Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 17
Sayı: 1807
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 24 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Susanna Lindmark Atölyesi - 03.06.201015. Türkiye Korolar Şenliği'ndeki yoğun koro günlerinden sonra kulaklarımızdaki çoksesli tınıları devam ettirecek ve birlikte öğrenebilme ve şarkı söyleme fırsatı bulabileceğimiz bir etkinliği sizlerle paylaşmak istiyorum.

Sevda-Cenap And Müzik Vakfı ve Concert Sweden işbirliği ile Ankara'ya gelecek olan İsveç'te “2010 Yılın Korosu” seçilen Arctic Light ve şefleri Susanna Lindmark'la şarkı söyleme ve hareket ile tını başlıklı ücretsiz atölye çalışmasına katılmayı arzu edenleri 4 Haziran Cuma günü 14.30-17.00 saatleri arasında H.Ü. Ankara Devlet Konservatuvarı Koro Salonu'nda bekliyoruz.

Tüm koro severleri de 15-25 yaşları arasındaki 16 genç bayan koristten oluşan Arctic Light'ın 5 Haziran Cumartesi günü  saat 17.00'de Ankara'nın tarihi mekanı Anadolu Medeniyetler Müzesi'nde ki ücretsiz konserine davet ediyoruz.

Şef Susanna Lindmark ve Arctic Light ile Atölye Çalışması     

4 Haziran, Cuma   
Saat: 14.30-17.00
H.Ü.Ankara Devlet Konservatuvarı Koro Salonu

Şarkı söyleme ve hareket...
Müzikal etkiyi güçlendirmek üzere koroda koreografi ve hareketlerle çalışma teknikleri

Tını...

Koroya özel tınının yaratımı için vokal tekniği kullanımı

Koro şeflerine, müzik öğretmenlerine ve koro ve müzik öğretmenliği bölümü öğrencilerine yönelik atölye çalışması ücretsizdir.

Katılım için ekteki notaların deşifre edilmiş olarak çalışma günü saat 14.00’de salonda bulunulması rica olunur.

Konser

Arctic Light, Susanna Lindmark, şef                               

5 Haziran, Cumartesi  Saat: 17.00      
Anadolu Medeniyetler Müzesi 

“2010 Yılın Korosu” seçilerek İsveç’in en prestijli ulusal ödülüne layık görülen ve Norrbotten’den gelen koro, 2004 yılında şefleri Susana Lindmark tarafından kuruldu. Arctic Light, ülke genelinde farklı şehirlerde oturan 15-25 yaşları arasındaki 16 genç bayan koristten oluşuyor. Bölgelerine has coğrafi özellikleri, gelenekleri ve “Kuzey Işıkları”nı müziklerine yansıtan grup, İsveç halk şarkılarını, ulusal dokunuşların da olduğu yeni bestenmiş eserler ile kuzey ülkelerinin ritm ve geleneklerini yansıtan müzikleri eşliksiz, koreografilerle ve bazen de saksafon ve vurmalı sazlar eşlikli seslendiriyor. Koronun 2008 kaydı “Vinterglöd” (”Winterglow”) başlıklı bir albümü de bulunuyor.  

Şef:  Susanna Lindmark

Arctic Light’in şefi ve kurucusu  olan ses pedagogu ve koro şefi Susanna Lindmark,  Arctic Light ve çocuk koroları için eserler bestelemekte ve düzenlemeler yapmaktadır. Çocuk korosu, ses ve şarkı söyleme teknikleri  yöntemlerinde uzmanlaşmış olan Lindmark, bu alanlarda uluslararası  eğitmenlik yapmaktadır.    

2005-2010 yılları arasında İsveç Çocuk ve Gençlik Koroları Derneği UNGİKÖR yönetim kurulu üyesi olan Lindmark,  Norrbottensmusiken, Bölgesel Müzik Enstitüsü Çocuk ve Gençler için Gelişim Projeleri yöneticisidir.  
 
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021