Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 16
Sayı: 1804
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 22 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

27. Festival'de Schubert Gecesi, Winterreise... - 12.04.201027. Uluslararası Ankara Müzik Festivali'nde bariton Michael Kampmeier ve piyanist Yeşim Gökalp sizleri Schubert'in Wilhelm Müller'in şiirleri üzerine bestelediği 24 şarkısı ile bir kış yolculuğuna davet ediyor.

Michael Kampmeier,  bariton
Şan öğrenimini Detmold Yüksek Müzik Akademisinde başlayan bas-bariton Michael Kampmeier çalışmalarını H.Eckels ve Prof. H.Krohnstein ile sürdürerek en iyi derece ile Akademiden mezun olduktan sonra Dr.August Oetker ,Bertelsmann Stiftung ve yeni sesler için Staattheater Hannover tarafından verilen Lukas-Fonds özel burslusu olarak kariyerine devam etmiştir.Repertuarında söylediği başrollerde Mozart’ın Don Giovanni, Figaro’nun Düğünü, Sihirli Flüt, Verdi’den Troubador,  La Traviata ve Operetlerde de Johann Strauss ‘un Yarasa ve Dr.Falke’si  vardır.

Yeşim Gökalp, piyano           
Santaçımız devlet bursu kazanarak Almanya'da öğrenimine başladı. Önce Hannover Müzik Akademisinde Prof. B. Ebert ile çalıştı. Daha sonra Köln ve Detmold Müzik Akademilerindeki öğrenimini Prof. G. Ludwig ve W. Kassebaum ile tamamlayarak 1990 yılında sanatta olgunluk (Master) diploması aldı. Türkiye'de ve yurt dışında önemli orkestra ve şeflerle çalışan Gökalp, Yiğit Aydın’ın kendisine ithaf ettiği “Anders” isimli eserinin ilk seslendirilişini 2000 yılında Detmold Oda Orkestrası ile Uluslararası Ankara Müzik Festivali’nde yapmıştır.

Sevda-Cenap And Müzik Vakfı'nın katkılarıyla 12 Nisan Pazartesi akşamı CSO'da saat 20.30'da başlayacak kış yolculuğunun tam 20 TL ve öğrenci 15  TL olan biletleri Biletix kanalıyla internetten ve Ankara'daki gişe noktalarından edinilebilir.


www.ankarafestival.com
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021