Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1770
5 Ağustos 2020 tarihinde yapılacak olan CSO Stajyer sanatçı sınavı şartnamesi hükümleri, CSO gibi standardı yüksek bir orkestraya stajyer sanatçı seçmek için yeterli midir?

Yeterlidir.
Yeterli Değildir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 40 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Besteci Mehmet Erhan Tanman'dan Fazıl Say'a.. - 13.07.2014Antalya Piyano Festivali'nin kurucusu ve sanat yönetmeni Fazıl Say'ın, AKP'li belediye başkanı Menderes Türel aleyhindeki twetiyle başlayan tartışmanın ardından, Fazıl Say'ın sanat yönetmenliğinden çekilmesi, belediyenin festivali orkestra şefi Gürer Aykal'ın sanat yönetmenliği veya danışmanlığında sürdüreceğini açıklaması ve son olarak dün (12.7.2014) kuruluşundan bu yana festivalin organizasyonunu yapan Kadir Dursun'un da, çekildiğini açıklaması olaya yeni bir boyut kazandırırken, Fazıl Say'ın kişisel Facebook hesabından konu ile ilgili yaptığı açıklama gündeme oturmuştu.

Bu geli
şmelerden sonra bugün (13.7.2014) saat 17.30 civarında, başarılı genç  bestecilerimizden Mehmet Erhan Tanman, kişisel Facebook hesabından, ülkemizin klasik müzik camiasının hiç de alışık olmadığı bir üslup açıklıkla Fazıl Say'ın, dün kişisel Facebook hesabından yaptığı açıklamalarına tepki gösterdi.

Tanman'ın açıklaması
şöyle:

"Yıllarca festivale destek vermi
ş adamla AKP'li diye çalışmam deyip festivalini yüzüstü bırakıp, kendisi gibi düşünmeyen herkesi hedef gösterip zorla sosyal medyada linç ettirip, "yedik bir halt özür dileyip ara yol bulmaya çalışalım" diyeceğine yalan söyleyerek mağdur edebiyatı yapmaya devam edip bunu herkese yedirmek sanat işidir cidden.

 

Sen ve senin gibiler yüzünden sanat kelimesinden midemiz bulanıyor artık, sanatı bu kadar yozlaştırıp bu kadar siyasetle bulamaç haline getirerek, genç müzisyen ve müzisyen adaylarının geleceklerini ve hayatlarını karartarak bu ülkeye eşi benzeri görülmemiş bir katkı sağladın. Kimse bunları senin yüzüne söyleyemeyecek, herkesin sen ve çevrenle bir çıkar bağı var. Sayende yozlaşan ve siyasi hareket halini alan sanatı olması gereken saf haline getirmek öyle yıllar alacak ki bizim ömrümüz bile buna yeter mi bilemiyorum. Sanatın içerisine siyaseti ve günceli bu kadar dahil edip bundan kasıtlı veya kasıtsız çıkar sağlayanları da buna destek verenleri de şahsım adına kınıyorum.

 

Bu ülkede temiz ve özgür sanatın icra edildiği günlerin hayali ile."


Antalya Büyük
şehir Belediyesi'nden son gelişmeler üzerine açıklama beklenirken, besteci Tanman'ın bu şok açıklamalarının, sürece farklı bir boyut getirdiği muhakkak. Bakalım önümüzdeki günlerde Antalya Piyano Festivali üzerine hangi gelişmeler yaşanacak?


Fazıl Say ne demi
şti, geçmiş süreçte neler olmuştu:
http://www.mavi-nota.com/index.php?link=duyurular&no=2673

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020