Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1770
5 Ağustos 2020 tarihinde yapılacak olan CSO Stajyer sanatçı sınavı şartnamesi hükümleri, CSO gibi standardı yüksek bir orkestraya stajyer sanatçı seçmek için yeterli midir?

Yeterlidir.
Yeterli Değildir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 25 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Rojas ve Rodrigez Flamenko Topluluğu Uluslararası Ankara Müzik Festivali kapsamında ilk kez Ankara'da... - 05.04.2012Angel Rojas ve Carlos Rodriguez tarafından kurulan, klasik İspanyol dansı ile flamenko'yu  muhteşem bir estetik ile buluşturan Rojas ve Rodriguez flamenko topluluğu, prömiyerini Londra Flamenko Festivali'nde gerçekleştirdikleri "Cambio De Tercio" gösterileri ile 7 Nisan’da  Sevda-Cenap And Müzik Vakfı tarafından düzenlenen 29. Uluslararası Ankara Müzik Festivali’ne, flamenko ateşini getiriyor. Topluluğa ismini de veren kurucuları Rojas ve Rodriguez 15 yıllık kariyerlerini farklı türleri biraraya getirdikleri gösterileriyle zirveye taşıyorlar.

 

 “Cambio de Tercio” Rojas ve Rodriguez’in sanat kariyerlerinde de yaratıcılıklarını ve tüm birikimlerini ortaya çıkardıkları gösterilerinden biri. Gelenekselin ve yeninin buluştuğu, 5 kıtada  sahneye konulan gösteri ile topluluk bir efsane haline geliyor.

 

Gösteri 10 ayrı sahneden oluşuyor ve dansçılar her sahne ve eserde kostümleri ve dansları ile izleyenleri büyülüyor. Koreografilerin zenginliği ile flamenko coşkusu gösteri boyunca hiç dinmiyor.

 

Rojas ve Rodriguez'in flamenkoyu yenilikçi bir anlatımla sundukları "Cambio De Tercio" gösterileri, 7 Nisan’da 29. Uluslararası Ankara Müzik Festivali kapsamında Ankara'da. Gösteri Tepe İnşaat'ın katkılarıyla gerçekleşmekte.

 

7 NİSAN 2012- 20:30, MEB Şura Salonu

 

ROJAS VE RODRIGUEZ Hakkında 

 

İspanya’nın son zamanlardaki en başarılı Flamenko topluluklarından biri olan Rojas y Rodriguez bugüne kadar İspanya’da, Avrupa, Kuzey ve Güney Amerika’da çıktığı kapsamlı turnelerle son zamanlarda dans dünyasının yıldızı en çok parlayan topluluklarından biri.

Topluluk, ikisi de
İspanya’nın en ünlü flamenko dansçılarından olan Angel Rojas ve Carlos Rodriguez’in 1994’te Dans ve Flamenko Koreografi Yarışması “En İyi Dansçı Ödülü”nü paylaşmalarının ardından bir araya gelerek gönül verdikleri flamenko sanatını 21. yüzyıla taşımak ve uluslararası alanda daha geniş bir seyirci topluluğuyla buluşturmak amacıyla kuruldu.

Klasik ve ça
ğdaş flamenko tekniğinin mükemmel bir karışımı olan çeşitli eserleri sahneye koyan topluluk, bugüne kadar “Infinito” (1995), “Canela y Fuego” (1996), “Sangre Flamenca” (1997), “Flamenco Directo” (1998), “Gallo de Pelea” (1999), “Nbex5” (2000), “Furia” (2001), “Fury” (2002), “Romeo y Julieta” (2003), “Tierra” (2004), “El Alma” (2006) isimli 11 gösteri gerçekleştirdi.

Uluslararası Biarritz Festivali (Fransa), Maison de la Danse (France), Venedik Bienali (
İtalya), Uluslararası Kuopio ve Tampere Dans Festivalleri (Finlandiya), Flamenko Sanatları Festivali (ABD) ve Madrid Uluslararası Dans Festivali gibi önemli festivallerde gösteriler gerçekleştiren topluluk, Montreal’de 2004’de sahneye konulan “Don Juan” gösterisinin de koreografisini ve müziklerini gerçekleştirerek yeni dünyanın gönlünü de fethetmiş ve yılın en iyi gösteri ödülünü kucaklamışlardı.

2007 yılında
İspanya'nın ünlü Zarzuela tiyatrosunda Ballet Nacional de Espana'nın 'Dualia' gösterilerinde koreografileri ile göz dolduran ve başrollerde yeralan Rojas y Rodriguez, 2006 Madrid Kültür ödülünü de kucakladılar. 

2006 yılında Mosteles
şehrinin yerleşik grubu olan Rojas y Rodriguez, 2007'de şehrin kültür ödülünü aldılar. 

2008 yılında Madrid bölgesinin Fransız i
şgalinden kurtuluşunun 200.yıl kutlamaları için 'Baile de Mascaras' gösterisini hazırlamak ile görevlendirilen Rojas y Rodriguez, aynı yıl 'Sangre' gösterilerini sahneye koydular.

İngiltere, Almanya, Yunanistan, Meksika, Polonya'nın da içinde olduğu 20'nin üzerinde ülkede 'Sangre' turnesini gerçekleştiren grup Ekim 2009'da 'Cambio de Tercio' gösterisinin prömiyerini gerçekleştirdiler. 

“CAMBIO DE TERCIO” Gösterisi

“Cambio de Tercio” gösterisi ile Rojas ve Rodriguez, tüm dünyada izleyicinin gönlünü fethederek, Klasik
İspanyol dansını ve flamenkoyu yenilikçi ve olgun bir anlatımla bir araya getiriyorlar.

“Cambio de Tercio” Rojas ve Rodriguez’in sanat kariyerlerinde de yaratıcılıkları ve tüm birikimlerini ortaya çıkardıkları gösterilerinden biri. Gelenekselin ve yeninin bulu
ştuğu, 5 kıtada  sahneye konulan gösteri ile topluluk bir efsane haline geliyor.

Gösteri 10 ayrı sahneden olu
şuyor ve dansçılar her sahne ve eserde kostümleri ve dansları ile izleyenleri büyülüyor. Koreografilerin zenginliği ile flamenko coşkusu gösteri boyunca hiç dinmiyor.

“Cambio de Tercio” gösterisi Cantinas, Sevillanas, Fandangos, Rumbas, Bamberas, Bulerias, Tanguillos ve Seguidillas gibi türleri klasik
İspanyol dansı ve flamenko ile buluşturuyor.

“Cambio de Tercio” gösterisi Rojas ve Rodriguez’in dört kadın dansçı ve 6 müzisyenleriyle birlikte sundukları bir dans ziyafeti. “Cambio de Tercio” gösterisi Rojas ve Rodriguez’in soloları, düetler ve grup dansları ile sundukları güçlü ve duygu yüklü bir dans gösterisi.

David Perez’in ı
şık tasarımını gerçekleştirdiği gösterinin kostümlerini Vicente Soler ve Carlos Rodriguez tasarlamış.

Biletler Biletix'de!  www.biletix.com  
Biletix Ça
ğrı Merkezi (0 216 556 98 00)

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020