Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 17
Sayı: 1807
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 23 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Verdi'nin 200. doğum yılı arşivlik albümlerle kutlanıyor! - 13.07.2013Sony Music, 19. yüzyılın en önemli bestecilerinden Giuseppe Verdi’nin 200. doğum yılını, “Montserrat Caballé  - Verdi Rarities” ve “Luciano Pavarotti - Pavarotti Sings Rare Verdi Arias” albümleriyle kutluyor.

MONTSERRAT CABALLÉ  - VERDI RARITIES

 

Geçtiğimiz günlerde 80. yaşını “The Diva” ve “Verdi: Requiem” albümleri ile andığımız ünlü Katalan opera sopranosu Montserrat Caballé, icrasında en usta olduğu Verdi repertuarından eşsiz bir seçki ile “Verdi Rarities” albümünde müzikseverlerle buluşuyor. Albümde Caballé’ye RCA Italiana Opera Orchestra, Anton Guadagno, Maja Sunara, Lajos Kozma ve RCA Italiana Opera Chorus eşlik ediyor.

 

Çağımızın en yetenekli sopranoları arasında yer alan Montserrat Caballé, 1933 yılında Barcelona’da doğdu. Ünlü Katalan opera soprano Montserrat Caballé, Rossini’den Bellini’ye, Donizetti’den Verdi’ye kadar birçok ünlü bestecinin eserlerini yorumladı ve birçok ünlü operada sahne aldı. Pavarotti ile de sahne alan Montserrat Caballé’nin yeteneği ve ünü 1988 senesinde Queen’in vokalisti efsanevi müzisyen Freddie Mercury ile gerçekleştirdiği “Barcelona” düeti ile daha geniş kitlelere ulaştı. Verdi eserlerine adanmışğı ile bilinen ünlü soprano, müzik kariyerine sayısız ödül sığdırdı.

 

 

LUCIANO PAVAROTTI - PAVAROTTI SINGS RARE VERDI ARIAS

 

2007 yılında kaybettiğimiz, ünlü İtalyan tenor Luciano Pavarotti, -gün ışığına tekrar çıkmayı bekleyen- eşsiz bir seçki ile “Pavarotti Sings Rare Verdi Arias” albümünde müzikseverlerle buluşuyor. Albümde Pavarotti’ye usta şef Claudio Abbado, Orchestra del Teatro alla Scala, bas bariton Alfredo Giacomotti, bas Giuseppe Morresi ve tenor Antonio Savastano eşlik ediyor.

 

Modern opera tarihinin en büyük tenorları arasında yer alan Luciano Pavarotti, 1935 yılında Modena’da doğdu. Ünlü İtalyan tenor Luciano Pavarotti, Rossini’den Bellini’ye, Donizetti’den Verdi’ye kadar birçok ünlü bestecinin eserlerini yorumladı ve birçok ünlü operada sahne aldı. 1966'da "Quel destin’in La Fille du Regiment" eserinde yüksek perdeden dokuz C'yi de seslendirebilen ilk tenor olan Pavarotti aynı zamanda 165 kez opera sahnesine çıkarak en çok sahneye çıkan tenor ve "The Three Tenors in Concert" (Placido Domingo ve Jose Carreras) ile en çok satan klasik müzik albümü rekorları ile iki Guinness Rekoru’nun sahibi. Modern opera tarihinin 3 büyük tenorundan biri olan Pavarotti, müzik kariyerine sayısız ödül sığdırdı.


http://www.mavi-nota.com/index.php?link=albumler&no=168

http://www.mavi-nota.com/index.php?link=albumler&no=169

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021