Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1771
5 Ağustos 2020 tarihinde yapılacak olan CSO Stajyer sanatçı sınavı şartnamesi hükümleri, CSO gibi standardı yüksek bir orkestraya stajyer sanatçı seçmek için yeterli midir?

Yeterlidir.
Yeterli Değildir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 28 müzisyen gazete okuyor
 
 
Yeni Albümler
 

Rita Ora - "ORA" 

Yeteneğiyle ve müziğiyle olduğu kadar, önemli müzisyen ve prodüktörlerin kendisine verdiği destekle ve pozitif enerjisiyle gündeme gelen ve de kısa sürede dünyaca tanınan bir isim olan Rita Ora’nın çıkış albümü “ORA” Sony Music etiketiyle yayınlandı!


 

Rita Ora’nın Ora albümünde sanatçının İngiltere’de listebaşı olan “R.I.P” ve “How We Do (Party)” hit şarkıları da dahil olmak üzere 11 şarkısı yer alıyor. Albümde, will.i.am, Tinie Tempah ve J. Cole ile bir araya gelen Rita Ora’nın çıkış albümü “ORA” henüz yayınlanmadan ülkesi İngiltere ve Amerika’da büyük ses getirmişti.


 

Küçük yaştan itibaren müziğin içinde olan 1990 doğumlu, Kosova asılı İngiliz şarkıcı Rita Ora, 2009 yılında BBC’nin Eurovision seçmeleri için katıldığı yarışma ile ilk kez adını duyurdu. Genç müzisyen, dünyaca ünlü bir yıldız olma yolundaki ilk adımını ise, aynı yıl Jay Z’nin ilgisini çekip müzik şirketi Roc Nation’ın ve Sony Music’in bünyesine geçmesiyle atmış oldu.


 

2012 yılında DJ Fresh’e “Hot Right Now” şarkısına eşlik eden Rita Ora, İngiltere’de yılın en hızlı satış yapan single’ına da imza atmış oldu. Ardından yeni albümünden “How We Do (Party)” şarkısıyla radyolara hızlı bir giriş yapan genç yıldız, bu şarkıda 1997 yılında yaşamını kaybeden The Notorious B.I.G’in "Party and Bullsh*t" adlı hit şarkısının sözlerinden esinlendi. Jay Z’nin de katıldığı popüler bir radyo programında dinleyicilerle buluşan şarkı, olumlu tepkiler aldı ve radyolardan büyük ilgi gördü. 2012 Mayıs ayında Drake’le birlikte yazdığı “R.I.P.” şarkısını yayınlayan Rita’ya bu şarkıda ise Tinie Tempah eşlik ediyor.


 

Drake ve Jay Z gibi isimlerin övgülerini alan ve Rihanna ile karşılaştırılan Rita Ora, farklı enerjisi ve samimi müziğiyle ilgi çekiyor. Rita, Rihanna ile karşılaştırılmasına yönelik sorulara ise

Yeni bir Rihanna olmayacak, ancak Jay Z onu çok daha genç yaşından itibaren tanıyordu ve şimdi dünyaca ünlü bir yıldız oldu. Böyle bir başarıyı yeniden hissetme düşüncesi onlara ve bana heyecan veriyor.” şeklinde yanıt veriyor.

 

Coldplay’in 2012 yaz konserleri öncesinde de sahne alan Rita kendisini müzikal olarak etkileyen isimler sorulduğunda ise Beyoncé ve Gwen Stefani başta olmak üzere; Aretha Franklin, Bruce Springsteen, Sade, Celine Dion ve Etta James’in isimlerini sayıyor.


 

TAKİP EDİN!

 

Official:

www.ritaora.com

Facebook:

https://www.facebook.com/RitaOra

Twitter:

http://twitter.com/RitaOra

Soundcloud:

http://soundcloud.com/ritaora

VEVO:

http://www.youtube.com/RitaOraVEVO

 

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020