Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1762
Güzel Sanatlar Fakülteleri ve benzeri okulların yetenek giriş sınavlarının YÖK tarafından kaldırılması konusunda ne düşünüyorsunuz?

Kaldırılması doğru bir karar, Katılıyorum.
Kaldırılması yanlış bir karar, Katılmıyorum.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 19 müzisyen gazete okuyor
 
 
Nilgün Nar
 
 
Yayımlanan Sayı :

EYLEM’den İngilizce Allah Allah ! - 31.08.2006

Yetenekli, sempatik ve iyi şarkı söyleyen tarz bir kız. İngiltere’de Eurovisiondan Popstar yarışmasına kadar pek çok alanda başarılara imza attı. Şimdi sıra Türkiye’de dedi ve ilk albümünde şu sıralarda kulüplerde sık sık duyduğumuz “Aman” adlı şarkının yer aldığı albümünü yorumladı. Pek çok sürprizler içeren bir albüm bunların en büyüğü ise “Allah Allah”ın İngilizce’si.

Eylem kimdir ? Bize biraz kendini tanıtır mısın ?

22 yaşındayım, Londra doğumluyum. Ailem aslen Kıbrıs’lı ama ben Londra’da doğup büyüdüm. 3 kardeşiz. Aileme çok değer veriyorum. Onlar benim için çok önemli. Başından sonuna kadar bana hep onlar destek oldu. Mesela kıyafetlerimi kız kardeşim ve ablam tasarlıyor genelde.

Müziğe olan ilgin ne zaman başladı ?

Çok küçük yaşlarda müziğe olan ilgim başladı. Vocal Tech School ‘ da eğitim gördüm. iki yıl sanat kursunda sahne aldım.

İngiltere’de ki müzik çalışmalarından bahseder misin ?

(BTEC)“STEAMY KNIGHTS” isimli kız grubum vardı. Onlarla başarılı bir müzik hayatı geçirdik. Ancak yollarımız ayırmak durumundaydık çünkü ben müziğe özel hayatımdan da fazla değer veriyordum. Hepsini ayrı ayrı çok seviyorum ama ben daha fazla şeyler yapmak istiyordum. Onlarla birlikte 2002 Eurovision şarkı yarışmasında son 8 e kaldım ve şarkımız “First Night” ile büyük ilgi topladık. Daha sonra İngiltere’de yayınlanan ve rayting rekorları kıran X-faktör programı içerisinde yer alan pop star yarışmasında 50 bin kişi arasından ilk 50 ye kaldım. Oradaki jüri üyeleri birbirinden değerli isimlerdi. Aslında yarışmayı sonuna kadar götürebilirdim ama bir rock yıldızı aranıyordu, bense pop söylüyordum. Bu albüm için ciddi aranjörlerle çalıştım, bu çevreyi de İngiltere’ deki müzik çalışmalarım sırasında edindim.

Albüm yapma fikri nasıl doğdu ?

Albüm yapmayı başından beri istiyordum. Türkiye’ ye geldiğim zaman Ahmet Çelenk ile tanıştım. Onlar şarkılarımı duyduklarında bana bu albümü yapmak istediler. Farklı bir soundu var albümün.

Eylem’in müzik tarzı nedir ?

Müzik tarzımı pop olarak yorumluyorum.

Albümünü anlatır mısın bize ? tarzı nedir , kimlerle çalıştın , kimin şarkıları var vs…

Albümde 13 tane parça var. 6 tane Türkçe ki bir tane “yalnızım” adında parçam var, bir de onun remixini koyduk, diğer 7 parçam İngilizce. İngiltere’de 2 play studio’s, magic c studios londonve cherry tree studio’s ta, Türkiye’de de Marşandiz stüdyolarında hazırlandı bu albüm. Ceyhun çelikten ve Wessley Johnson albümün müzik direktörlüğünü yaptılar. Şarkılar bana ait. Sadece turkish delight isimli parçamı çok ünlü bir söz yazarı olan Gary Benson beni tanıdıktan sonra benim için yazmıştır. Müzik bana ait o parçada. Yalnızım isimli parçanın remixini de Türkiye’de bence sayılı dj ler arasında bulunan dj Burak Yeter yaptı. Dokuzsekiz Müzik Yapım’ da bu albümdeki en büyük başarı payına sahip bence. Çok ciddi bir çalışma yaptık ve meyvelerini almaya başlıyoruz. Bu arada İbrahim Tatlıses’ in “Allah Allah” parçasını İngilizce yorumladım. Bu da farklı bir yorum oldu ve club kültürünü destekleyen bir parçadır. İngiltere’de bu parça radyolarda çalıyor ve belki bir süre sonra orada bu parçaya bir single yapabilirim. “Allah Allah” ismi yabancılar tarafından dikkat çekiyor, onlar bu şarkıyı çok beğendiler. Çıkış parçamız olarak “Aman” ı seçtik, klipimiz de Tülay İbak çekti. Kendimle çok bağdaştırdığım bir klip çıktı ortaya.

Bundan sonraki projelerin ve hayallerin nelerdir ?

O kadar çok hayalim var ki… hiçbir zaman da bitmeyecek. Mesela Türkiye’den bir sanatçı ile düet yapabilirim. Ben kendimi buradaki birçok sanatçıdan farklı buluyorum. Herkesin başarısı kendine, tabii ki taktir ediyorum yapılan işleri ancak ben sadece şarkıcı değilim. Ben bir “show girl” üm. Danslarımla müziğimle ve sesimle bir “EYLEM” başlattığıma inanıyorum ve bu devam edecek. Sahne şovlarım olacak benim, sahneyi tam anlamıyla dolduracağım. Bir de Hadise ile kıyaslıyorlar beni. Bir Türk olarak onun yapmış olduğu parçayı ve başarısını tabii ki taktir ediyorum ama benim 13 parçadan oluşan bir albümüm, danslarım ve çok çok iyi bir İngilizce’m var. Kendimi de kimseyle bir tutmak istemiyorum ve kimsenin de kıyas yapmasını istemiyorum. Ben Eylemim ve kendi başıma başarılara imza atacağım.


Kaynak: http://www.michaelshow.net

 

      

0 adet yorum yazılmıştır. Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.Yazıyı Tavsiye Et
 
Tavsiye Adresleri


Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.

E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020