Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1776
Halen içinde yaşadığımız Pandemi Sürecinde; konser, tiyatro, opera ve bale gibi sanat etkinlikleri devam etmeli midir?

Devam etmelidir.
Devam etmemelidir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 29 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

MozartHaus Aralık 2019 ayı Konser Programı Açıklandı - 26.11.2019GENÇ YILDIZLAR KONSERLERİ SERİSİ, DURU ERCOŞKUN & CAN SARAÇ

SOLO VE DUO PİYANO RESİTALİ

1 Aralık 2019, Pazar, Saat: 18.30

DURU ERCOŞKUN, piyano

CAN SARAÇ,piyano

BACH | MOZART | CHOPIN

BRAHMS | DVORAK | PIAZZOLLA

New York’ta 26-28 Temmuz 2019 tarihlerinde katıldıkları “Uluslararası Golden Classical Music Awards”  Yarışması’nda  Piano Solo 1.lik ödülü, Piano Duo 1.lik ödülü alan ve dünyaca ünlü Carnegie Hall’da konser verme hakkı ile ödüllendirilen Duru Ercoşkun ve Can Saraç bu başarılarının yanısıra ulusal ve uluslararası diğer birçok festival ve yarışmadan solo ve duo alanlarında ödüllerle dönmüşlerdir. Genç piyanistlerimiz  duo ve solo piyano repertuvarından örnekler seslendirecekleri zengin bir resital ile Mozarthaus’ta sanatseverler ile buluşacak. Sizleri ülkemizde yetişen bu genç değerleri dinlemeye ve tanımaya 1 Aralık Pazar günü Mozarthaus’a davet ediyoruz...


KALBİMDEKİ MÜZİKLER

MURAT KÖSELER

4 Aralık 2019, Çarşamba, 20.00

MURAT KÖSELER, gitar

Flamenko müziğinin ülkemizdeki sayılı isimlerinden olan gitarist ve besteci Murat Köseler, flamenko tarzı bestelerininin yanısıra film müziği, türkü, sanat müziğinin popüler eserlerinin özgün gitar düzenlemelerinden oluşan yeni projesi “La música en mi corazón” (Kalbimdeki müzikler) in ilk performansı ile 4 Aralık Çarşamba akşamı Mozarthaus’ta müzik severler ile buluşuyor...

 

 

MOZART’IN ANISINA

KAMERHAN TURAN PİYANO RESİTALİ

7 Aralık 2019 Cumartesi, 20.00

KAMERHAN TURAN, piyano

MOZART | BEEETHOVEN | BRAHMS

Dahi besteci Wolfgang Amedeus Mozart’ın aramızdan ayrılışının yıldönümüne özel, piyanist Kamerhan Turan, Mozart, Beethoven ve Brahms’ın eserlerini yorumlayacağı özel bir program ile 7 Aralık akşamı Mozarthaus’ta müzikseverler ile buluşacak.


GÜLNARA AZİZ

PİYANO MASTERCLASS

&

KAPANIŞ KONSERİ

10-11 Aralık 2019

Değerli piyanist ve eğitimci Gülnara Aziz, 10 ve 11 Aralık 2019 tarihlerinde gerçekleştireceği aktif ve pasif katılımcılardan oluşacak piyano ustalık sınıfı ile Mozarthaus'a konuk oluyor. Piyano ustalık sınıfı çalışması, 11 Aralık Çarşamba akşamı saat 20.00'de aktif katılımcıların ve Gülnara Aziz'in yer alacağı kapanış konseri ile sonlanacaktır.

 

MURAD ABASOV PİYANO RESİTALİ

"ROMANTİKLER İLE BİR AKŞAM”

13 Aralık 2019, Cuma 20.00

MURAD ABASOV, piyano

CHOPIN | LISZT | SCRIABIN

Mozarthaus 13 ve 14 Aralık akşamları ulusal ve uluslararası yarışmalardan ödüllerle dönen, 2017'de

Azerbaycan Cumhuriyeti "Gençlik Ödülü" ile onurlandırılan başarılı azeri piyanist Murad Abasov’u “Romantikler ile Bir Akşam” ve “ Baroktan Romantiklere” başlıklı iki farkli konser programı ile misafir ediyor. Serinin ilk konserinin gerçekleşeceği 13 Aralık Cuma akşamı Abasov, Chopin, Liszt ve Scriabin’in eserlerini seslendireceği bu konserde  siz değerli müzikseverler ile buluşuyor.

 

 

MURAD ABASOV PİYANO RESİTALİ "BAROKTAN ROMANTİKLERE"

14 Aralık 2019, Cumartesi, 20.00

MURAD ABASOV, piyano

BACH | BEETHOVEN

CHOPIN | LISZT

Serinin ilk konserinin gerçekleştiği 13 Aralık akşamından sonra, serinin 2. konserinde Abasov, Bach, Beethoven, Chopin ve Liszt’in eserlerini seslendireceği zengin bir program ile siz değerli müzikseverler ile tekrar buluşuyor.

 

 

“MOZART İLE GECE MÜZİĞİ

 ŞAN RESİTALİ

18 Aralık2019Çarşamba, 20.00

ARZU GÖK, soprano

OĞULCAN BARIŞ DOĞAN, bariton

AYLİN ÖZUĞUR, piyanist

Soprano Arzu Gök,bariton Oğulcan Barış Doğan ve piyanist Aylin Özuğur, W. A. Mozart’ın operalarından derlenen solo ve düet aryalardan oluşan zengin bir program ile 18 Aralık Çarşamba akşamı Mozarthaus’ta müzikseverler ile buluşacaklar.

 

 

YENİ YILA GİRERKEN

 MÜZİKAL KESİŞMELER

ÇAĞATAY AKYOL ARP RESİTALİ

21 Aralık2019 Cumartesi, 20.00

ÇAĞATAY AKYOL, arp

Konuk Sanatçı;FERHAT ERDEM, ney ve sipsi

Müzikolog yazar Ahmet Say tarafından “çalgısının cambazı” olarak nitelenen Çağatay Akyol, baroktan yörük havasına, Japon geleneksel müziginden caza, klasikten moderne, hepsinden buket buket örneklerin sunulacağı, çok renkli bir program ile 2020’ye sayılı günler kala, 21 Aralık Cumartesi akşamı Mozarthaus’ta müzikseverler ile buluşacak. Polonya’da düzenlenen “Folk Müzik Festivali’’nde solo icra dalında dünya birincisi olan Ferhat Erdem konsere konuk sanatçı olarak katılacak.

 

KOTO, KEMAN VE PİYANO ÜÇLÜSÜ İLE

NOEL KONSERİ

23 Aralık 2019, Pazartesi, 20.00

ATSUKO SUETOMI, koto

ÅSTA KATRINE HOVDE, keman

NAİLE AHMEDOVA, piyano

Koto sanatçısı Atsuko Suetomi, kemanist Åsta Katrine Hovde ve piyanist Naile Ahmedova üçlüsünün  Ryuichi Sakamoto,Tadao Sawai, Toru Kujiragaoka, F.Kreysler, T.Guliyev ve Anonim Noel ilahilerinden

en tanınmış ve güzel örnekler seslendirecekleri Noel Konseri’nde 23 Aralık Pazartesi akşamı Mozarthaus’a konuk oluyorlar.

 

 

RACHMANINOV VE LISZT GECESİ

CAN BAĞDAR BİLEN PİYANO RESİTALİ

25 Aralık 2019, Çarşamba 20.00

CAN BAĞDAR BİLEN, piyano

Ulusal ve uluslararası yarışmalardan ödüllerle dönen başarılı piyanist Can Bağdar Bilen Rachmaninov prelüdlerden iki örnek ve Lizt’in bir baladı ve tanınmış si minör piyano sonatını seslendirceği bu özel program ile  25 Aralık  Çarşamba akşamı Mozarthaus’ta müzikseverler ile buluşacak.

 

MOZARTHAUS YILBAŞI KONSERLERİ I

DİZİ & FİLM MÜZİKLERİ VE

ÜNLÜ MELODİLER İLE

BİR AKŞAM

27 Aralık 2019 Cuma, 20.00

SEDA BAYKARA, keman

GÜNAY TUZKAYA, piyano

Mozarthaus 2020 yılını üç farklı konser ile kutluyor. Yılbaşı konserlerinin ilkinde Seda Baykara ve Günay Tuzkaya Mozarthaus’a konuk olacak. Sanatçılar dizi ve film müziklerinin yanısıra popüler ezgilerin özgün düzenlemelerine yer verecekleri keyifli bir program ile müzikseverler ile buluşacak.

 

MOZARTHAUS YILBAŞI KONSERLERİ II

ROMANTİK ARYALAR VE MÜZİKALLER

28 Aralık 2019 Cumartesi, 20.00

DEMET GÜRHAN, soprano

GÜLER DEMİROVA GYÖRFFY, piyano

Mozarthaus yılbaşı konserleri serisinin ikinci konserinde soprano Demet Gürhan ve piyanist Güler Demirova Györffy, en sevilen romantik aryalarının yanısıra ünlü müzikallerin özgün düzenlemelerine de yer verecekleri özel bir program ile sanatseverlerle buluşacak..

 

MOZARTHAUS YILBAŞI KONSERLERİ III

“CONFUOCO QUINTET”

TANGO VE VALSLER

29 Aralık 2019 Pazar, 18.30

AYŞE ÖZGE ERDEM, keman

YELİZ ÖZKAYA, viyola

Z. ASLI DİNÇER, viyolonsel

BURAK ŞENDAĞ, bandoneon

MELAHAT İSMAİLOVA, piyano

Mozarthaus 2020 yılını üç farklı konser serisi ile kutlayacağı konserlerin sonuncusunu “Confuoco Quintet” ile gerçekleştiriyor. Keman, viyola, viyolonsel, bandoneon ve piyanodan oluşan beşli sevilen tango ve valslerin özgün düzenlemelerine yer verecekleri özel bir program ile 29 Aralık Pazar günü saat 18.30’da dinleyicilerimiz ile buluşacak.

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020