Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1771
5 Ağustos 2020 tarihinde yapılacak olan CSO Stajyer sanatçı sınavı şartnamesi hükümleri, CSO gibi standardı yüksek bir orkestraya stajyer sanatçı seçmek için yeterli midir?

Yeterlidir.
Yeterli Değildir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 30 müzisyen gazete okuyor
 
 
Yeni Albümler
 

Emre Şen 

Duyarlı, özgün yorumu ve ustalığıyla öne çıkan piyanist Emre Şen’in ilk CD’si Lila Müzik etiketiyle çıktı.  
 
İtalyan basınının “piyanonun şeytani meleği” olarak tanımladığı, müzik çevrelerinde ise “Emre Chopin” lakabıyla anılan Emre Şen, 13 yaşında piyanoya başladı. Müzik eğitimini Ankara, Roma, New York ve Londra’da aldı. Lisans eğitimini Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde  Sanat Teşvik Ödülü  alarak tamamlayan  Şen, Paris’te Ecole Normale de Musique’de Diplome Superior de Concertiste sınıfını birincilikle bitirdi.  Lisansüstü diplomasını Londra’da Kraliyet Koleji’nde konçerto dalında birincilik ödülü kazanarak alan sanatçı,  İtalya ağırlıklı olmak üzere katıldığı uluslararası yarışmalarda ödüller kazandı. Emre Şen, 2000 yılından itibaren Geştalt Psikoterapisi alanına yöneldi ve bu alanda eğitim alarak çalışmalar yaptı.  “Sanatta Geştalt Yaklaşımı” adı altında bir yöntem geliştiren piyanist, iki yıl Bilkent Üniversitesi’nde bu konuda ders verdi.
  
Bir psikoterapi kuramı ve yaşam felsefesi olan Geştalt yaklaşımı, yaşamımız boyunca sahip olduğumuz bilgi ve fikirlerden çok deneyimlerimize,  içinde yaşadığımız an ile kurduğumuz ilişkiye ve bu anın bizim üzerimizde bıraktığı  etkiye önem verir.  Emre Şen Geştalt Yaklaşımını müzik hayatına geçirmesi konusunda:   “Bu yaklaşım, bir müzisyen olarak çaldığım eserlerde öğrendiklerim, anladıklarım ve fikirlerimin ötesinde, deneyimlerime teslim olmayı ve her müzik yapışımda farklı ve  taze bir anlatıma açık olmamı sağladı” diyor.
  
Bach, Mendelssohn, Chopin, Rachmaninoff, Liszt ve Brahms’ın eserlerini yorumlayan Emre Şen CD’nin kaydını,  Eskişehir Büyükşehir Belediyesi  Senfoni Orkestrası Salonu’nda gerçekleştirdi.  CD’nin kayıt ve mastering işlemleri  Emin Germen,  görsel tasarımı ise Gözde Oral tarafından yapıldı.  
 
Emre Şen’in Lila Müzik’ten çıkan CD’sini bütün müzik marketlerden ve www.vemuzik.com sitesinden elde  edebilirsiniz.

 

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020