Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1772
5 Ağustos 2020 tarihinde yapılacak olan CSO Stajyer sanatçı sınavı şartnamesi hükümleri, CSO gibi standardı yüksek bir orkestraya stajyer sanatçı seçmek için yeterli midir?

Yeterlidir.
Yeterli Değildir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 28 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Dünyaca ünlü sanatçımız Gülsin Onay'ın Yeni Yıl Mesajı - 29.12.2009Değerli Dostlarım,

2009'u geride bırakırken, her gününü mucizeler ve ilhamla dolduran müziğe bir kez daha şükran duyuyorum.

Bu yoğun yılın hemen her haftasında dünyanın ayrı bir köşesinde konserim vardı. 60 ülkede çaldıktan sonra konser verebileceğim yeni yerler artık oldukça azalmış olsa da bu yıl dört yeni ülkeyi keşfetme fırsatı buldum: Karadağ, Arjantin, Uruguay ve Tayvan. Hepsinden de ilginç ve mutlu anılarla ayrıldım. Arjantin ve Uruguay seyahatimde tuttuğum minik notlar bir günlük halinde Andante Dergisi'nin Aralık sayısında yayınlandı. Japonya ve Tayvan günlüğü ise Şubat sayısında yayınlanacak.

Bu yıl çok değerli şefler de keşfettim: Odessa Filarmoni'nin sezon kapanış konserinde Maestro Hobart Earle; Makedonya Filarmoni'nin açılış konserinde Maestro Uros Lajovic; ve Taipei Senfoni'de Maestro Shou-Ling Wu. Bu konserlerin her birinde hem orkestraların hem de dinleyicilerin sevgi ve coşkusu birlikte yaptığımız müziğin gücünü yansıtıyordu.

Benim müzikal yolculuğumda konser mekânlarının ve dinleyicilerin daima özel bir yeri oldu. Bellapais Manastırı'nda veya Atina Akropolis'inde çalarken her notanın binlerce yıllık insanlık tarihine karıştığını hissetmek bana nasıl ilham veriyorsa, Japonların adeta her notayı içlerinde sonsuza dek saklamak üzere büyük bir konsantrasyonla dinlemeleri de parmaklarımla tuşlar arasındaki bağı öyle yönlendiriyor. Bu yıl, dinleyiciler ile ilgili bir hoş sürpriz de yaşadım ki böylesi başıma hiç gelmemişti. Uruguay'da konserimden sonra gittiğim restorana dinleyiciler beni takip edip geldiler ve tüm akşam boyunca beni seyrettiler; ben çıkarken de restoranda bir alkış koptu!

Hayatımda bir özel yer de Gümüşlük Klasik Müzik Festivali'ne ait. Tüm mütevazılığıyla her yıl dünya sahnelerinin itibarlı solistlerini ve binlerce dinleyiciyi ağırlayan festival, hepimiz için bir harikalar diyarına dönüşüyor. Bu mucizede, Eren Levendoğlu'nun zorlukları sükûnetle aşan azmi kadar pay sahibi olan, giderek büyüyen destekleyici topluluğumuza da gönülden teşekkür ediyorum. 7. Gümüşlük Festivali'nin programlarını neredeyse tamamladık ve önümüzdeki günlerde sizlerle paylaşmayı umuyoruz.

Bu sezon, 11 ülkede verdiğim 26 konserle, baş döndürücü bir hızda başladı ve 2010 yılına girerken daha da heyecan verici konserler vaat ediyor. Yeni yılda şef Marek Pijarowski yönetimindeki Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası ile ilk konserim, 2010 Chopin Yılı'nın da bir nevi açılışı olacak. Yıl boyunca, aralarında Miami, Deutschlandsberg, Bayreuth ve İstanbul Festivallerinin de bulunduğu çeşitli etkinliklerde Chopin konserleri devam edecek.

2010 yılının her gününe sağlık, mutluluk ve şevkle uyanmanız; her gününü başarı ve huzurla tamamlamanız dileğimle... Umuyorum ki görüşeceğiz!

Gülsin Onayİnternet Sitesi: http://www.gulsinonay.com
YouTube Videoları: http://www.gulsinonay.com/videoplayer.php
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020