluna Mavi Nota e-Müzik Gazetesi olarak çalışmalarında başarılar diliyoruz.

Fotoğraf: MÜZED 6. Dönem Yönetim Kurulu dernek merkezinde ilk toplantısından sonra...

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021