Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1762
Güzel Sanatlar Fakülteleri ve benzeri okulların yetenek giriş sınavlarının YÖK tarafından kaldırılması konusunda ne düşünüyorsunuz?

Kaldırılması doğru bir karar, Katılıyorum.
Kaldırılması yanlış bir karar, Katılmıyorum.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 41 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Devlet Opera ve Balesi (DOB) Genel Müdürü Rengim Gökmen görevinden alındı. - 23.07.2014Yaklaşık yedi yıldır DOB Genel Müdürü görevinde olan Rengim Gökmen, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik tarafından son dönemde yaptığı Türkiye Sanat Kurulu (TÜSAK) yasa tasarısı taslağıyla ilgili sert açıklamaları nedeniyle görevinden alındığı belirtiliyor.

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü ve Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Daimi Şefi Rengim Gökmen, bugün (23.7.2014) saat:16.30'da bakanlığa çağrılarak görev değişikliği bakanlık müsteşarı tarafından kendisine tebliğ edildi.

Rengim Gökmen'in Devlet Opera ve Balesi Gienel Müdürlüğü görevi yanısıra, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası'ndaki tüm görevlerinden de alındığı ayrıca gelen bilgiler arasında.  

Rengim Gökmen'in yerine Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü'ne besteci ve orkestra
şefi Selman Ada getirildi.

Besteci ve orkestra
şefi Selman Ada aynı zamanda Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası daimi şefliğine de atandı.

Rengim Gökmen ile Selma Ada arasındaki görev devir teslimi yarın (24.7.2014) Opera binasındaki Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü'nde yapılacak. 

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020