Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 17
Sayı: 1807
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 27 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Gülsin Onay'la İstanbul'da Çok Özel... - 18.05.2010Gülsin Onay, Borusan Müzik Evi’nin seçkin olduğu kadar samimi atmosferinde 21 Mayıs akşamı ve İstanbul Müzik Festivali’nde çok nadir gerçekleştirdiği oda müziği programıyla 12 Haziran akşamı dinleyicilerine unutulmaz saatler yaşatacak.

“göz alıcı solist”
Gülsin Onay, Mayıs başında Cambridge Üniversitesi Oda Orkestrası (CUCO) ile verdiği konserle İngiltere’nin bu önemli üniversite şehrinde gönülleri fethetti. Deneyimli şef Peter Stark yönetimindeki CUCO eşliğinde Ravel Piyano Konçertosu’nu seslendiren ünlü piyanistimiz için “göz alıcı solist” diyen müzik eleştirmeni Joe Conway, “Gülsin Onay müthiş bir virtuozite gösterisi ile dinleyicileri kendine hayran bıraktı,” (*) yorumunu yaptı.

İngiltere’nin ardından ülkemize gelen Gülsin Onay, “İyi ki Doğdun Frédéric!” serisinin sekizinci konserini Bolu’da İzzet Baysal Şükran Günleri kapsamında verdi. Bolu’dan Eskişehir’e geçen sanatçı, Patrick Souillot yönetimindeki Büyükşehir Belediye Senfoni Orkestrası eşliğinde Mozart 466 Piyano Konçertosu’nu seslendirdi.

“volkanın adı Gülsin Onay”
Zeynep Oral’ın “hem çok dramatik, hem çok pastoral bir volkan” (**) diye tabir ettiği Gülsin Onay, iki çok özel konser için İstanbul’a geliyor.

Borusan’ın çiçeği burnunda Müzik Evi, İstiklal Caddesi’nin tarihi dokusu içinde modern bir konser mekanı sunuyor müzikseverlere. Gülsin Onay, 150 kişilik mekanın seçkin olduğu kadar samimi ortamında bu Cuma akşamı (21 Mayıs) bir resital verecek. Müzikal zeka ve anlayışın sık rastlanmayan bir bileşimi olarak tanımlanan incelikli yorumlarıyla dinleyicilerine yine bir müzik ziyafeti sunacak olan sanatçı, Beethoven’ın Ayışığı Sonatı ile bağlayacağı programında Debussy, Schumann, Bartok ve Debussy’in eserlerini seslendirecek.

Gülsin Onay İstanbul Müzik Festivali’ne ise dinleyicileri için heyecan verici bir değişiklikle konuk oluyor. 5 kıta 63 ülkeye yayılmış kariyerinde nadiren oda müziği icra eden ünlü solistimiz, bu kez kemancı Kirill Troussov ve çellist Antonio Meneses ile birlikte sahne alacak. Bu görkemli trio, 12 Haziran akşamı Aya İrini’nin büyülü atmosferinde Chopin’in 1 numaralı Viyolonsel Sonatı’nı, Frank’ın Keman Sonatı’nı ve Çaykovski’nin La Minör Üçlü’sünü yorumlayacak.

Borusan Müzik Evi 21 Mayıs - konser bilgileri:
http://www.borusanmuzikevi.com/etkinlikler.aspx?fId=83

İstanbul Müzik Festivali 12 Haziran - konser bilgileri:
http://www.iksv.org/muzik/program.asp?EID=8

Gülsin Onay: www.gulsinonay.com
 
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021