Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 17
Sayı: 1807
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 23 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Prof. Hilal Dicle'yi kaybettik. - 09.06.2010
Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü ve Müzik Anabilim Dalı Başkanı, MÜZED Üyesi Prof. Hilâl Dicle’yi 08.06.2010 günü(bu sabah) kaybettik. Değerli öğretmenimize Tanrı’dan rahmet, ailesine, Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi mensuplarına, müzik eğitimcileri topluluğuna ve tüm öğrencilerine başsağlığı dileriz.

Prof. Hilâl Dicle için 9 Haziran 2010 günü(yarın) saat 10.00’da Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesinde bir tören yapılacak. Hilâl Dicle, aynı gün öğle namazı sonrası Marmara Üniversitesi İlâhiyat Fakültesi Camiinde (Altunizade’de) kılınacak cenaze namazının ardından Samandra Merkez Mezarlığında toprağa verilecektir.

Müzik eğitimcileri topluluğuna ve tüm sevenlerine önemle duyurulur.

Prof. Hilâl Dicle Ankara Devlet Konservatuvarı Piyano Bölümünde Ulvi Cemal Erkin'in öğrencisi olarak öğrenim gördü. Daha sonra ABD'de Washington State University Müzik Bölümünde öğrenimine devam etti. Burada Dr. Kemble Stout ve Istvan Nadas gibi değerli hocalarla çalıştı. Mezun olduktan sonra yurda dönerek Ankara Gazi Eğitim Enstitüsü Müzik Bölümüne piyano öğretmeni olarak atandı. Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesinde "Eğitimde Program Geliştirme" dalında yüksek lisans ve Gazi Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde Sanatta Yeterlik derecelerini aldı. Halen Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü ve Müzik Eğitimi Anabilim Dalı Başkanı olarak görev yapmakta olan Hilâl Dicle, bir dönem Çalgı Anasanat Dalı Başkanlığı görevinde bulunmuştu. Lisans ve yüksek lisans programlarında piyano ve eşlik dersleri vermekte ve tez danışmanlığı görevlerini sürdürmekte olan Hilâl Dicle’nin yayımlanmış çok sayıda makalesi, bildirisi, Piyano Eğitimi üzerine kitapları vardı.
 


http://aef.marmara.edu.tr/cv/Hilal_Dicle.htm 
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021