Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 16
Sayı: 1804
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 28 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Ankara Müzik Festivali'nde ikinci hafta... - 12.04.2010Yeşim Gökalp, piyano           
Sanatçımız devlet bursu kazanarak Almanya'da öğrenimine başladı. Önce Hannover Müzik Akademisinde Prof. B. Ebert ile çalıştı. Daha sonra Köln ve Detmold Müzik Akademilerindeki öğrenimini Prof. G. Ludwig ve W. Kassebaum ile tamamlayarak 1990 yılında sanatta olgunluk (Master) diploması aldı. Türkiye'de ve yurt dışında önemli orkestra ve şeflerle çalışan Gökalp, Yiğit Aydın’ın kendisine ithaf ettiği “Anders” isimli eserinin ilk seslendirilişini 2000 yılında Detmold Oda Orkestrası ile Uluslararası Ankara Müzik estivali’nde yapmıştır.

Michael Kampmeier,  bariton
Şan öğrenimini Detmold Yüksek Müzik Akademisinde başlayan bas-bariton Michael Kampmeier çalışmalarını H.Eckels ve Prof. H.Krohnstein ile sürdürerek en iyi derece ile Akademiden mezun olduktan sonra Dr.August Oetker, Bertelsmann Stiftung ve yeni sesler için Staattheater Hannover tarafından verilen Lukas-Fonds özel burslusu olarak kariyerine devam etmiştir.Repertuarında söylediği başrollerde Mozart’ın Don Giovanni, Figaro’nun Düğünü, Sihirli Flüt, Verdi’den Troubador,  La Traviata ve Operetlerde de Johann Strauss ‘un Yarasa ve Dr.Falke’si  vardır.

İnce Saz
Etnik Müzik “ Günümüz dizi müziklerinin aranılan isimleri”
1996 yılında Murat Aydemir, Derya Türkan ve Cengiz Onural üçlüsü tarafından kurulan topluluk, başta  tanbur,  kemençe ve kanun  olmak üzere  geleneksel  Türk  Müziği  sazlarının başrollerini oynadığı çağdaş tınılar, armoniler ve düzenlemelerin Türk Müziği makam ve perdeleriyle birlikte yeniden üretildiği bir müzik yaratmıştır. İlerleyen yıllarda Taner Sayacıoğlu, Akın Aral ve Türker Çolak'ın katılımıyla İncesaz bugünkü halini aldı.

1999 1999 yılında "bir / Eski Nisan" albümünü yayınladı 2000–2001 yıllarında İkinci Bahar dizisinin müziklerini yaptı, bu müziklerin bir bölümü "İkinci Bahar Dizi Müzikleri" adıyla bir albüm olarak yayınlandı; 2001'de "iki / Eylül Şarkıları" yayınlandı, albümün solistliğini Melahat Gülses yaptı; 2004'de "üç / İstanbul'a Dair" albümünde eserlerin çoğunda bir yaylı çalgılar kuarteti İncesaz'a eşlik etti; 2005'de "dört / Mazi Kalbimde" albümü yayınlandı, 2007'de türkülerin yorumlandığı "beş / Elif" albümü yayınlandı, 2009'da "altı / Kalbimdeki Deniz" albümü yayınlandı,

Volkan Hürsever, kontrabas, Cengiz Onural, gitar, Taner Sayacıoğlu, kanun, Derya Türkan, klasik kemençe, Murat Aydemir, tanbur, ve vurmalı sazlarda Türkler Çolak’tan oluşan İnce Saz 13 Nisan Salı akşamı saat 20.30’da MEB Şura Salonunda.

Saule & The Madrix
Etnikten popa, pop müzikten klasiğe!
Litvanya doğumlu  kemancı  ve piyanist Suale Kiliate sıra dışı kişiliğini müziğine yansıtmış bir sanatçıdır. Klasik müzik alt yapısına sahip sanatçı, hem keman hem piyano alanında eğitim görmüş Brescia Akademisi’nden 1997 yılında mezun olmuştur. Saule,  klasik müziği daha geniş kitlelere yaymak amacı ile biribirinden ilginç projelere imza atmış bir kişi. Bunladan birisi de Saule & The Madrix adı altında kurduğu trio.

Seyirci sıradışı bir yolculuğa çıkıyor onlarla. Ünlü klasik eserlerden,  modern parçalara uzanan bu yolcululukta görsel ve şiirsel anlatım izleyici büyülüyor.

Nurol Holding
ve İtalyan Kültür Merkezi katkılarıyla gerçekleşecek konser 14 Nisan Çarşamba akşamı saat 20.30’da MEB Şura Salonunda.

Mehmet Can Özer,
Elektronik Müzik “Duyduğunuz seslerin nasıl çıktığıma inanamayacaksınız”
Eda Özer, keman - Nusret İspir, klarinet - Cenk Güray, perdesiz bağlama ve divan sazı
Mehmet Can Özer, 1981'de Erzurum'da doğdu. Müzik çalışmalarına 9 yaşında ve kendi kendine başladı.1998 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Kompozisyon Sanat Dalı’na burslu kabul edildi. Mezuniyetinin ardından Cenevre Konservatuarı’nda uzman öğretim elemanı olarak çalışmaya başlamıştır.

Festivalde yer alacağı “Siyah Kalemin Dansı” adlı projesi aynı zamanda Avrupa Festivaller Birliği ve Avrupa Yayın Birliği üyesi 10 Festival tarafından da özel proje kapsamına alınmış bir etkinliktir

Kendi yazdığı özel müzik programı olarak adlandırdığı  “Aşure”, bir mikrofon ile herhangi bir sessel olaya tepki verebilecek şekilde tasarlandı. “Elektroakustik” denilen müzik tekniklerinin tümünü eşzamanlı yapmaya olanak sağladığı gibi, birlikte çalınan icracıya çok farklı fikirler verebilecek “muhabbetli” bir arkadaştır. “Aşure” metaforu ise hem kültürümüzün bir parçası olarak, hem de gördüğü işlev açısından en somut benzetme olduğu için kullanılmıştır.”

NCY Müşavirlik ve Çankaya Belediyesi’nin katkılarıyla gerçekleşecek konser 15 Nisan Perşembe akşamı saat 20.30’da Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi salonunda.

Film Müzikleri  Movie Tube  “Film dünyasının sevilen müzikleri”
Daniel Gled, piyano Vokaller:,Lexie Kendrick, Ellen Wolf, Sinan Bertrand, Tracy Darin
Film dünyasından en güzel şarkılar, en özel film müzikleri…
Bu yolculuk esnasında değişik senelerden, değişik stillerdeki herkesin aşina olduğu meşhur şarkıları tekrar duyacaksınız.

İlk sesli filmlerden, müzikallerin altın çağına, 50'lli yıllardan günümüze değin…
Müzikal anlatımı ile bir film müzikleri karnavalı! AND TTS’nin katkılarıyla gerçekleşecek müzikal 16 Nisan Cuma akşamı saat 20.30’da MEB Şura Salonunda.

Modern Dans Topluluğu, MDT  “Dansın Ustaları”
Kendi kültürüne bağlı özgün bir ekol oluşturmak,Türk toplumunun çağdaş kimliğinin sahne sanatlarındaki temsilcisi olarak modern dansı  tanıtmak ve özgün sanat bilincini geniş kitlelere yansıtmak amacıyla 1992 de Beyhan Murphy ile temeli atılan ve Şubat 93’te ilk prömiyerini gerçekleştiren MDT bugüne kadar Türk ve yabancı koreograflarla yüze yakın eser üretmiş bini aşan temsil vermiştir.

Sanat yönetmenliğini Bürge Öztürk Kayacan’ın yaptığı MDT festival kapsamında İsrailli ve Hollandalı koreograflar Uri İvgi,  Johan Greben’in eseri  “Far From Now”ın Türkiye’de ilk sahnelenişi gerçekleştirecekler.

Ankara Devlet Opera Balesi’nin katkılarıyla gerçekleşecek olan gösteri 17 Nisan Cumartesi saat 20.30’da Opera salonunda.

www.ankarafestival.com

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021