Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 17
Sayı: 1807
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 20 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Klaus Maria Brandauer bir kez daha İstanbul'da - 19.06.200735. Uluslararası İstanbul Müzik Festivali, 20 Haziran'da müzik ve edebiyatı buluşturan çok özel bir projeye ev sahipliği yapıyor. Bu ilginç etkinlik tarihi Aya İrini Müzesi'de saat 20.00’de başlıyor. Son üç yıldır üst üste Almanya’nın Grammy’si sayılan “Echo Klasik Ödülü”nü alarak ününe ün katan İngiliz kemancı Daniel Hope’un “Özgürlüğün Peşinde” adlı son projesi, alanlarında son derece başarılı yedi müzisyeni aynı sahnede buluşturuyor.

Konserin sürpriz ismi ise “Benim Afrikam” filmiyle Oscar’a aday gösterilen ve Altın Küre Ödüllü Avusturyalı aktör Klaus Maria Brandauer…

İlk kez Gstaad Festivali’nde seslendirilen ve müziğin savaşla olan ilişkisini, söz ve müziğin çarpıcı birleşiminde sorgulayan bu özgün projede, Stravinsky’nin savaş karşıtı masalsı yapıtı “Askerin Öyküsü”, Goethe’nin Egmont Monoloğu “War for Ever!” ve Heine’nin “The Grenadires” adlı eserleri sahnede Klaus Maria Brandauer tarafından okunacak.

Dünyevi zenginlikler uğruna kemanını şeytana satan askerin hikayesi konu eden “Askerin Öyküsü” adlı eseri Klaus Maria Brandauer’in yorumuyla dinlemek hem müzikseverler, hem de kendisini beyazperdeden tanıyanlar için kaçırılmayacak bir fırsat olacak… Brandauer István Szabó’nun “Mephisto” adlı filminde Kariyeri için Nazi partisiyle işbirliği yapan genç ve hırslı aktör rolüyle büyük ses getirmiş ve Cannes’da En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’nü kazanmıştı…

“Out Of Africa”daki Bror Blixen tiplemesiyle Oscar’a aday gösterilen, bu rolle Altın Küre Ödülü’nü kazanan Klaus Maria Brandauer şu aralar yönetmen Peter Stein’in Berlin Ensemble ile sahneye koyduğu Friedrich Schiller’in “Wallenstein Dram Üçlemesi” adlı 10 saatlik tiyatro oyununda başrolü oynuyor.

Efsanevi Beaux Arts Üçlüsü’nün gelmiş geçmiş en genç üyesi olan Daniel Hope, Bobby McFerrin, Mia Farrow ve The Police grubunun davulcusu Stewart Copeland gibi isimlerle yaptığı çalışmalarla büyük ses getirdi. İngiltere’nin en önemli gazetelerinden The Observer tarafından “Jacqueline du Pré’den beri en heyecan verici İngiliz yaylı yorumcusu” sayılan  Daniel Hope son üç yıldır peş peşe Almanya’nın Grammy’si “Echo Klassik” ödülünü  alıyor. 
 
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021